На балотаж кмет избират днес жителите на три общини – Балчик, Каварна и Добрич. Разкритите секции в тези общини са 195, като в 162 избирателите ще могат да гласуват и с машина. Кмет на кметства днес се избира и в 10 села от четири общини.
Как местни хора от Каварна коментират първия тур и изборните нарушения:
"46% от общия вот на първи тур е съсредоточен в пет човека от две политически партии. По-скоро съм недоволен от процента гласуващи. За пореден път България показва, че много нисък процент се интересува от тези процеси и даденото му право на глас, един на четири години зависи твоето бъдеще от теб и ти да не отидеш до урната за пет минути!"
"Балотажът ще е много интересен. Има подадени над 15 сигнала за купуване на гласове и полицията в Каварна не е предприела никакви действия за разрешаване на този проблем. Което отново говори, че местните структури на полицията най-вероятно също работят в определена посока."
"Изненада ме пасивността на каварненското РПУ, полицията и прокуратурата на град Каварна, след като се знаеше, че криминален контингент участва в манипулиране на поредни избори и бяха уведомени. Може би с тяхно желание или бездействие подпомогнаха купуването на тези избори. Има нужда РПУ – Каварна и районна прокуратура да бъде подменен целият състав, до чистачка! Има подадени не 15, а 25-26 сигнала за едни и същи хора, които се занимаваха с купуване на гласове, част от тях са общински служители, началник отдели, има снимков материал как се раздават пари пред секции. 25 сигнала за 12 часа значи, че на всеки 30 минути е ставало нещо в град Каварна. Вотът в Каварна е купен над 60%!"
В Каварна страхът се усеща навсякъде. Криминална структура е заела сериозни позиции в града, твърдят още каварненците, които изразяват своето мнение в ефира на БНР.
"Хората трябва да разберат, че изборът, който се прави, не е само за днес. Той няма измерението на 100, 200, 500 лева. Това е изборът за нашите деца, за нашите бизнеси, за развитието на града. Хората трябва да спрат да се страхуват. Този страх няма да го има, ако хората, които го създават, не управляват общината."
Повече по темата чуйте в звуковия файл.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..