Депутатите ще обсъдят предложението на "Продължаваме промяната - Демократична България" да бъде създадена анкетна комисия за полицейското насилие по време на протестите миналия четвъртък срещу ръководството на Българския футболен съюз.
Предложението за временната анкетна комисия е на Кирил Петков, Христо Иванов и Атанас Атанасов.
Задачата на комисията ще е да "установи всички факти и обстоятелства, довели до ескалиране на напрежението и сблъсъците между органите на МВР и протестиращите граждани срещу ръководството на БФС, както и действията на служителите на МВР". Тя ще има 18 членове - по трима от всяка парламентарна група. Работата ще продължи един месец, а накрая трябва да завърши с доклад. За създаването на такава комисия настоя още вчера премиерът акад. Николай Денков. Същото искала и Мария Габриел. Подкрепа днес дойде и от БСП. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обаче изрази резерви
От ДПС категорично са против. Председателят на парламентарната група Делян Пеевски се противопостави.
"Има си проверяващи органи в рамките на Инспектората на МВР. Ако има някой с прекомерно насилие и го установят – има си закони, има си наказания", коментира той.
Създаването на комисията ще бъде гласувано от Народното събрание. За да мине, трябват поне половината депутати.
Законопроект за изменение и допълнение на Закона за акцизите и данъчните складове, Със законопроекта се въвежда акциз върху нагреваеми изделия със съдържание, различно от тютюн, на базата на растения, билки или плодове, независимо дали са обработени с никотин.
Друго предложение на ПП-ДБ предвижда освобождаване от облагане с акциз на бира, произведена от физически лица за лично потребление или употреба в рамките на семейството или домакинството, ако не се извършва с търговска цел. Заинтересовани ще са около 2000 лица или домакинства, производители на домашна бира за собствена консумация.
Парламентарната Комисия по външна политика одобри на първо четене проектобюджета за тази година. Близо 224 милиона лева се предвижда да бъде бюджетът на Министерството на външните работи през 2025 година. "Ние имаме 44 милиона увеличение в бюджета за 2025 година", отчете министърът на външните работи Георг Георгиев при представянето на план-сметката..
Мобилните оператори също ще бъдат бойкотирани заедно с банките и търговските вериги, обяви Велизар Енчев - един от организаторите на вече трите бойкота. На малоброен протест в столицата тази вечер от инициативата осветиха с фенерчета сградата на централната банка с цел да "осветят" банковите такси. "Днес е третият бойкот против..
От партия "Възраждане" обвиниха изпълняващия функциите на главен прокурор Борислав Сарафов, че им отмъщава, защото заради техните народни представители не е станал титуляр на поста. И освен това - бил "удобна маша в ръцете на режима на Борисов". Това пише в позиция на "Възраждане" по повод внесеното от Сарафов в Народното събрание искане за снемане на..
Софийската градска прокуратура е повдигнала обвинение за престъпление против Републиката срещу 56-годишен участник в протеста, организиран от партия "Възраждане" в събота. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане" Мъжът е обвинен, че на площад "Княз Александър I“ пред сградата на Българска народна банка е..
Полицията в София разследва случай на пребито от маскирани 14-годишно момиче. По случая не е подаден сигнал, но столичната дирекция на МВР се е самосезирала. Инцидентът се е случил вчера близо до Националната гимназия по полиграфия и фотография. Полицията е установила две непълнолетни момчета, които вероятно са извършители на..
Малко над 66,1 милиона лева е бюджетът на Българското национално радио за 2025 година – това предвижда одобреният на първо четене проект на държавен бюджет от парламентарната Комисия по културата и медиите. Сумата за общественото радио е с 2,7 милиона лева повече в сравнение с 2024 година. Милен Митев: БНР достигна рейтинг, който е около 1/3 от..
"Този бойкот е необмислен и нелогичен. Повечето хора няма да се вържат!" Това обясни пред БНР кредитният консултант Тихомир Тошев, след като днешният, трети, бойкот срещу високите цени в големите търговски вериги беше съпътстван и от обявяване на борба с банковите такси . Зад инициативата застават н яколко организации, които призовават да не се..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..