"Всеки ден снимам нещо за социалните мрежи, но публикувам само 5 % от това, остналите си остават за мен. Но никога в нито един влог не може да се покаже цялата реалност, разказа в "Понеделник вечер" Изабел Овчарова.
В нейните акаунти в социалните мрежи Изабел има над четвърт милион последователи.
Освен успехите й като инфлуенсър Изабел издава първата си книга на 18 години и с нея печели „Детската Вазова награда за литература“.
Най-новото й шесто издание носи името „Слънчеви лъчи в мрака“ – книга, носеща в себе си надеждата, че дори и в най-тъжните моменти, някъде там, зад облаците, светлината си пробива път към теб.
„Слънчеви лъчи в мрака“ се състои от 33 глави, допълнени с места, на които читателите имат възможност да записват своите мисли. Поместен е още откъс от личния дневник на авторката.
"Във всички мои книги активно споделям за трудните си и негативни моменти, може би така се лекувам и споделяйки, помагам и на други хора да се справят с трудните си моменти. Споделям и какво съм научила от своите грешки, за да се предпазят и тези, които четат книгата от такива грешки - моите слънчеви лъчи да помогнат на някой друг в мрака, сподели още Изабел Овчарова.
По думите й когато загуби мотивация, вяра и надежда, продължава да прави нещата въпреки всичко, въпреки, че е трудно, че те е страх, че няма понякога липсва и желание.
"Аз съм упорит човек, най-вероятно и съм се отказвала от някои неща, но когато губиш, не знаеш какво печелиш, каза още тя.
"Книгата "Слънчени лъчи в мрака" е най-различната ми и най-личната ми книга.
Днешните млади хора според мен се борят и търсят много отгвори на много от въпросите, които имат. Не се отказват.
Фен срещите са ми най-любимото ми нещо, винаги е много емоционално да разговаряме, велико е, споделяме си толкова неща, с хора, които не познавам лично, сподели още Овчарова.
Изабел Овчарова е родена на 22 юни 2000 г. в град Шумен. През 2017 г. започва да публикува видеа в „Ютуб“. Нейни книги са „Щастливей“, „Причината“, „Прочети, когато...“, „Розов изгрев след дъждовна нощ“ и „Винаги има и още...“.
Още по темата в звуковия файл.
Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..