Конгресът на Европейската гимнастика гласува против завръщането на спортистите от Русия и Беларус

Конгресът на Европейската гимнастика гласува против връщането на спортистите от Русия и Беларус на международни турнири от 1 януари 2024 година, съобщиха на организацията. Заседанието на централата се провежда в София.

"Конгресът на Европейската гимнастика гласува против разрешаването на спортисти и длъжностни лица от Русия и Беларус да се върнат на състезания по гимнастика в Европа от 1 януари 2024 година, като по този начин не спазва решението на Международната федерация по гимнастика (ФИГ)", се казва в официалното изявление на европейската централа.

Руските и беларуски гимнастици са отстранени от участие в международни турнири от март 2022 година заради ситуацията в Украйна. През юли 2023-а Изпълнителният комитет на ФИГ позволи на спортистите от двете държави да се състезават в неутрален статут от 1 януари 2024-а. На 10 ноември ФИГ публикува критерии за допускане на руски спортисти до състезания под нейна егида.

Според критериите на ФИГ само индивидуални спортисти ще имат право да участват в международни състезания.

Злато за България от Световното по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания

Александър Асенов спечели титлата на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала за спортисти с интелектуални увреждания, което се провежда в Реймс (Франция). Българинът изпревари най-големия си конкурент Никола Вирапен (Франция) и взе златото. Само на 16 години Асенов вече е сред елита на световните спортисти със Синдром на..

публикувано на 24.02.24 в 20:17

Фулъм шокира Ман Юнайтед насред "Олд Трафорд"

Фулъм постигна победа с 2:1 над Манчестър Юнайтед като гост в среща от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия. "Котиджърс" стигнаха до успеха с попадения на нигерийските национали Калвин Баси и Алекс Айоби, като вторият от тях реализира победното попадение в добавеното време на срещата. За домакините точен бе Хари Магуайър минута преди изтичане на..

публикувано на 24.02.24 в 20:05

Левски се изкачи 4-ти след категоричен успех над Арда

Отборът на Левски постигна една от най-категоричните си победи в последните години след домакински успех с 4:0 над състава на Арда Кърджали в среща от 22-рия кръг на елитното ни футболно първенство. Още до почивката футболистите на старши треньора Николай Костов вкараха три гола, с което напълно предрешиха крайния победител. Победата изкачи Левски..

публикувано на 24.02.24 в 20:00
Черно море победи с 1:0 ЦСКА София

Черно море победи ЦСКА София и поведе в класирането

Отборът на Черно море постигна минимална победа с 1:0 над ЦСКА София в мач от 22-ия кръг на футболното ни първенство и поведе в класирането. Черно море има 48 точки, докато Лудогорец и ЦСКА София са с по 45, но тима от Разград е с два мача по-малко. Единственият гол на стадион „Тича“ във Варна вкара Живко Атанасов в 88-ата минута. Двата..

публикувано на 24.02.24 в 17:28
Валентина Георгиева спечели сребро в Котбус

Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок

Най-добрата ни състезателка Валентина Георгиева спечели сребърен медал на финал на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Котбус (Германия), която е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024. За възпитаничката на Филип Янев това е второ състезание след завръщането от контузия. Тя получи травма на коляното на 14 август 2022..

публикувано на 24.02.24 в 17:19
Радослав Янков

Радослав Янков отпадна на четвъртфиналите

Радослав Янков отпадна на четвъртфиналите в паралелния гигантски слалом от световната купа по сноуборд в Криница-Здруй (Полша). Янков преодоля квалификацията с 16-и резултати, след което елиминира на осминафиналите корееца Сан хо Ли. В следващия кръг от елиминациите Янков отстъпи на австриеца Андреас Промегер и остана осми в подреждането...

публикувано на 24.02.24 в 15:50
Джулия Терзийска

Симон-Антони Иванов и Джулия Терзийска стигнаха финалите в Благоевград

Водачите в схемата Симон-Антони Иванов (ТК Черно море Елит, Варна) и Джулия Терзийска (ТК Дема, София) се класираха за финалите на сингъл на Държавното лично първенство по тенис в зала за мъже и за жени с общ награден фонд 6 хиляди лева. Надпреварата се провежда на кортовете на в залата Югозападен университет "Неофит Рилски" в Благоевград...

публикувано на 24.02.24 в 15:18