Правителството на Кипър цели да го превърне в регионален център за услуги и продукти за киберсигурност, мост между Близкия изток и Европа в тази област, заявиха от Кипърската организация за цифрова сигурност. От днес до петък страната е домакин на голяма международна конференция за противодействие на кибер заплахите.
Над 200 представители на 34 държави ще участват в кибер конференцията /Cyber Drill/ за Европа и Азия, организирана от Международния съюз по телекомуникации /ITU/ и Кипърската организация за цифрова сигурност в крайбрежния град Лимасол.
Постигането на сигурна и устойчива информационна и комуникационна технологична среда е в центъра на дискусиите по време на форума.
Целта му е да подобри капацитета и готовността на държавите-членки за защита и реакция при заплахи срещу тях в кибер пространството, посочи кипърският комисар по комуникациите Георгиос Михайлидис.
Той подчерта, че домакинството на конференцията е част от популяризирането на Кипър като регионален център за услуги за киберсигурност.
Всяка четвърта фирма в страната е преживяла някаква форма на кибертака, а 88% от компаниите заявяват, че са предприели стъпки за противодействие на подобни инциденти, показва проучване на Кипърската асоциация на предприятията за информационни технологии (CITEA). 97% от анкетираните оценяват решенията за киберсигурност като „много важни“ за бизнеса им.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..