Президентът Румен Радев коментира тази вечер започналия демонтаж на Паметника на съветската армия с думите: "Варварското унищожаване на паметници не е само опит за заличаване на историята, но изостря общественото противопоставяне".
Който няма решения за настоещото и визия за бъдещето, воюва с миналото, коментира държавният глава:
"Разрушаването на един паметник води неизбежно до отрицанието на друг паметник.
Според Радев е в ход агресивно настъпление срещу държавността, историята и паметта:
"Тези, които посегнаха срещу символите на държавността - националния празник, българския флаг - и които се готвят да похитят и Конституцията, днес режат нашата история парче по парче. Зрее дълбоко обществено възмущение, което неизбежно ще има политически последици".
Продължават усилията на ветеринарните власти за овладяване на разпространението на шарката по овцете и козите на територията на Пловдивска област. Две нови огнища на заразата сред дребни преживни животни са установени в рамките на две седмици в региона. Вземането на проби продължава, защото постъпват нови сигнали. В 86 обекта животните вече са..
Украинският президент Володимир Зеленски ще посети днес Берлин, където ще участва във видеоконферентния разговор с Доналд Тръмп преди предстоящата в петък среща на американския президент с руския му колега Владимир Путин, предаде "Франс прес", позовавайки се на служител на германското правителство. Германският външен министър заяви, че е..
Плевен ще остане без вода днес от 9 до 17 часа. Причината за нарушения воден режим е аварията на магистрален водопровод от група "Черни Осъм", заради която водата е напълно спряна от вчерашния ден. ВИК ще осигури водоноски на селата, които остават без водоснабдяване. Заради ремонта и непостъпването на вода от "Черни Осъм" драстично са намалени..
Днес ще бъде извършен ремонт от 13.00 до 18.00 часа на предавателите на ултракъси вълни ДУПНИЦА 4 на честота 104.1 MHz, излъчващ програма "Хоризонт“; ДУПНИЦА 5 на честота 87.8 MHz, излъчващ програма "Христо Ботев“. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате програмите на БНР през интернет сайта binar.bg, а програма "Хоризонт“ и на честота 102.1..
Над 200 жители на Кюстендилска област вече ползват мобилното приложение "еЗдраве", коментираха за БНР от Регионалната здравна инспекция. До 13.00 ч. жители на областния град и общината могат да получат разяснения по издаването на електронно здравно досие. Вече се възползваха десетки. Разяснителната и консултантска кампанията вече..
Правителството има амбициозни теми и няма да се занимава с "дребнотемие" и "злободневие" на политически сили и институции, които "подгряват" за есенния сезон. С това послание премиерът Росен Желязков откри заседанието на Министерския съвет. Министър–председателят подчерта, че правителството е подкрепено от стабилно парламентарно мнозинство и..
Арка от дантелени рози, изработени от майстори от цял свят, ще украси празника на калоферската дантела, който ще се проведе от 15 до 18 август в Калофер и Карлово. Тазгодишното 26-то издание на фестивала е специално, защото за първи път в страната ни ще се проведе международен конгрес на дантелиерите. Домакинството на подобно събитие е..
Ще успее ли Столичната община да придобие амфитеатър, който се намира върху парцел от списъка с държавни имоти с отпаднало предназначение,..
Русия винаги е измервала себе си спрямо великата сила на деня. Това обясни пред БНР Елена Поптодорова, бивш посланик на България в САЩ и основател на..
Инцидент по време на жътва в землището на село Гарван отново поставя на дневен ред въпроса за справедливостта и правилата при кризисни..