Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ел Маестро: Разочаровани сме

Снимка: БГНЕС

Треньорът на ЦСКА София Нестор Ел Маестро заяви след равентвото 1:1 с Левски, че по-скоро е разочарован от получилия се резултат. Специалистът е на мнение, че неговите играчи не са направили най-добрия си мач, а са по-добрият отбор.

"Съобразяваме се с резултата. Разочаровани сме, защото бяхме в по-добра форма преди дербито. Искахме да спечелим заради нашите фенове. Когато водиш в класирането, но когато изоставаш в мача, можеш да преживееш този мач, защото в крайна сметка трябва да го преживееш.Не видях красив футбол от нито един от отборите. Все още е доста рано през сезона. В предходната пауза подобрихме доста неща. Няма магическа формула да бъдете мотивирани и спокойни по едно и също време.

Типично е за дербито да има такова нещо - инициативата се сменя. Трябваше да изиграем по-добре първото полувреме. Казахме си някои много ясни думи на полувремето. Този път не крещях толкова много. Реакцията след почивката беше прекрасна. Съжаляваме за най-чистото положение в мача, когато Естрада и Назон не можаха да вкарат веднага след изравнителното попадение. Това беше най-чистото положение. Ако го бяхме вкарали, щяхме да победим. Не беше най-силния ни мач. Няколко дни ще почиваме и ще продължим да работим усилено. В следващата фаза на първенството искаме да спечелим всички мачове. 

Те също имаха проблеми с нашите офанзивни играчи, това е футболът. Днес не става дума за мотивация, когато има дерби. Трябваше да покажем повече самочувствие, когато владеем топката. Втората част беше по-добра за нас. Ще се възползваме от почивката по същия начин, както миналия път", каза Ел Маестро.

По публикацията работи: Христо Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Атлетик (Билбао)

Гол от дузпа донесе втори успех за Атлетик (Билбао)

Атлетик (Билбао) постигна втора победа от началото на сезона в испанската Ла Лига. В мач от втория кръг баските се наложиха с 1:0 у дома над Райо Валекано. Единствения гол вкара Оян Сансет в 66-ата минута от дузпа.  "Лъвовете" заемат третото място във временното класиране с шест точки, докато Райо е осми с три.  В 64-ата минута Сансет падна в..

публикувано на 26.08.25 в 06:15
Интер

Интер започна първенството на Италия със стил

Интер започна сезона в италианската Серия А с гръмка победа с 5:0 срещу Торино у дома.  Два гола за успеха вкара Маркюз Тюрам (36, 62), а по веднъж се разписаха Алесандро Бастони (18), Лаутаро Мартинес (52) и Анж-Йоан Бони (72).  В другата среща в понеделник от първия кръг съставите на Удинезе и Верона здавършиха 1:1. Кристенсен бе точен за домакините..

публикувано на 26.08.25 в 06:08
Рио Нгумоха

16-годишен донесе изстрадана победа за Ливърпул в Нюкасъл

16-годишният Рио Нгумоха отбеляза победния гол за Ливърпул гол в дебюта си във Висшата лига на Англия при измъчения успех на шампионите с 3:2 при гостуването на Нюкасъл в последния мач от втория кръг. „Свраките” мислеха, че са успели да измъкнат точка, след като губеха с 0:2, а изравниха за 2:2, макар и играейки с 10 души през цялото второ полувреме...

публикувано на 26.08.25 в 06:03

Славия спечели първа победа във футболното ни първенство

Отборът на Славия спечели първата си победа в новото футболно първенство в Първа лига. В среща от 6-тия кръг на стадион Александър Шаламанов, Славия победи Арда с 2:0. Головете отбелязаха през първото полувреме Гермуш в 18-тата минута и Балов в 23-тата. Със спечелените три точки, от последното място Славия е вече на 13-тото място с 4-ри. Арда остава..

публикувано на 25.08.25 в 21:10

Французинът Давид Годю стана победител в третия етап от Обиколката на Испания

Французинът Давид Годю от тима на Групама-ФДЖ стана победител в третия етап от Обиколката на Испания.  С успеха си той се изравни на върха на генералното класиране с носителя на "червената фланелка" Йонас Вингегор от Висма Лийз а байк. И третият етап, както и първите два, бе на територията на Италия. Той бе с дължина 134,6 километра от Сан Маурицио..

публикувано на 25.08.25 в 19:45
Сестри Стоеви

Първи успех на сестри Стоеви на световното първенство в Париж

Петкратните европейските шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева донесоха първа победа за България на Световното първенство по бадминтон за мъже и жени във френската столица Париж. Сестрите, които участват на десети шампионат на планетата, победиха без проблеми други сестри Рутапарна Панда и Светапарна Панда от Индия с 21:12, 21:11 за 33 минути,..

публикувано на 25.08.25 в 18:45

Отборът на България допусна втора загуба на шампионата в Тайланд

Националният отбор на България по волейбол за жени загуби от Турция с 0:3 гейма (23:25, 19:25, 13:25) втория си мач от Световното първенство в Тайланд.  Това стана два дни след поражението от Канада с 1:3. България започна в състав: Лора Китипова, Христина Вучкова, Александра Миланова, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Микаела Стоянова и либеро Мила..

публикувано на 25.08.25 в 17:05