Баскетболистките на Берое и Монтана с нови победи в първенството

Берое

Шампионът Берое се наложи над Шоутайм с 86:52 (25:14, 17:13, 20:9, 24:16) като гост във Варна в двубой от осмия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. За състава от Стара Загора успехът бе осми пореден от началото на сезона. Берое остава лидер във временното класиране с пълен актив от 16 точки. Тимът на Шоутайм допусна шеста загуба от осем изиграни мача и заема пето място в подреждането. Гостите поеха инициативата още в началото на мача и запазиха водачеството до края. Те натрупаха аванс от 42:27 до почивката, а преди последните 10 минути резултатът бе 62:36. Най-голямата преднина на Берое в срещата достигна 34 точки. Цветомира Наумова се отличи с 21 точки, 5 борби и 4 асистенции за старозагорки, а Юле Фенткер завърши с 14 точки и 5 борби за домакините от Шоутайм.

Отборът на Монтана 2003 постигна седма победа от осем мача, след като се наложи над Локомотив София със 103:49 (27:18, 29:12, 21:9, 29:10) като гост в столицата в друга среща от осмия кръг. Баскетболистките на Локомотив София допуснаха четвърта загуба, като имат и четири победи. Гостите доминираха през цялата среща, като на почивката водеха с 56:30, а след 30 минути игра преднината им бе 77:39. Най-голямата разлика в двубоя бе 54 точки. Адисън Ричардс бе най-резултатна за Монтана 2003 с 23 точки и 6 борби, а за домакините Магдалена Георгиева се отчете с 19 точки и 2 борби.

В следващия кръг Монтана 2003 ще гостува на Шампион 2006 на 9 декември, но три дни преди това ще бъде домакин на сръбския Дуга в Адриатическата лига за жени. За Локомотив София предстои гостуване на Академик в Пловдив на 9 декември, когато Берое приема Дунав в Стара Загора, а Шоутайм ще гостува на Рилски спортист в Самоков.

Мачове от осмия кръг в първенство на България по баскетбол за жени:

Локомотив София – Монтана 2003  – 49:103 (18:27, 12:29, 9:21, 10:26)
Шоутайм – Берое Стара Загора  – 52:86 (14:25, 13:17, 9:20, 16:24)
Академик Пловдив – Рилски спортист – 53:74 (8:19, 24:11, 15:31, 6:13)

7. Шампион 2006     6    2  4    364:428  8
8. Дунав 2016 Русе    6    0  6    284:503  6.

По публикацията работи: Илиян Христов

Алекс Грозданов

Алекс Грозданов е новият капитан на мъжкия национален отбор по волейбол

Алекс Грозданов е новият капитан на мъжкия национален отбор по волейбол. Това обяви селекционерът на България Джанлоренцо Бленджини при заминаването на отбора за първия турнир от тазгодишното издание на Лигата на нациите, който ще се проведе в турския курорт Анталия. 26-годишният състезател наследява лентата от Цветан Соколов, който се оттегли от тима..

публикувано на 19.05.24 в 18:36

СК „Спартак“ спечели купата на ДП по кикбокс (стил К1) в Севлиево

Спортен клуб „Спартак“  спечели купата на държавното първенство по кикбокс в ринговия стил К1, което се проведе в Севлиево. Кикбоксьорите от Пазарджик  заеха първото място в класирането по медали с актив от 5 златни и 3 сребърни отличия. Втори се наредиха състезателите на СК „Вокил“ от Варна със спечелени 5 златни медали, 2 сребра и 2 бронза...

публикувано на 19.05.24 в 17:56
Макс Верстапен

Верстапен с пета победа във Формула 1, въпреки натиска на Норис

Нидерландецът Макс Верстапен се наложи да се бори до самия финал, но успя да спечели петата си победа от началото на сезона, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Емилия-Романя във Формула 1. Третият пореден успех на световния шампион на „Имола“ дойде след оспорван финал, в който той бе притиснат от британеца Ландо Норис, който въпреки..

публикувано на 19.05.24 в 17:40
Християна Гутева

Жена за първи път ще ръководи мач от футболния ни елит

Исторически момент за футболното съдийство в България - за първи път среща от Първа лига ще бъде ръководена от съдия жена. Християна Гутева е назначена като главен арбитър на мача от 34-ия кръг между Крумовград и Левски. Гутева е съдия от ранглистата на ФИФА от 7 години, а от също толкова време ръководи и двубои във Втора лига на България. До този..

публикувано на 19.05.24 в 16:11
Нейтън Флеър е победителят в десетото юбилейно издание на Маратон на приятелството в Плевен

Нейтън Флеър и Малина Иванова станаха шампиони на маратона в Плевен

Нейтън Флеър и Малина Иванова станаха шампиони в десетото издание на Маратона на приятелството в Плевен.  Победителят в класическата дистанция британецът Нейтън Флеър пробяга 42,2 км за 2:46.32 часа. На второ и трето място финишираха Антон Кадиев (3:02:18) и Йосиф Йосифов (3:15:11). При жените победител за трети път е Малина Иванова с време от 3:59.15..

публикувано на 19.05.24 в 15:55
Божидар Саръбоюков

Саръбоюков втори в скока на дължина на турнир в Инсбрук

Най-добрият атлет на България за 2023 година Божидар Саръбоюков направи сериозна стъпка към участие на Европейското първенство и на Олимпийските игри в Париж с резултат над 8 метра в скока на дължина на турнир по лека атлетика в Инсбрук (Австрия). Саръбоюков постигна 8.04 в центъра на столицата на Зимните олимпийски игри през 1964-а и 1976-а на сектор..

публикувано на 19.05.24 в 15:15
Габреиела Димитрова

Габриела Димитрова загуби първата си среща на Световното по джудо

Габриела Димитрова загуби първата си среща на Световното първенство по джудо за мъже и за жени в Абу Даби (ОАЕ). Българката почиваше на старта в категория до 52 килограма, а във втория кръг отстъпи с "ипон" пред швейцарката Бинта Ндиае. Утре българското участие на шампионата продължава със схватките на Ивелина Илиева (57 кг), Янислав Герчев (66 кг) и..

публикувано на 19.05.24 в 15:11