Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Български и турски представители обсъдиха проблеми на българо-турската граница

Снимка: БГНЕС

Проблемите на българо-турската граница са били обсъдени на среща между отговорни представители на Турция и България, която се състоя на ГКПП "Капъкуле" край турския град Одрин, предаде БТА.

На срещата са били обсъдени трудностите при преминаването на товарните МПС-та през граничните пунктове и предложения за решаване на проблема, се съобщава днес на сайта на валийството на Одрин.

Специално внимание е било отделено на въпросите за намаляване на времето за транспортирането на товари с хладилни камиони през граничните пунктове, както и на борбата срещу контрабандата на стоки и наркотици.

Сътрудничеството при обмена на информация между граничните и митнически служби също е било обсъдено.

От турска страна в срещата са участвали валията на Одрин Юнус Сезер, заместник-министърът на търговията Сезаи Учурмак, представителят на турското министерство на външните работи за Одрин Мурат Ахмет Йорюк, посланикът на Турция в София Н.Пр. Айлин Секизкьок и генералният директор на турските митници Мустафа Гюмюш.

От българска страна в срещата са участвали директорът на Агенция “Митници” Павел Тонев, директорът на дирекция "Международна дейност" в агенцията Гинка Конярска и други отговорни представители.


По публикацията работи: Радмила Попова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Марк Рюте

Рюте: По-добре британците да се научат да говорят руски, ако не увеличат средствата за отбрана

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте, който е на посещение във Великобритания, предупреди британците, че е „по-добре да се научат да говорят руски“, ако премиерът Киър Стармър не увеличи значително разходите за отбрана.  Марк Рюте произнесе реч в мозъчния тръст „Чатъм хаус“, в която призова страните-членки на НАТО да увеличат разходите си..

публикувано на 10.06.25 в 03:28

Референдумът в Италия не постигна успех заради ниска активност

Референдумът в Италия, на който гражданите гласуваха по няколко различни въпроса - включително за трудовото законодателство и за облекчаване на изискванията за италианско гражданство, е неуспешен.  Причината е ниската избирателна активност от около 30%. Допитването с общо 5 въпроса - четири по темите за труда и един за получаване на италианско..

публикувано на 10.06.25 в 03:21
Губернаторът на щата Калифорния Гевин Нюсъм.

Тръмп заяви, че би подкрепил ареста на губернатора на Калифорния

Американският президент Доналд Тръмп обяви, че би арестувал губернатора на щата Калифорния Гевин Нюсъм, ако беше на мястото на Том Хомън, който е натоварен от Белия дом да се бори срещу нелегалната имиграция,   предаде Ройтерс. Самият Хомън заплаши, че ще арестува всеки, който пречи на имиграционните власти да си изпълняват задълженията, пък било..

публикувано на 09.06.25 в 22:20
Снимката е илюстративна, архив.

Изграждането на АМ "Рила" от ГКПП "Гюешево" до Дупница ще струва към 1,5 млрд. евро

Около 1 500 000 000 евро ще струва изграждането на бъдещата автомагистрала "Рила" от граничния пункт "Гюешево" до Дупница, стана ясно на среща при управителя на Кюстендилска област на експерти, депутати и кметове на общини, попадащи по трасето. Проектът за изграждане на магистрала "Рила" от ГКПП "Гюешево" до Дупница е от 1978 година, но досега не се..

публикувано на 09.06.25 в 22:07

Глоби по 300 лв. за родителите на непълнолетни от Монтана, неспазили вечерния час

Родителите на над 30 непълнолетни от Монтана ще бъдат глобени с по 300 лева заради неспазен вечерен час. 32 акта на родители са съставени през почивните дни в Монтана. Децата им са били установени навън след 22:00 часа без придружител. Съгласно Закона за закрила на детето на родителите се съставя акт на стойност 300 лева за неспазване на..

публикувано на 09.06.25 в 21:44

Община Кюстендил вече глобява с фиш на стъклото за неправилно паркиране

От днес Община Кюстендил глобява по неприсъствени фишове собствениците на автомобили, паркирали в нарушение. С по 50 лева вече са санкционирани седем нарушители. Ако платят глобата в 7-дневен срок, санкцията им ще бъде намалена на 40 лева. Глобите, съгласно Закона за движение по пътищата, са от 20 до 200 лева, като средната глоба ще е 50 лева...

публикувано на 09.06.25 в 21:27

Финансиране за 853 семейни фирми и компании от творческите индустрии и занаятите

853 семейни фирми и компании от творческите индустрии и занаятите ще получат финансиране по Програма "Конкурентоспособност и иновации в предприятията" за над 76 милиона лева, съобщи Министерството на иновациите и растежа. В зависимост от вида и големината им фирмите ще получат между 15 000 и 150 000 лева за купуване на машини, съоръжения,..

публикувано на 09.06.25 в 20:48