Полякът Хуберт Хуркач надигра руснака Андрей Рубльов с 6:3, 3:6, 7:6 (8) и спечели титлата на турнира по тенис в Шанхай от сериите "Мастърс" с награден фонд 8,8 милиона долара.
Мачът продължи близо два часа и половина и бе оспорван до последната топка.
Това е втора титла на Хуркач от турнирите "Мастърс", като той стана и първият победител в турнира в Шанхай от 2019 година, когато с титлата ликува руснакът Даниил Медведев.
През последните три години състезанието не се състоя заради стриктните мерки против коронавирус.
Полякът започна по-добре мача, като направи пробив в шестия гейм след който поведе с 4:2. Той бе безупречен при сервиса си и затвори частта при 6:3.
Във втория сет обаче ролите се размениха и Рубльов, който отстрани на полуфиналите Григор Димитров, стартира с 3:0. След това всички си взимаха подаванията до 6:3.
В решителната част и двамата взимаха подаванията си, но при 5:4 в своя полза Хуберт Хуркач изпусна мачбол.
Руснакът изравни и се стигна до тайбрек. В него Рубльов изпусна един мачбол, след това съперникът му пропусна две възможности да затвори мача, но не сбърка при третата и спечели драматичния тайбрек.
Хуркач направи 21 аса в мача срещу 13 за съперника си и имаше повече точки на първия си сервис.
Полякът бе и по-ефективен на ретур при първия сервис на Рубльов в този мач, който се реши от твърде малко детайли.
ЦСКА записа най-убедителната си победа през сезона, след като спечели с 5:0 срещу Спартак Варна в мач от втората четворка от шампионата в Първа футболна лига. "Червените" приеха варненци на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик, тъй като Националният стадион в София е ангажиран, но домакинството на неутрален терен не оказа влияние и дори помогна на..
Златислава Чуканова се класира за полуфиналите и си осигури медал от Световната купа по бокс във Варшава. Европейската вицешампионка надигра монголката Мунгунсаран Балсан с неединодушно решение. В категория до 51 килограма Чуканова наложи вихрено темпо от самото начало на мача. Тя проведе три впечатляващи рунда и въпреки че получи предупреждение от..
Носителят на Купата на България Черно море Тича надигра вицешампиона Балкан с 86:78 (19:20, 25:19, 10:16, 32:23) като домакин в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна в третата среща от полуфиналния плейоф между двата отбора в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и поведе с 2:1 победи. Играе се до три успеха от пет възможни..
Нургюл Салимова направи реми с водачката във временното класиране Анна Музичук от Украйна в седмия кръг на Гран при турнира по шахмат за жени в Грослобминг, Австрия. С черните фигури българката изигра много солидна партия бившата номер 2 в света, не допусна никакви сериозни неточности и напълно заслужено взе половин точка срещу непобедената до момента..
Черно море победи Лудогорец с 2:0 в мач без значение за разградския тим и запази интригата за третото място в първенството. С успеха си „моряците“ изпревариха Арда във временното класиране в борбата за третото място. Черно море е с 57 точки, докато кърджалийският тим е с 56 и мач по-малко. Лудогорец, които станаха предсрочно шампиони, остават с 81..
Над 50 световни и европейски шампиони и медалисти ще вземат участие в 12-то издание на най-големия карате турнир в България "София Оупън - Президентс къп“, който ще се проведе тази събота в зала „Арена 8888 София“, съобщиха организаторите. Надпреварата, която се организира от Спортен клуб Цанев и със съдействието Българската Национална Федерация..
Руските спортисти ще участват на Европейското първенство по гребане, което ще се проведе от 29 май до 1 юни в Пловдив (България), заяви за ТАСС президентът на руската федерация по гребане Алексей Свирин. "Нашите спортисти със сигурност ще се състезават в Пловдив. Ще одобрим участниците в Европейското първенство на заседание на федерацията, което ще се..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на..
Единственият изход е отстраняване на президента , изказа мнение пред БНР икономистът Красен Станчев. В предаването "Преди всички" той коментира..
Ако си политик, който иска да има политическо бъдеще, ще следваш мнозинството от българските избиратели. В чл. 1 от Конституцията пише, че решенията..