Сасуоло надигра Фиорентина в Италия

Сасуоло - Фиорентина

Сасуоло победи Фиорентина с 1:0 в мач от 19-ия кръг на италианското футболно първенство. Домакините вкараха единственото попадение още в 9-ата минута, когато Андреа Пинамонти прати топката в мрежата. Сасуоло стигна до втори гол в 19-ата минута чрез Доменико Берарди, но той бе отменен поради засада.

В 47-ата минута домакините вкараха нов гол чрез Кристиан Торствед, но и този гол бе отменен след намесата на ВАР. Фиорентина получи дузпа в 62-ата минута, но ударът на Джакомо Бонавентура бе отразен от Андреа Консили. В 66-ата минута Лукас Мартинес Куарта отбеляза след добавка за Фиорентина, но отново намесата на ВАР остави резултата непроменен.

Така Сасуоло се изкачи на 14-то място с актив от 19 точки. Фиорентина остава на 4-тата позиция с 33 пункта.

19. Емполи  18  3  4  11  10:30  13
 20. Салернитана  18  2  6  10  15:36  12.

По публикацията работи: Илиян Христов

Калина Бояджиева

Калина Бояджиева: Церемонията „Нощ на звездите“ е още една възможност да се отличат най- добрите спортисти

На 1 юни фондация „Енчо Керязов“ ще връчи годишните си награди. В 13-та церемония  "Нощ на звездите", която е посветена на талантливите деца на България в категориите „Изкуство“, „Образование“ и „Спорт“ ще бъдат наградени по трима финалисти. В категория „Спорт“ това са  състезателката по брейк Пламена Георгиева, художествената гимнастичка Елвира..

публикувано на 18.05.24 в 13:12

Валерия Станчева спечели титла на европейското първенство по борба за девойки

Валерия Станчева спечели европейска титла за момичета до 15 години от континенталния шампионат по борба в Лутраки, Гърция, с което младите национали заслужиха второ злато. Състезателката на ЦСКА записа нова категорична победа - този път срещу Малита Болатова (Русия) с технически туш в категория до 46 кг. Двубоят приключи 1:26 минути преди края на..

публикувано на 18.05.24 в 11:21
Индиана

Индиана победи Ню Йорк в НБА и вкара серията в седми мач

Решаващ седми мач ще определи победителя от полуфиналната серия на Изток между Индиана Пейсърс и Ню Йорк Никс, след като Пейсърс взеха мач номер 6 у дома със 116:103. По този начин и шестте двубоя до момента бяха спечелени от домакините, а Никс ще имат домакинско предимство в последния мач. Срещата в Индианаполис бе равностойна до средата на втората..

публикувано на 18.05.24 в 10:16
Александър Георгиев

Александър Георгиев отрази 36 удара, но Колорадо отпадна срещу Далас в НХЛ

Руският национал от български произход Александър Георгиев спря 36 удара, но Колорадо Аваланч отстъпи с 1:2 срещу Далас Старс и отпадна на полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). "Звездите" затвориха серията с четири победи от шест двубоя.  Мат Дюшен преодоля Георгиев 11:42 минути след началото на..

публикувано на 18.05.24 в 10:01
Никола Цолов и Наум Шопов

Никола Цолов се включи в кроса организиран от Себастиан Фетел в памет на Аертон Сена и Роналд Раценбергер на пистата „Имола“

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов се включи в кроса в памет на загиналите Аертон Сена и Роналд Раценбергер. Събитието се проведе на  пистата „Имола“, на която преди 30 годни загиват двамата пилоти и предшества поредните кръгове от сезона във Формула 1 и във Формула 3. Бягането беше организирано от четирикратния световен шампион..

публикувано на 18.05.24 в 09:58
Наполи

Наполи остана далеч от квотите за европейските клубни турнири

Миналогодишният шампион на Италия Наполи е напът да пропусне европейските клубни турнири през следващия сезон след равенство 2:2 срещу Фиорентина в мач от 37-ия кръг на Серия А. Така тимът от Неапол остана на две точки зад Виола на деветото място. Наполи поведе в осмата минута чрез защитника Амир Рахмани, който се разписа след центриране от ъглов удар..

публикувано на 18.05.24 в 08:26
Тайсън Фюри - Олександър Усик

Фюри и Усик определят първия абсолютен световен шампион по бокс при най-тежките през този век

Британецът Тайсън Фюри и украинецът Олександър Усик ще се изправят един срещу друг тази вечер в Рияд, Саудитска Арабия в един от най-големите боксови мачове в последното десетилетие. Двамата непобедени световни шампиони в тежка категория ще обединят поясите, а победителят ще стане първият абсолютен първенец при най-тежките през този век. За последно..

публикувано на 18.05.24 в 07:55