Десет хиляди подписа в подкрепа на провеждането на референдум за запазване на 3 март като национален празник предадоха Мая Манолова и представители на Изправи се.БГ на членовете на Инициативния комитет Петър Витанов, Димитър Данчев и Георги Кадиев.
Символично предаването на подписката беше пред паметника на Цар Освободител, тъй като според Мая Манолова, след Паметника на съветска армия ще се посегне и на други монументи, включително изградените в памет на героите от Руско-турската освободителна война.
"Нашата цел е да се противопоставим на безродниците, които искат да заличат българската история", посочи Манолова.
"Предаваме подписите си символично тук, пред Паметника на Цар Освободител. На 500 метра оттук се намират крановете, които премахват Паметника на Съветската армия. Очевидно от сглобката се канят да унищожат останалите стотици паметници в чест на героите от Руско-турската освободителна война и на войните, които освободиха Европа от кафявата чума по време на Втората световна война", посочи още Мая Манолова.
В деня на парламентарните избори в Канада, Доналд Тръмп отново предложи на канадците да гласуват за него и да станат 51-вия щат на Съединените щати, за да плащат нулеви тарифи. Канадските политици обаче очаквано реагираха остро. В отговор на поста на американския президент Доналд Тръмп в социалната платформа "Трут Соушъл", че ако Канада стане..
Два и половина милиона потребители в Португалия вече имат ток, съобщиха от местния мрежови оператор. Властите в страната създадоха специален кризисен щаб за справяне със ситуацията, а министър-председателят Луиш Монтенегру призова хората да намалят консумацията на електричество. Монтенегру заяви, че няма признаци вчерашната авария да е причинена от..
Канадците гласуват на парламентарни избори на фона икономическа несигурност и наложените от Съединените щати мита. Гласоподавателите трябва да решат дали да дадат на временния премиер Марк Карни от Либералната партия пълен 4-годишен мандат или да направят управляващи консерваторите на Пиер Поaлиевр след повече от 9 години на либералите начело на..
Общонационална стачка ще парализира Белгия за трети път. В резултат един полет за София е отменен и още един - пренасочен. Самолет на "Уизеър" от българската столица ще кацне на летище "Шарльороа" в 15,55 ч., но няма да излети обратно в 16,30 ч. Друг полет от и за София - също на "Уизеър", е отклонен към Маастрихт в съседна Нидерландия. Той ще кацне там..
Според Белия дом търговските преговори между Обединеното кралство и Съединените щати "се развиват по много положителен начин", съобщи Скай нюз, като цитира изявление на говорителката на Белия дом Карълайн Левит. В Лондон има надежди, че подобно споразумение би могло да смекчи въздействието на тарифите на Тръмп, обявени миналия месец. Карълайн..
Броят на хората, прекосили Ламанша с малки лодки през 2025 г., надхвърли 10 000, което е увеличение с около 40% в сравнение със същия период на миналата година и най-високият брой изобщо за първите четири месеца за година, откакто се води такава статистика. Говорител на Министерството на вътрешните работи заяви, че правителството "укрепва международните..
Експлозията в най-голямото търговско пристанище на Иран "Шахид Раджаи" на южния град Бандар Абас е била причинена от небрежност и неспазване на мерките за безопасност, обявиха властите. По последни данни жертвите на взрива са 65, предаде АФП. Според властите в Иран експлозията в "Шахид Раджаи" най-вероятно е заради неправилно съхраняване на химикали..
Тази авария на Иберийския полуостров се нарича разлюляване и разпадане на енергийната система. В България се е случвало два пъти. Това е..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Георги Георгиев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тодор Тагарев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.