В кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов каза, че обществото все още не е готово с алтернатива на сегашното управление, затова вотът на недоверие е нямало как да мине. Борисов обаче предупреди, че има риск за стабилността на управлението.
"Истинската драма ще дойде на ротацията, защото декември месец имаме две много важни дати: 6 и 15 декември за промяната на Конституцията. Това задължително ще ни държи нас до тогава и ако с колегите намерим сили да произвеждаме не за пред медиите добри новини, а по цели сектори да разбират, че това е най-доброто, ако продължи практиката да се търсят скандали, вместо обединяващи ни теми, то най-доброто е тогава да се разпадне тази сглобка и да се отиде на нови преговори, нови избори", коментира той.
Според Борисов при ротацията на премиери, формулата на управление трябва да бъде сменена и ГЕРБ ще настоява да излъчи министри.
Борисов отрече да е предлагал Калин Стоянов за вътрешен министър.
"От няколко месеца срещу Калин Стоянов ПП-ДБ започнаха война, защото той не се съгласи да назначи и да безчинстват по време на изборите. Той държеше позицията, за която сме се разбрали - той да си назначава професионалисти. Аз нито веднъж не съм бил там, нито едно име не съм му дал. Мога да отида на какъвто детектор кажете на лъжата. Точка!", каза още лидерът на ГЕРБ.
Затова ГЕРБ ще подкрепи създаването на анкетни комисии и за полицейското насилие над протестиращи футболни фенове, и за евентуален натиск над министъра на електронното управление, каза още Борисов.
34 нарушения за шофиране в лентата за принудително спиране са регистрирали камерите на Националното ТОЛ управление за почивните събота и неделя. Две трети от тях са в област Благоевград, на автомагистрала "Струма". Всички нарушители ще бъдат санкционирани след обработка на данните в МВР. Над 1300 камери, монтирани на 295 рамки, вече..
Кюстендилският съветник и регионален лидер на ВМРО Георги Петров отхвърли обвиненията на БОЕЦ в корупция. От БОЕЦ внасят в антикорупционната комисия сигнал срещу общински съветник от Кюстендил От БОЕЦ вече са били на среща в ОбС в Кюстендил и с кмета на града инж. Огнян Атанасов по "случая Петров", но така и не е станало ясно в какво е..
Министърът на външните работи на Република България Георг Георгиев е провел двустранна работна среща с британския външен министър Дейвид Лами в рамките на еднодневно работно посещение в Лондон по покана на Обединеното кралство, информират от МВнР. Срещата се е състояла в контекста на активния политически диалог между двете държави, който се развива..
Днес правителството прие промени в Закона за въвеждане на еврото в България и те са публикувани в правно информационната система на Министерският съвет. Финансовият министър Теменужка Петкова трябва да ги представи пред Народното събрание. Преди седмица от кабинета анонсираха, че законът се ревизира, за да се внесе яснота за периода..
Паралелно с военните си действия в ивицата Газа Израел удари днес и хутите в Йемен. Израел Кац, министърът на отбраната на Израел обяви, че военновъздушните сили бомбардират пристанището Худейда. По думите му хутите ще ги сподели съдбата на Иран, който ги въоръжава и ще си платят "тежко" за това, че изстрелват ракети срещу Израел...
До 30 октомври се очаква да бъде удължен срокът, в който бележките от таксиметровите апарати трябва да съдържат цената в лева и в евро. Това ще стане с промени в Закона за въвеждане на еврото, които вече са внесени в Народното събрание. Според Министерството на транспорта те ще бъдат разгледани преди 8 август, когато изтича настоящият срок...
С полет от Истанбул днес следобед на Летище Васил Левски - София пристигнаха българските ученици, спечелили 3 сребърни и 3 бронзови медала на олимпиадата по математика в Австралия. Страната ни е на 23-то място сред всички 110 страни участници. Победител е Китай. Състезанието се проведе от 14 до 16 юли. България спечели 6 медала от..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..