Обмислят разширяване на правомощията на ВАР

Международният борд на футболните асоциации ще обсъди възможността за разширяване на правомощията на видеоасистент реферите (ВАР) на следващото си заседание, съобщава вестник "Таймс".

Дискусиите ще включват намеса на ВАР при свободни удари, ъглови удари и втори жълт картон. В момента, според протокола, видеоасистентите могат да се намесват в мача само при засада, назначена или неотсъдена дузпа или при показване на директни червени картони.

Срещата ще се проведе на 28 ноември в Лондон. Решение за разширяване на правомощията на ВАР няма да бъде взето до годишната среща на организацията, която е насрочена за март 2024 г.

По публикацията работи: Антони Йорданов
Мъжки национален отбор по баскетбол

Изключително: Баскетболистите ни с победа над световния шампион

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол записа изключително ценна победа над световния шампион Германия с 67:62 точки като домакин в „Арена Ботевград“ в мач от втория кръг в група D от квалификациите за Европейското първенство за мъже през 2025 година. Успехът бе първи за националите в квалификациите, а Германия допусна първа загуба. В..

публикувано на 25.02.24 в 19:29

ЦСКА 1948 с равенство срещу Славия

ЦСКА 1948 завърши наравно 1:1 у дома срещу Славия в двубой от 22-ия кръг от Първа лига. Домакините започнаха колебливо двубоя и още в четвъртата минута останаха в намален състав. Неделко Пишчевич изгуби топката срещу Владимир Николов и след това фаулира откъсващия се нападател на "белите". Главният съдия Георги Давидов показа директен червен..

публикувано на 25.02.24 в 19:01
Ансамбъл (жени)

Весела Димитрова избирала 60 часа музиката за съчетанията на ансамбъла

"60 часа слушах музика, докато стигна до точния и правилен избор и за двете композиции. Очаквам убийствена конкуренция! Има много силни ансамбли, които ще се борят да покажат върхова форма. Всеки ще бъде готов и подготвен за Париж", каза треньорът на ансамбъла Весела Димитрова, след като новите композиции бяха официално представени днес в зала..

публикувано на 25.02.24 в 17:15
Радослав Янков

Радослав Янков с 15-то място във втория старт в Полша

Радослав Янков завърши на 15-то място във второто състезание в паралелния гигантски слалом от световната купа по сноуборд за мъже, което се проведе в полския град Криница-Здруй. Както и в събота, българинът премина квалификациите. За разлика от вчера обаче, когато участва в четвъртфиналите, днес Янков отстъпи още в първия елиминационен сблъсък..

публикувано на 25.02.24 в 16:51
ФК Крумовград

Крумовград с четвърта поредна победа във футболното първенство

Крумовград изигра отличен мач на стадиона в столичния квартал "Надежда", като треньорът на тима Станислав Генчев бе подготвил отлично своите играчи за стила на игра на бившия му отбор Локомотив (София). В 11-ата минута Александър Колев беше изведен зад защитата на Локомотив София, но вратарят Александър Любенов спаси удара му. Крумовград..

публикувано на 25.02.24 в 16:38
Лора Христова

Лора Христова с 10-то място в индивидуалната дисциплина на СП по биатлон за младежи

Лора Христова завърши на десето място в индивидуалната дисциплина на 12.5 километра Световното първенство по биатлон за младежи и юноши в Отепя (Естония). Българката допусна три грешки в четирите стрелби, но със силно ски бягане финишира на 4:14.7 минути след победителката. Титлата спечели германката Юлия Танхаймер, която измина трасето за..

публикувано на 25.02.24 в 16:35
Станимир Беломъжев

Пето място за Беломъжев в средната дистанция на СК по ски ориентиране в Естония

Станимир Беломъжев отново намери място в топ 6 в старт от финалния кръг на световната купа в Хааня (Естония). След като стана втори в спринта и пети в дългата дистанция, днес българинът завърши на пето място и в средната дистанция, както и на четвърто в генералното класиране за световната купа. Беломъжев финишира за 52:38 минути, като остана..

публикувано на 25.02.24 в 16:32