Израел трябва да елиминира терористите от "Хамас" в Ивицата Газа, но би било голяма грешка, ако отново окупира тази територия, след като се изтегли от там през 2005 година.
Тази позиция изрази ясно и публично снощи президентът на Съединените щати Джо Байдън в предаването "60 минути" по CBS.
За избягване на такъв сценарий са насочени и днес усилията на дипломатите на големите сили в Близкия изток, както и за предотвратяване на хуманитарна катастрофа в Газа, където над 2 милиона палестинци остават заложници на Хамас и Израел. С тази цел държавният секретар на Съединените щати Антъни Блинкън днес пак е в Израел - след 4-дневна обиколка в 6 арабски държави от региона.
Президентът на САЩ Джо Байдън обмисля посещение в Израел в следващите дни, но все още нищо не е решено окончателно, е заявил в неделя високопоставен източник от американското правителство, цитиран от "Асошиейтед прес".
Информацията за евентуалното пътуване на Байдън идва, докато държавният секретар Антъни Блинкън е на обиколка в Близкия изток през последната седмица в опит да предотврати разрастването на войната на Израел с „Хамас“ в по-широк регионален конфликт.
Американският президент заяви категорична подкрепа за Израел и негово посещение там би било ясен знак за подкрепата на САЩ след нападението на „Хамас“ на 7 октомври. Източникът на "Асошиейтед прес", който е пожелал да остане неназован, не е коментирал в детайли вътрешните дискусии за евентуално пътуване на Байдън в Израел.
Земетресение с магнитуд 5,2 по Рихтер беше регистрирано между гръцките острови Санторини и Аморгос. Това е най-силният трус досега, регистриран от събота насам, когато започна сериозната сеизмочна дейност в региона. Най-малко 11 000 души са се евакуирали от Санторини Според първоначалната оценка епицентърът на земетресението се е намирал на 16..
Във Великобритания продължава процесът срещу българите, обвинени в шпионаж в полза на Русия. След поредния ден в Централния наказателен съд, в който отново беше разпитана козметичката Ваня Габерова, станаха ясни още подробности от личния ѝ живот, като тя отново повтори твърденията си, че е измамена, но никога не се е съмнявала, че Бисер..
Скулпторът Александър Пройнов откри тази вечер в Монтана изложба, наречена "Българи - аз съм част от вас". Тя е финал на цикъла, който творецът започнал преди 27 години В художествена галерия "Кирил Петров" в Монтана са показани 35 скулптури, изработени от бронз през последните 27 години. Именно тогава Александър Пройнов дава начало на изложбата..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че „всички са възхитени“ от предложението му Съединените щати да завладеят Ивицата Газа. Тръмп обяви тези си намерения, малко по-рано, на съвместна пресконференция с израелския премиер Бенямин Нетаняху, който е първият чуждестранен лидер, който посещава Вашингтон след встъпването в длъжност на Тръмп...
ЦРУ се превърна в първата разузнавателна агенция на САЩ, която се присъедини към програмата за доброволни съкращения, инициирана от президента Доналд Тръмп, предаде АФП. Сред основните му предизборни обещания беше да намали радикално федералната работна сила в името на ефективността и икономиите, отбелязва агенцията. "Директорът на ЦРУ Джон Ратклиф..
БСП преболедува лидерския комплекс и самоизолацията. Това открои временният председател на БСП Атанас Зафиров, който официално даде старт на кампанията си за председател на партията. В централа на "Позитано" 20 в София, той декларира, че участието на левицата в кабинета не е на всяка цена и подкрепата на БСП може да бъде оттеглена, ако не се..
Хърватската потребителска платформа "Ало, инспекторе" обяви за петък - 7 февруари, нов общ бойкот на всички стоки и услуги. В събота ще започне едноседмичен бойкот на една търговска верига, която ще бъде обявена по-късно. В Хърватия обявиха ден на бойкот на големи вериги магазини и аптеки Бойкотът срещу търговската мрежа в Хърватия се..
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..
Няма инициатива, няма желание от правителството в Скопие да се организира съвместно честване на нашия общ герой Гоце Делчев. Това каза пред БНР..