Мария Петрова стана Почетен член на Европейската федерация по гимнастика

Мария Петрова
Снимка: БФ Гимнстика

Трикратната световна шампионка по художествена гимнастика Мария Петрова стана почетен член на европейската федерация по гимнастика.

Признанието за вицепрезидента на Техническия комитет по художествена гимнастика към Международната федерация дойде по време на конгреса на Европейската гимнастика, който се провежда в София.

Преди да влезе в световната структура Мария Петрова беше президент на Техническия комитет по художествена гимнастика в континенталната централа.

Вицепрезидентът на Българската федерация по художествена гимнастика е четвъртия български представител, който получава това признание след легендата Мария Гигова – първата трикратна световна шампионка по художествена гимнастика, Тодорка Шишкова – председател на БФХГ от 1972 до 1973 година и Светослав Батов - дългогодишен деятел и бивш треньор на националния отбор по спортна гимнастика.

Злато за България от Световното по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания

Александър Асенов спечели титлата на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала за спортисти с интелектуални увреждания, което се провежда в Реймс (Франция). Българинът изпревари най-големия си конкурент Никола Вирапен (Франция) и взе златото. Само на 16 години Асенов вече е сред елита на световните спортисти със Синдром на..

публикувано на 24.02.24 в 20:17

Фулъм шокира Ман Юнайтед насред "Олд Трафорд"

Фулъм постигна победа с 2:1 над Манчестър Юнайтед като гост в среща от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия. "Котиджърс" стигнаха до успеха с попадения на нигерийските национали Калвин Баси и Алекс Айоби, като вторият от тях реализира победното попадение в добавеното време на срещата. За домакините точен бе Хари Магуайър минута преди изтичане на..

публикувано на 24.02.24 в 20:05

Левски се изкачи 4-ти след категоричен успех над Арда

Отборът на Левски постигна една от най-категоричните си победи в последните години след домакински успех с 4:0 над състава на Арда Кърджали в среща от 22-рия кръг на елитното ни футболно първенство. Още до почивката футболистите на старши треньора Николай Костов вкараха три гола, с което напълно предрешиха крайния победител. Победата изкачи Левски..

публикувано на 24.02.24 в 20:00
Черно море победи с 1:0 ЦСКА София

Черно море победи ЦСКА София и поведе в класирането

Отборът на Черно море постигна минимална победа с 1:0 над ЦСКА София в мач от 22-ия кръг на футболното ни първенство и поведе в класирането. Черно море има 48 точки, докато Лудогорец и ЦСКА София са с по 45, но тима от Разград е с два мача по-малко. Единственият гол на стадион „Тича“ във Варна вкара Живко Атанасов в 88-ата минута. Двата..

публикувано на 24.02.24 в 17:28
Валентина Георгиева спечели сребро в Котбус

Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок

Най-добрата ни състезателка Валентина Георгиева спечели сребърен медал на финал на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Котбус (Германия), която е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024. За възпитаничката на Филип Янев това е второ състезание след завръщането от контузия. Тя получи травма на коляното на 14 август 2022..

публикувано на 24.02.24 в 17:19
Радослав Янков

Радослав Янков отпадна на четвъртфиналите

Радослав Янков отпадна на четвъртфиналите в паралелния гигантски слалом от световната купа по сноуборд в Криница-Здруй (Полша). Янков преодоля квалификацията с 16-и резултати, след което елиминира на осминафиналите корееца Сан хо Ли. В следващия кръг от елиминациите Янков отстъпи на австриеца Андреас Промегер и остана осми в подреждането...

публикувано на 24.02.24 в 15:50
Джулия Терзийска

Симон-Антони Иванов и Джулия Терзийска стигнаха финалите в Благоевград

Водачите в схемата Симон-Антони Иванов (ТК Черно море Елит, Варна) и Джулия Терзийска (ТК Дема, София) се класираха за финалите на сингъл на Държавното лично първенство по тенис в зала за мъже и за жени с общ награден фонд 6 хиляди лева. Надпреварата се провежда на кортовете на в залата Югозападен университет "Неофит Рилски" в Благоевград...

публикувано на 24.02.24 в 15:18