Това мнение изрази пред БНР доц. Милен Иванов, бивш заместник-ректор на Академията на МВР.
Развитието на изкуствения интелект позволява да се замине реалността с фалшива такава много успешно, особено когато става въпрос за снимки. При видеоклиповете е по-сложно. Но ако фалшив клип бъде пуснат в интернет пространството, той ще бъде посрещнат безкритично от потребителите. Не бива да вярваме на всички визуални послания, които идват от Ивицата Газа, посочи експертът.
По думите му няма как да контролираме пространствата в интернет - държавата може да спира и да пуска, но не може да управлява какво ще се излъчва в даден домейн и е радикално да се спре целия интернет заради съществуващите опасения от излъчване на екзекуции на живо.
Каквито и модели да се правят, те трябва да се подготвят въз основа на данни, а данни се вземат от място. Прекалено добре е подготвена цялата операция, за да може толкова лесно да се реши проблемът. Всички ходове на израелската държава са предвидени от бойците на "Хамас", коментира той в предаването "Преди всички".
Наземната операция в Газа крие страшно много рискове, смята доц. Милен Иванов.
Турция играел ролята на буфер за бежанска вълна. Нормално е като гранична за конфликтния район държава е да е засилила охраната на границите си, каза още доц. Иванов.
Запитан за радикализирането на политически и неполитически организации в Европа вследствие на конфликта в Близкия изток, той заяви:
"Това е класическа спирала на войната. Войната в този регион между двете противоборстващи страни се експлоатира от всички, които намират хранителна среда в информационното пространство."
Доц. Милен Иванов смята още, че у нас има "сериозна криза в знанието за държавно управление". Той даде пример с управлението на националния контратерористичен щаб, който се управлява от министъра на вътрешните работи, но в него липсва Народното събрание, от което зависят редица решения, и добави, че в състава на щаба влизат министри, а те са там случайно.
"В нормалните държави тези структури са постоянно действащи и не се събират, когато има причина. Те работят в постоянен режим", изтъкна експертът.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Плевен е домакин на конференция на Европейския младежки парламент . В нея участват 70 делегати от осем държави. Форумът е под мотото "Гласовете на промяната - утрешните гласове, насърчаване на социалния прогрес". Организатори са Стефания Филипова и Никол Алексиева от Асоциация "Европейски младежки форум в България". Стефания Филипова и..
Британският външен министър Дейвид Лами ще призове европейските страни да разработят санкции срещу бандите за трафик на хора в рамките на среща с негови колеги, включително от България, на Мюнхенската конференция по сигурността този уикенд. Лами, цитиран от "Прес асоусиейшън", каза, че само съвместната работа за справяне с трафикантите на хора ще..
Управляващите в Германия реагираха остро срещу критиките, отправени от вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс по адрес на регулациите за свободата на словото в страната. В интервю за вестник "Уолстрийт джърнъл", а след това и в речта си на Мюнхенската конференция по сигурността, Ванс първо призова германските партии да ни изолират крайната..
Институцията на омбудсмана изпрати писмо до министъра на енергетиката Жечо Станков с въпрос как ще се изготвят предстоящите сметки на клиентите на топлинна енергия в сгради – етажна собственост (СЕС), съобщава от институцията. Поводът е решението на Върховния административен съд от 10 февруари т.г., с което окончателно бе отменена..
Бургаският окръжен съд потвърди мярката за отклонение "парична гаранция от 2 хиляди лева" на Антон Иванов. Той е обвинен в незаконно притежание на пистолет със заличени номера и боеприпаси. Заради този случай бургаския полицай от "Специализираните сили" Димитър Николов, участвал в задържането на обвиняемия си подаде оставка, с мотив че има..
Вицепрезидентът на Съединените щати Джей Ди Ванс каза пред репортери след среща с украинския президент Володимир Зеленски по време на Мюнхенската конференция по сигурността, че Вашингтон иска да "постигне устойчив, траен мир" в Украйна. "Искаме войната да свърши и убийствата да спрат, но искаме да постигнем устойчив, траен мир, а не такъв,..
Министърът на отбраната Атанас Запрянов участва в 61-вото издание на Мюнхенската конференция по сигурността, която беше открита днес, 14 февруари, съобщават от пресцентър на министерството. В продължение на три дни държавни и правителствени ръководители, дипломати, водещи представители на международни институции и експерти ще обсъждат в..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..
Години наред политиците ни не спират да атакуват държавната администрация, която изпълнява техните политики на терен . В последно време ескалират..