Тежки боеве се водят по улиците на Хан Юнис, в южната част на ивицата Газа. Израелският президент Ицхак Херцог заяви, че страната му е готова за нова хуманитарна пауза. Очаква се по-късно днес Съветът за сигурност на ООН да гласува нова резолюция за прекратяване на огъня в палестинския анклав.
Във вечерния си брифинг военният говорител Даниел Хагари заяви, че Израелските сили за отбрана „усилват и задълбочават своята операция“ във втория по големина град Хан Юнис, за да разрушат "бастиони на "Хамас" там. По думите му, израелските военни досега са разкрили "1500 тунелни шахти и маршрути на "Хамас" в Газа. 100 палестинци са били убити вчера при израелски въздушни удари в Газа, съобщи управляваното от "Хамас" здравно министерство.
Израелският президент Ицхак Херцог се обяви за ново спиране на огъня в ивицата, което да бъде договорено с помощта на международни посредници. Целта е да бъдат освободени още заложници и да бъде доставена допълнителна хуманитарна помощ в палестинския анклав. Преговорите за нова сделка за размяна на заложници са в начален етап. Разговори бяха проведени в Полша между САЩ, Катар и Израел, а днес се очаква ръководителят на политическото крило на "Хамас" Исмаил Хания да пътува до Египет.
Гласуването на нова резолюция на Съвета за сигурност на ООН, призоваваща за "спиране" на военните действия, вчера беше отложено за втори пореден ден след интензивни преговори относно езика на предложението. Поредната резолюция призовава за спешно спиране на военните действия, незабавно освобождаване на заложниците без условия и осъжда всички актове на тероризъм и на насилие срещу цивилни граждани.
Междувременно израелската система за противовъздушна отбрана прехвана шест ракети, изстреляни от територията на Ливан, а в отговор самолет на израелските ВВС нанесе удар по пусковата установка и отряд ливански бойци, съобщи пресслужбата на армията, предаде ТАСС.
"След като в района на Ифтах в Северен Израел прозвучаха сирени за въздушна тревога, системата за противовъздушна отбрана на армията успешно прехвана шест ракети, изстреляни от Ливан. В отговор самолет на израелските ВВС атакува както пусковата установка, така и терористичен отряд в Ливан, който стреляше към Израел", се казва в информацията. "Освен това самолетът нанесе удар по военен обект на "Хизбула" на територията на Ливан", допълва пресслужбата.
От израелското военно ведомство допълват, че двама войници са били ранени при обстрел на пост на армията близо до селището Малкия в Северен Израел.
"Тръмп не трябва да възнаграждава Путин за агресията му в Украйна. Приемането на незаконното заграбване на земи от Русия в Донецк и Луганск би било сигнал за диктаторите навсякъде, че си заслужава да се използва насилие", казва в статия във Файненшъл таймс“ бившият американски дъжавен секретар Майк Помпео . Седмица на усилия за мир без..
Правителството на Съединените щати ще придобие 10%-ен дял от акциите на американския производител на чипове "Интел". Американският министър на търговията Хауърд Лутник заяви, че обявеното споразумение "засилва лидерството на САЩ в полупроводниците и ще доведе както до икономически растеж, така и до осигуряване на технологичното предимство на..
До 200 хил. лева ще плати това лято "Кюстендилска вода" за ток за помпите, включени на кладенци по река Струма, за да се осигури нормално водоподаване за областния град и близките села, коментират експерти. Както БНР съобщи, вече близо месец, след като беше въведен режим за водата за три квартала в града и две села в южната индустриална зона,..
Доналд Тръмп съобщи, че номинира Серджио Гор за нов посланик на САЩ в Индия и за специален пратеник за Южна и Централна Азия, предаде Ройтерс. 38-годишният Гор, който в момента е ръководител на Службата за президентския персонал на Белия дом, ще остане на този пост до одобряването на кандидатурата му за посланик в Делхи. Франс прес отбелязва, че се..
Поисканото от Русия заседание на Съвета за сигурност на ООН относно терористичните атаки срещу "Северен поток" ще се проведе на 26 август. Това съобщи изпълняващият длъжността постоянен представител на Руската федерация в ООН Дмитрий Полянски. Германия задържа украинец за взривовете на "Северен поток" през 2022 г. В четвъртък в Италия , с..
В Сливен се открива 32 Национален събор на каракачаните в България. Поредното издание на фестивала ще се проведе традиционно в местността "Карандила". Във фолклорната програма ще участват танцови състави от сливенския квартал "Речица", Карлово, Варна и гостите от гръцките градове Александруполис и Комотини. Те ще представят на публиката..
Британският вицепремиер Анджела Рейнър е отложила крайния срок за вземане на решение дали да се разреши изграждането на ново китайско "супер-посолство" в Лондон след опасения във връзка с много поправки в подадените документи, съобщиха "Таймс" и "Файненшъл таймс". Вицепремиерът, която отговаря и за жилищното планиране, отложи решението си от 9..
Чистка в Столична община явно има и смятам, че това е неетично. Явно не е на база работиш – не работиш, може би причината е, че си работил по..
" Тръмп в момента е по средата на една огромна глобална бизнес сделка, която стана възможна именно благодарение на войната в Украйна , обаче стигна до..
Фирмата, предлагаща парасейлинг, при който в Несебър загина 8-годишно момче, не е била проверявана за трудовите договори от Инспекцията по..