Властите в Гърция предупреждават за силни дъждове, морски бури и градушки в следващите часове. От полицията в южната ни съседка обръщат внимание да се пътува само при крайна необходимост.
В последните часове започнаха отново силни валежи в няколко района на Гърция. В центъра на циклона от тази нощ попадат южната част на континентална Гърция, Пелопонес и островите в Йонийско море.От ранните часове на понеделник силни дъждове с вятър се очакват в северна част на страната, а също на егейските острови и Крит.
Очаква се частично спиране на фериботите към островите в Егейско море поради силни морски бури, съобщават транспортните агенции.
Властите забраняват за утре работа на открито в рисковите за наводнения райони. От Гражданска защита предупреждават още при градушка да не се излиза навън, както и да не се стои под дървета.
В повишена готовност са силите на пожарната и Гражданска защита в цялата страна.
Според прогнозите екстремните природни явления се очаква да отслабнат в ранните часове на вторник.
Турция купува все по-малко руски петрол, откакто Съединените щати обявиха санкциите срещу "Лукойл" и "Роснефт", съобщават източници на агенция Ройтерс. След началото на руското нашествие в Украйна и последвалите европейски санкции, Турция се превърна в третия по големина купувачи от Русия след Индия и Китай. През първите 10 месеца на тази година..
Глоба от 220 000 лева, наложена на ТЕЦ "Бобов дол" от РИОСВ и потвърдена на първа инстанция от Районен съд-Дупница, беше отменена с решение на Административния съд в Кюстендил. Решението е окончателно. Наказателното постановление от 220 000 лева за "ТЕЦ - Бобов дол" е след проверка от РИОСВ, извършена извънредно по сигнал на 15 октомври 2024 г.,..
Управляващите не променят намерението си осигурителната вноска за Фонд "Пенсии" на Държавното обществено осигуряване да се увеличи с 2 проценти пункта от началото на следващата година. Предложението ще бъде обсъдено отново от Надзорния съвет на НОИ утре сутринта, научи "Хоризонт". Няма промяна в други параметри на бюджета на общественото..
Правителството на Нигерия ще приеме като добре дошла всяка помощ от САЩ срещу ислямистките бунтовници в страната, стига Вашингтон да зачита суверенитета и териториалната ѝ цялост. Това заяви съветник на президента Бола Тинубу пред агенция Ройтерс, след като снощи американският му колега Доналд Тръмп обяви, че е наредил на Пентагона да подготви..
През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо, а на сутринта на много места в низините и котловините ще бъде мъгливо, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. Минималните температури ще са между 6° и 11°, в София - около 6°. В понеделник преди обяд ще преобладава слънчево време, но на места в Дунавската равнина ще се..
Израел и "Хамас" размениха нови обвинения за нарушаване на примирието, договорено с посредничеството на САЩ. Здравните власти в Газа съобщиха за въздушен удар на пазар в Шеджая - предградие на едноименния град. Загинал е един човек, според израелските военни - въоръжено лице, застрашило израелските войници. Съгласно примирието от 9 октомври..
Осемте страни страни от ОПЕК+ са се договорили да увеличат добива на петрол през декември със 137 хиляди барела на ден. След това, "с оглед на сезонните фактори", те ще вземат пауза и няма да увеличават добива през първото тримесечие на 2026г. Това съобщиха от пресслужбата на организацията. От април досега групата, в която влизат Саудитска Арабия и..
След т.нар. промени от 1989 г. България остана в ръцете на хората, които са я управлявали и преди това. Това мнение изказа пред БНР историкът и..