Две от партиите, вносители на вота на недоверие към правителството, си размениха взаимни упреци заради поведението си в пленарна зала.
Председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов обвини левицата, че регистрацията им в началото на пленарното заседание на практика е подкрепа за кабинета.
"Те се регистрираха, за да направят кворум. Предполагам, че когато се случи да има кворум, те ще подкрепят правителството. Така че ще ви помоля да не броите БСП като опозиция по отношение на кабинета. Най-забавното е, че вотът за недоверие е внесен от БСП".
Отговорът на лидера на БСП Корнелия Нинова :
Тези, които днес не се регистрираха и нямаше кворум, спасиха правителството. Дадоха време на сглобката до сряда да продължават да си извиват ръцете и да се договарят. Нашата позиция е ясна и категорична – искаме оставка на правителството. Всички трябва да се обявим срещу това задкулисие, което продължава и тук, в парламента. Срещу тези договорки, които са във вреда на държавата".
Според Нинова с неразбориите и разпределянето на порциите власт управляващите на практика "блокират държавата", а като причина за позициите на ГЕРБ и ДПС посочи загубата на ключови градове, в които са били победени на местния вот.
Корнелия Нинова се обяви за оставка на вътрешния министър Калин Стоянов заради снощните безредици между полицията и футболни фенове в центъра на столицата.
Според Тошко Йорданов на дневен ред е оставка на целия кабинет.
"Възраждане" се присъединиха към упреците на ИТН, че с регистрацията си при кворума БСП помагат на управляващата сглобка. Депутатът Цвета Рангелова.
"Очевидно е желанието на БСП да помогне на правителството да оцелее. Очевидно се клади сериозно сглобката, предстои да видим дали ще има продължение това Народно събрание".
Рангелова съобщи, че „Възраждане“ ще внесе още днес искане в Конституционния съд за задължително тълкуване на изискуемото мнозинство при приемане на три четения на изменения и допълнения в основния закон.
59 са загиналите вследствие на наводненията в щата Тексас. Валежите продължават и се очаква броят на жертвите да се увеличи. Най-малко 50 са жертвите на наводненията в Тексас, валежите продължават Продължава издирването на над 20 момичета, които са в неизвестност след наводненията в Тексас Щатските власти съобщиха, че над 850 души са..
Град Купянск в източна Украйна е пред обкръжение, твърдят медиите в Москва. Украинските военни потвърждават само, че руският натиск в Харковска област, където е Купянск, нараства. Очаквайте подробности.
Пожар е възникнал в столичният квартал "Малашевци". Горят сухи треви и храсти. На място са изпратени екипи на Пожарната. Към момента няма данни за пострадали или за опасност за сгради наоколо.
Специализирана полицейска операция на принципа широкообхватен контрол се състоя днес на автомагистрала "Струма" при отбивката след тунел Блатино, в посока София. Акцията днес е във времето между 13:00 и 20:00 часа. "Освен полицейските автомобили в операцията участват и небрандирани, които изпълняват контрол по автомагистралата. Те се включват и..
Британската служба за морски търговски превози (UKMTO) съобщи, че днес кораб е бил атакуван в Червено море от няколко малки плавателни съда, които са открили огън със стрелково оръжие и гранати, предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес. Според информацията на британската служба, нападението е станало на 51 морски мили (95 км) от град Ходейда, Йемен...
Израелският кабинет по сигурността одобри план, който ще позволи на международните организации да разпределят допълнителна помощ в северната част на ивицата Газа, съобщи днес вестник "Таймс ъф Израел", цитиран от ДПА и БТА. Говорител на правителството, както и представители на въоръжените сили, отказаха да коментират съобщението. Крайнодесният..
Лъв е избягал тази нощ от зоопарк в Манавгат, в района на турския курорт Анталия. Хищникът е ранил сериозно местен жител, който е бил на полето близо до зоопарка. Пострадалият е настанен в болница. След издирване, при което е използван дрон, ловци са открили и застреляли лъва, съобщи турският информационен портал Майнет (Mynet), цитиран..
Лятото става все по-горещо и нуждата от почивка все по-голяма. Излючително неприятно е, ако се случи така, тя да бъде "развалена" от някоя лятна..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..
На 26 и 27 юли в Силистра ще се проведе третото издание на събитието „Пикник с кауза“. Организаторите от сдружение „Бъдеще за Силистра“ обещават..