Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЦСКА София с късен обрат срещу Пирин

ЦСКА София
Снимка: БГНЕС

ЦСКА София направи обрат през второто полувреме и спечели с 2:1 срещу Пирин (Благоевград), с което "червените" скъсиха разликата с лидерите в българското футболно първенство. Те са с две точки зад първенеца Локомотив (Пловдив) и една зад втория в подреждането Черно море (Варна). Пирин е на 13-а позиция преди останалите мачове от 14-ия кръг на Първа лига.


ЦСКА София създаде първото чисто положение в мача в 39-ата минута. Капитанът на "червените" Амос Юга изведе зад гърба на отбраната Дюкенс Назон, но този път голмайсторът на отбора не успя да се разпише. Неговият удар срещна крака на вратаря Максим Ковальов. Гостите се задържаха в половината на Пирин след положението и секунди по-късно Ковальов отрази удар с глава на Майкъл Естрада, а в последвалата атака "армейците" сами създадоха първата ситуация за домакините. Тобиас Хайнц сбърка пас назад и той бе пресечен от Аймен Суда, който стреля в ръцете на Густаво Бусато.

Пирин обаче реализира при втората груба грешка на "червените" в добавеното време. Юга опита пас към свой съотборник, но топката бе отнета от Александър Дюлгеров. Той подаде бързо на Юго Комано, който пък изведе Иван Тасев зад гърба на защитата. 21-годишното крило преодоля Бусато с удар в далечния ъгъл и "орлетата" поведоха на почивката.

До средата на второто полувреме предимно далечни удари на Хайнц създаваха опасност за Пирин, но всичко се промени с влизането на Матиас Фаетон на негово място. Французинът изравни за ЦСКА София в 79-ата минута, а още в следващата атака той пусна пас по трева в наказателното поле и Джонатан Линдсет вкара за 2:1.

Ситуацията стана критична за Пирин в 84-та минута, когато Аюб Абу бе изгонен от игра с втори жълт картон. ЦСКА София задържа с лекота преднината си и спечели осмата си победа през сезона.


Първенство на България по футбол, мач от 14-ия кръг на Първа лига между Пирин (Благоевград) и ЦСКА София:

Пирин (Благоевград) - ЦСКА София - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Иван Тасев 45+1, 1:1 Матиас Фаетон 79, 1:2 Джонатан Линдсет 80
червен картон: Аюб Абу 84 (Пирин)
стадион: "Христо Ботев", Благоевград
главен съдия: Драгомир Драганов
жълти картони: Борис Тютюков, Аюб Абу, Дмитро Семенив, Иван Тасев (Пирин); Енес Махмутович, Джонатан Линдсет, Дюкенс Назон, Данило Морено (ЦСКА София). 
състав на Пирин: Максим Ковальов, Аймен Суда (90-Любомир Тодоров), Аюб Абу, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Борис Тютюков (81-Даниел Кондраков), Венцислав Бенгюзов, Дмитро Семенив, Иван Тасев, Мартин Бачев и Юго Комано (90-Станислав Костов).
състав на ЦСКА София: Густаво Бусато, Емануел Шакич (80-Тобиас Вион), Иван Турицов, Енес Махмутович, Християн Петров, Амос Юга, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц (61-Матиас Фаетон), Марселиньо Кареасо (73-Станислав Шопов), Дюкенс Назон (73-Данило Морено) и Майкъл Естрада (61-Браян Морено).

По публикацията работи: Илиян Христов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Мартин Паскалев

Локомотив (Пд) трансферира Мартин Паскалев в Сараево

Локомотив (Пловдив) финализира изходящ трансфер срещу трансферна сума.  Футболистът Мартин Паскалев ще продължи своята кариера в босненския елитен тим Сараево.  “Черно-белите” си запазиха и процент от бъдеща продажба на играча в трети клуб. Клубът се раздели по взаимно съгласие и с украинския футболист Данило Полонский. Пловдивчани същевременно..

публикувано на 05.02.25 в 20:01

Осъдиха плувеца Антъни Иванов, той ще плати глоба

Софийският районен съд призна за виновен плувеца Антъни Иванов по делото за клевета и обида, заведено от президента на Българската федерация плувни спортове Георги Аврамчев. Иванов е осъден на глоба и обществено порицание, заради разпространени в социалните мрежи видеа, съдържащи унизителни квалификации и клевети, засягащи президента на централата. По..

публикувано на 05.02.25 в 19:49
Националният отбор по футбол на България

Футболните ни национали ще гостуват на Гърция на остров Крит

Гръцкият футболен съюз (ЕПО) обяви след днешното заседание на изпълнителния си комитет няколко решения, като едно от тях касае и мачовете на националния отбор. Беше одобрено провеждането на приятелски мачове на мъжкия национален отбор на 7 юни срещу Словакия и на 10 юни срещу България, като част от подготовката за квалификационните мачове за Мондиал..

публикувано на 05.02.25 в 17:39
Александра Начева

Александра Начева претърпя трета операция

Александра Начева претърпя трета операция на левия си глезен.  Световната шампионка в тройния скок за девойки от 2018 г. счупи десния си глезен и скъса връзки на турнира “Никола Вълчанов” в Габрово през юни и веднага беше откарана към “Пирогов”, където беше оперирана. Пловдивчанката правеше отличен сезон до този момент, като на последното си голямо..

публикувано на 05.02.25 в 17:18

Станка Златева: Натурализирането на спортисти се превръща в бизнес

Състезателките по борба от спортен клуб "Станка Златева" (Сливен) Емине Осман и Несрин Сюлейманова ще насочат вниманието си към кандидатстване в Академията на МВР, това обяви личният им треньор Станка Златева, след решението на Българската федерация по борба да тя да не им води тренировки в клуба и ги лиши от международни участия. Петкратната..

публикувано на 05.02.25 в 15:52
Григор Димитров

Григор Димитров заяви участие на Мастърса в Индиън Уелс

Световният номер 11 в мъжкия тенис - Григор Димитров, е заявил участие на първия за сезона Мастърс  турнир -  в Индиън Уелс. Тази година надпреварата на твърда настилка в щата Калифорния, САЩ ще бъде в периода 2-16 март. 33-годишният българин е 11-и поставен в схемата, тъй като всички класирани преди него в световната ранглиста също възнамеряват да..

публикувано на 05.02.25 в 15:45

София приема световния елит в рапирата

София ще бъде домакин за втора поредна година на европейска купа по фехтовка за деца до 14 години и кадети до 17 години на рапира този уикенд. Турнирът в зала "София" започва в 10:00 часа на 7 февруари с индивидуалната надпревара за момичетата, а от 13:00 часа играят момчетата до 14 години. На 8 февруари ще бъдат стартовете за кадетките до 17..

публикувано на 05.02.25 в 15:25