Според БСП България заслужава пълноправно членство в Шенгенското пространство, а със споразумението незаслужено е получила оценка на държава второ качество, посочи Нинова.
То е и риск за националната сигурност, подчерта тя. По думите ѝ споразумението е подписано в нарушение на решение на Народното събрание от 2018 г., според което правителството няма право да подписва двустранни споразумения за обратно приемане на мигранти.
От БСП ще поискат в първите дни от новата парламентарна сесия незабавно изслушване на премиера Николай Денков и вицепремиера и министър на външните работи Мария Габриел.
Нинова представи оценката на БСП:
"Отстъпление от националния интерес, провал, огромен риск за националната сигурност. Вече с този текст, черно на бяло изписан, че ще приемаме неограничен брой, без право да се противопоставяме, в рамките на 3 дена - отговор, и един месец - настаняване в лагери от открит тип. Къде ще ги строят тези лагери, нови ли ще правят, къде ще ги настаняват тези хора? Това е."
България забранява вноса на домашни и диви чифтокопитни животни и на продукти от тях от Унгария заради регистрирано огнище на шап в страната. Ограничителните мерки са временни и са въведени със специална заповед на директора на Агенцията по храните. От Агенцията уверяват, че експертите следят внимателно развитието на ситуацията и при нужда ще..
Плевен се присъедини към националния протест под наслов "Кой блокира Конституцията?" Недоволни граждани се събраха пред Съдебната палата. Кирил Петков и депутати от ПП се включиха в протеста пред Съдебната палата в София Един задържан в края на протеста на "Правосъдие за всеки" в София "Да защитим демокрацията!", "Кой блокира Конституцията?"..
Министерството на земеделието подготвя изравняване на цената на водата за поливане в цялата страна. Това съобщи пред парламентарната Комисия по земеделието, храните и горите заместник-министърът на земеделието Иван Капитанов. Целта е разходите на стопаните за вода да не са прекалено високи. Пакетът от документи за изравняване на цената на вода за..
Руските сили са пленили 430 украински войници, сражаващи се в Курска област. Това съобщи Валерий Герасимов, началник на руския Генерален щаб, на среща с руския президент Владимир Путин, излъчена по телевизията. Путин заяви, че пленените бойци трябва да бъдат "третирани като терористи, в съответствие със законите на Руската федерация". АФП..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп каза, че американски преговарящи се отправят към Русия за разговори за възможно прекратяване на огъня с Украйна, след като Киев се съгласи на 30-дневно примирие. САЩ се надяват на положителен отговор от Русия на предложението за примирие "Надявам се, че ще има прекратяване на огъня", каза Тръмп пред репортери в..
Симпатизанти на партия "Величие" се събраха на протест пред сградата на Народното събрание. Движението по булевард "Дондуков" е ограничено. Сред тях е и лидерът на партията Ивелин Михайлов. В..
Депутати от "Продължаваме промяната" се включиха в протеста пред Съдебната палата тази вечер. Недоволството е заради напрежението между Конституционния съд и прокуратурата около делото за законността на парламентарните избори. Протест на "Правосъдие за всеки" пред Съдебната палата в София Съпредседателят на ПП Кирил Петков коментира: "Ако нещо..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..
Община Кюстендил въвежда експериментално нова методика за формирането на таксата за битови отпадъци. Представители на бизнеса и юридически лица,..