Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Приключи делото за убийството на Евгения Владимирова, очаква се присъдата

Снимка: БГНЕС

Приключи делото за убийството на 33-годишната Евгения Владимирова, чието тяло беше намерено преди две години в куфар в местност край Перник. Подсъдими за смъртта ѝ са съпругът ѝ и неговият баща. 

Присъдата на Софийския градски съд се очаква след два часа. 

Ревност, крайно негативно отношение към изневярата, страх, че ако Евгения го напусне, ще вземе сина му и ще трябва да делят съвместно имущество - това според прокуратурата е формирало решението на Орлин Владимиров да убие жена си. 

Поредица от косвени доказателства показала, че убийството е било планирано с активното участие на Владимиров - баща, а след като младата жена била удушена и после задушена с фолио, двамата заедно сложили тялото ѝ в куфар, заедно го изхвърлили в местност край Перник и в пълен синхрон близо месец държали в заблуда приятелите и роднините на Евгения, активно участвайки в търсенето ѝ. 

В миналото заседание за първи път Орлин Владимиров говори за убийството. Каза, че било инцидент, а го прикрил, за да не види синът му тялото на майка си. Пламен Владимиров пък не е давал обяснения, освен при задържането му, когато участва в следствен експеримент и посочи къде е тялото на снаха му.

За две доживотни присъди без замяна пледираха майката и бащата на Евгения и техният процесуален представител. 

Само за доживотна присъда, тоест с възможност някога да излезе на свобода, поиска прокурор Иван Кучев за Орлин Владимиров, а за баща му - затвор между 15 и 20 години. 

Присъда от 20 години затвор за бащата и доживотна с възможност за замяна поиска от съда процесуалният представител на невръстното дете на убитата на жена.

Във финалните си пледоарии адвокатите на Орлин Владимиров акцентираха на липсата на доказателства за предварителен умисъл за убийство, а на баща му - за липсата на каквото и да участие в него. 

В последната си дума Пламен Владимиров поиска да бъде оправдан, а синът му каза само, че никога не е искал нищо от това да се случи.

Делото започна в СГС преди около 11 месеца и на всяко съдебно заседание, включително и финалното, приятели и роднини на младата жена са - първо на протест пред Съдебната палата, а после в съдебната зала с нейна снимка и с настояване за най-тежкото наказание:

"Нарушени са основните човешки и морални ценности и те са "Не убивай". Когато убиеш, трябва да понесеш последствията си. Надявам се Пламен и Орлин да ги понесат. Те заслужават доживотен без право на замяна". 

По публикацията работи: Радмила Попова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Хеликоптев на ВВС се включи в гасенето

Не е допуснато разрастване на пожара в Пирин

Два хеликоптера "Кугър" се включиха и този следобед в потушаването на пожара в Пирин. Ситуацията към момента е спокойна.  22 дни битка с големия пожар в Пирин – ситуацията е под контрол Локализирани по периметъра са и двете огнища на пожара в Пирин. Не е допуснато разрастване на огъня днес. Това каза директорът на Държавното горско..

публикувано на 15.08.25 в 18:19
Президентите на Русия Владимир Путин и на САЩ Доналд Тръмп

Разговор с "високи залози" предстои в Аляска между Тръмп и Путин

Разговор с високи залози, по думите на един от участниците, предстои в Аляска. Доналд Тръмп и Владимир Путин се срещат тази вечер, а основната тема ще е постигането на мир в Украйна. Тръмп обяви, че ако тази цел бъде изпълнена страната му може да прави бизнес с Русия, както и съвместно с Европа да осигури исканите от Киев гаранции за сигурност...

публикувано на 15.08.25 в 18:06
Александър Томов-син

Александър Томов-син: Филмите на ужаса имат доста сериозна аудитория и в България

Филмите на ужаса имат доста сериозна аудитория и в България . Това каза пред БНР режисьорът и сценарист на късометражни филми Александър Томов-син, като уточни, че неговите предпочитания са насочени към психологическия ужас . Той работи върху нов късометражен филм - "Никол, къде си", който е третият му проект след "Чувствам се самотен" и "Някъде..

публикувано на 15.08.25 в 18:04

Започна изтеглянето на 22 цистерни от товарната композиция, дерайлира рано тази сутрин

Районната прокуратура в Хасково започна разследване на железопътната катастрофа край симеоновградското село Пясъчево, при която цистерни с нафта излязоха от релсите и се запалиха. След обезопасяване на мястото на пожара ще бъдат извършени всички необходими процесуално-следствени действия, включително разпит на свидетели. На този етап няма информация..

публикувано на 15.08.25 в 17:58
Велислава Делчева

Омбудсманът настоява за спешни мерки заради липсата на питейна вода в Плевен

След десетки жалби от Плевен заради липсата на питейна вода омбудсманът Велислава Делчева се обърна към министъра на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов с настояване да бъдат предприети спешни мерки за разрешаване на проблема.  Делчева настоява за алтернативно осигуряване на питейна вода за местата на воден режим, включително..

публикувано на 15.08.25 в 17:44
Комисар Станислава Тодорова

Спецоперация в София за шофьори с книжки със съмнителен произход

СДВР провежда специализирана полицейска операция на територията на столицата с цел извеждане в известност на максимален брой водачи, които притежават шофьорска книжка със съмнителен произход. Комисар Станислава Тодорова, заместник-началник на Трето районно управление към СДВР, посочи, че след приключването на операцията ще бъде направена..

публикувано на 15.08.25 в 17:35

На днешния празник в църквата "Успение Богородично" в Габрово деца получиха Свето Кръщение

Денят, в който почитаме Божията майка и християнската църква отбелязва Успение на Пресвета Богородица, е сред най-предпочитаните за извършване на тайнството кръщение. На храмовия празник, в църквата "Успение Богородично" в Габрово няколко семейства избраха да въведат децата си в християнската общност. Храмът "Успение Богородично" в Габрово..

публикувано на 15.08.25 в 17:02