Мъжката двойка на България Георги Стоянов/Панайот Димитров и смесената Елена Босилкова/Жулиен Шайков се класираха за финалите в многобоя на Европейското първенство по спортна акробатика за мъже и жени във Варна, а домакините си осигуриха още два финала в надпреварата при младежите.
Елена Босилкова и Жулиен Шайков влязоха с четвърти резултат от квалификациите в спора за разпределението на медалите в многобоя при смесените двойки. Те събраха сбор 52.660 точки след балансовото съчетание и темповата комбинация. С най-висок резултат във влезе смесената двойка на Азербайджан (57.190). В многобоя, на който се изпълняват комбинирани съчетания, се класираха още двойки от Украйна, Германия, Португалия, Испания, Полша, Ирландия и Молдова.
Елена Босилкова и Жулиен Шайков постигнаха пета оценка (26.140 точки) в квалификацията на баланс, с което си осигуриха и финал в дисциплината. Ден по-рано те завършиха на престижното пето място в темповата комбинация.
Мъжката двойка на България Георги Стоянов и Панайот Димитров също осигури ще играят на два финала. Те влизат с шеста оценка от 50.750 точки в битката за разпределение на призовите места в многобоя. С най-висок сбор след квалификациите е мъжката двойка на Азербайджан, следвана от Португалия, Испания, Великобритания, Украйна, България, Армения и Германия. Втората българска двойка Любомир Василев и Григор Рашев е с осми резултат от пресявките, но на финал участва само по един отбор от държава.
В квалификациите в темповата комбинация Стоянов и Димитров постигнаха четвърти резултат 26.150 точки. По-добра оценка от тях получиха само Азербайджан (27.360), Испания (27.260) и Португалия (26.460). Любомир Василев и Григор Рашев заслужиха пета оценка от 25.370 точки в квалификацията.
Финалите в многобоя с участието на Георги Стоянов и Панайот Димитров при мъжките двойки и на Елена Босилкова и Жулиен Шайков при смесените дуети започват в събота (21 октомври) от 18.45 часа. Разпределението на медалите в темповите комбинации за мъжките двойки и на баланс при смесените са в неделя (22 октомври) от 18.40 часа.
България има финалисти и в състезанието при младежите. Женската тройка Маринела Иванова, Петя Георгиева и Емили Йорданова влезе със седма по сила оценка сред участниците в многобоя, който е в събота (21 октомври) от 13.00 часа. Трите се класираха седми на финала в темповата комбинация, но не успяха да попаднат сред най-добрите на баланс. Втората българска женска тройка Ралица Терзийска, Виктория Пешева и София Линкова се нареди на 26-о място в квалификациите за многобоя.
Смесената двойка Милица Смоленска и Андрей Христов достигна до финал в многобоя с шести резултат от квалификациите. Българите ще участват и на финала на баланс с пета по сила оценка. Калина Терзийска и Кристиян Ангелов завършиха 11-и на баланс и останаха извън финалистите. Двамата заеха шесто място в темповата комбинация.
Финалът в многобоя при смесените двойки за младежи е в събота (21 октомври) от 15.05 часа, а на баланс е в неделя (22 октомври) от 15.10 часа.
31-ото Европейско първенство по спортна акробатика за мъже, жени и младежи във Варна продължава до 22 октомври. Входът в Двореца на културата и спорта е свободен.
Националният ни отбор по класическа борба остана без треньор. Това стана ясно от публикация на Сослан Фарниев в социалните мрежи. "Здравейте! Приключих работата си в България. Търся работа като личен треньор. Ако имате оферти, моля пишете ми", написа Фарниев, който се забърка в доста скандали в последно време. През последните няколко месеца той..
Рома и Наполи завършиха 1:1 на "Олимпико". Столичани удължиха поредицата си до седем мача без загуба в първенството, като същевременно прекъснаха серията на "партенопеите" от седем шампионатни победи. В 29-ата минута Жуан Жезус изведе Леонардо Спинацола, който с прекрасно изпълнение прехвърли излезлия да го пресрещне Миле Свилар и изведе гостите..
Отборът на Марсилия победи тима на Лион с 3:2 в в дербито на 20-ия кръг на френската Лига 1. Благодарение на успеха провансалци запазиха предимството си от 3 точки пред третия Монако, докато съперникът им се свлече до седмата позиция. Гостите откриха резултата в 52-рата минута, когато Шерки промуши топката към Крентен Толисо след разбъркване в..
Стефан де Фрай вкара гол в добавеното време и Интер се добра до равенство 1:1 в градското дерби с Милан от 23-ия кръг на италианското първенство по футбол. Така "черно-сините" съкратиха на две точки пасива си от лидера в класирането Наполи, който играе днес срещу Рома. Милан поведе в резултата в заключителните секунди на първото полувреме, когато..
Арсенал сложи край на неделната програма в английското първенство по футбол с разгромна победа с 5:1 срещу шампиона Манчестър Сити и запази дистанцията с лидера в генералното класиране Ливърпул. Мърсисайдци са с 56 точки след съботната победа над Борнемут, а лондончани са втори с 50 и мач повече. Мартин Йодегор даде преднина на Арсенал във втората..
Най-добрият български състезател Владимир Зографски завърши на 28-о място във втория старт от Световната купа по ски скокове на голямата шанца във Вилинген (Германия). Зографски, който беше 20-и в квалификацията , събра 241.7 точки от двата скока след опити от 128.0 и 134.5 метра. Австриецът Даниел Чофениг записа втора поредна победа във Вилинген...
Александър Везенков и Олимпиакос записаха втора поредна победа в мъжкото баскетболно първенство на Гърция. Тимът надви като гост Прометеас със 77:74 (24:25, 11:12, 18:17, 24:20) в среща от 17-ия кръг. Срещата беше белязана с много обрати, без обаче разликата да става двуцифрена, а до последните секунди победителят не беше ясен. Везенков отново бе сред..
Вездесъщата роля , приписвана на Пеевски, прекрасно се вписва в неговата стратегия – помага му да си приписва сила на демиург, каквато не притежава..