Отборът на Лудогорец постигна много голям успех, след като победи датския Нордселанд с 1:0 у дома в последния си мач от груповата фаза на Лига на конференциите и се класира за плейофите в турнира, които ще се играят напролет.
"Орлите" имаха нужда от задължителен успех в Разград, за да си осигурят европейски футбол напролет, и успяха да стигнат до трите точки, благодарение на късен гол на халфа Якуб Пьотровски.
Двубоят на "Хювефарма Арена" бе двуостър, като шампионите на България имаха късмет през второто полувреме, за да не допуснат гол и да запишат четвъртата си победа в груповата фаза, което им донесе излизане от групата.
Лудогорец имаше предимство през първото полувреме, но Квадво Дуа пропусна най-добрата възможност за тима, след като ударът му от границата на наказателното поле срещна страничната греда. Гостите също имаха своите шансове, но Серджио Падт се отличи с две добри намеси.
Малки след почивката датчаните бяха близо го дола, но изстрел с глава на техен футболист се отби в гредата и попадна в ръцете на Падт. Играчите на Георги Дерменджиев нанесоха своя удар в 78-та минута, когато Якуб Пьотровски проби през центъра и стреля от далечно разстояние, изстрелът му се отклони от съперников играч и влезе във вратата.
Минута по-късно Нордселанд имаше страхотен шанс да изравни, но Маркус Ингвартсен удари греда от съвсем чиста позиция, а при добавката домакините отново имаха късмет, тъй като Бенямин Нигрен стреля над вратата.
Лудогорец опази своята преднина и завършва на второ място в групата с 12 точки, колкото има и лидерът Фенербахче, който с по-добра голова разлика от българския тим.
Националните ни отбори и при жените, и при мъжете записаха победи във втория кръг на европейското отборно първенство по шахмат в Батуми. Женският тим, който стана първенец на предходния шампионат в Будва през 2023 година, се справи с 2,5-1,5 точки със състава на Нидерландия. Победи за България записаха Нургюл Салимова, която се наложи с..
Вицешампионът Черно море започна с успех новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след победа над дебютанта в елита Локомотив (Пловдив) с 86:77 (17:18, 21:21, 25:23, 23:15) като гост в последния мач от първия кръг на шампионата. "Черно-белите" изиграха силен двубой, в който успяха да се противопоставят на вицешампиона от миналия сезон,..
Най-титулуваният ни автомобилен състезател Илия Царски е категоричен, че не бил допуснал отсечката на планинското изкачване край Варна, на която вчера един от зрителите загина, а осем бяха ранени. Притежателят на над 20 титли в кариерата си добави, че според него пилотът Нейко Нейков е реагирал добре на ситуацията, но заради липсата на..
Ръководството на ЦСКА излезе с категорична позиция по нашумялата тема от последните дни за потенциално обединение с ЦСКА 1948. От "Армията" официално отрекоха подобна възможност не просто през следващите месеци, а когато и да е било: "Ръководството на ЦСКА категорично изразява възмущението си от твърденията в..
Новият селекционер на националния отбор по футбол Александър Димитров преди първата си тренировка преди Световните квалификации с Турция и Испания заяви, че има важна задача да подмлади състава, но също така и не се плаши от силата на противниците. Като треньор на юношите и на младежкия отбор до 21 години Димитров, с голяма част от сегашните..
Старши треньорът на Лудогорец (Разград) - Руи Мота, остана недоволен от равенството срещу ЦСКА в София в 11-ия кръг, но обясни и причините за това. Според него се е стигнало до 0:0 заради пропуските на неговите футболисти, както и заради липсата на баланс в някои зони, особено в третата третина. "Трябва да разделим мача на няколко части...
Старши треньорът на ЦСКА - Христо Янев, изрази задоволство от желанието и себераздаването на своя отбор при нулевото равенство с Лудогорец в мач от 11-ия кръг на Първа лига. "Поздравих момчетата в съблекалнята. Показаха голямо желание, показаха дух и това трябва да виждаме постоянно. Това може да промени облика на ЦСКА и по този начин да..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..
В "Елените" има река, която се казва Дращеля , тя има водосбор от 38 кв.км, дълга е над 12 км и се влива при плаж "Елените" и плаж "Козлука", това е..