Лидерът Байер (Леверкузен) победи Аугсбург с гол в 94-ата минута

Байер (Леверкузен) победи Аугсбург с гол в 94-ата минута

Отборът на Аугсбург удържа лидера Байер (Леверкузен) при равенство 0:0 до 94-ата минута като домакин в среща от 17-ия кръг в първенството на Германия по футбол, но загуби с 0:1. Аржентинецът Есекиел Паласиос реализира победното попадение за гостите в 94-ата минута на мача. Съставът от Леверкузен продължава без загуба в шампионата и събра 45 точки на първата позиция, докато Аугсбург няма успех в четири поредни кръга от Бундеслигата и заема 11-а позиция с 18 точки.

И двата отбора имаха възможности за попадение още в редовното време на двубоя. В 18-ата минута Алехандро Грималдо излезе в добра позиция и стреля, но не успя са се разпише. Четири минути по-късно Ермедин Демирович пропусна изгоден шанс за домакините, а в 28-ата минута Грималдо удари греда за Байер след силен изстрел от дистанция.

Последваха пропуски на Патрик Шик и Роберт Андрих за гостите от Леверкузен до почивката, а в 49-ата минута същото направи и Есекиел Паласиос.

Демирович имаше възможност да реализира за Аугсбург и в 69-ата минута, но пропиля добра ситуация. Домакините вкараха топката във вратата на Байер Леверкузен в 72-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада, установена след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР.

В 89-ата минута Йонас Хофман не успя да преодолее вратаря на Аугсбург, но в четвъртата минута на добавеното време на двубоя Паласиос завърши по най-добрия начин отлична атака за гостите и вкара за финалното 1:0 за Байер Леверкузен.

РБ Лайпциг претърпя домакинско поражение от Айнтрахт Франкфурт с 0:1 и прекъсна серията си от четири мача без загуба в Бундеслигата. Тимът от Лайпциг е четвърти в подреждането с 33 точки, а отборът на Айнтрахт Франкфурт постигна втори пореден успех и събра 27 точки на петото място.

Единственото попадение в срещата бе дело на Ансгар Кнауф още в седмата минута.

Кьолн и Хайденхайм завършиха при резултат 1:1 в друг мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Кьолн е в серия от четири срещи без победа, има само две от началото на сезона и се намира на предпоследното, 17-о място с 11 точки.

Дейви Зелке бе точен за 1:0 за домакините в 29-ата минута, а в 55-ата Адриан Бек изравни за Хайденхайм, който е девети с 21 точки към момента.

Фрайбург и Унион Берлин не успяха да си отбележат голове и направи нулево равенство - 0:0. Фрайбург заема седмо място във временното класиране с 25 точки, докато Унион се намира на 15-а позиция с 14 точки в актива си.

Също при равенство завършиха Майнц 05 и Волфсбург – 1:1. Отборът на Майнц остава само с една победа от началото на сезона, като държи 16-а позиция с 11 точки, а Волфсбург е десети с 20 точки.

Вацлав Черни реализира за 1:0 в полза на гостите от Волфсбург в 12-ата минута. Домакините изравниха през второто полувреме. Силван Видмер отбеляза за 1:1 в 61-ата минута на двубоя.

Александра Начева остана на крачка от медала

Александра Начева записа лично постижение и остана на крачка от това да донесе първи медал за България от европейското първенство по лека атлетика в Рим. 22-годишната Начева завърши четвърта във финала на троен скок при жените. Тя постигна 14,35 метра във втория си опит и до самия край бе на позиция за бронз, но той ѝ бе отмъкнат от..

публикувано на 09.06.24 в 23:52
Мирела Демирева

Мирела Демирева остана четвърта в Рим

Олимпийската вицешампионка и двукратна сребърна медалистка от европейски първенства Мирела Демирева завърши на четвърто място в скока на височина от континенталния шампионат по лека атлетика в Рим, а украинката Ярослава Магучих защити очаквано титлата си от Белград 2022. Демирева преодоля последователно четири височини, като на последната..

публикувано на 09.06.24 в 23:15
Макс Верстапен

Макс Верстапен триумфира в Гран При на Канада

Нидерландският пилот на Ред Бул Макс Верстапен записа шестата си победа за сезона във Формула 1, след като спечели състезанието за Голямата награда на Канада. Ландо Норис с Макларън, а Джордж Ръсъл с Мерцедес е трети. Той направи отличен старт на мократа настилка и запази първото си място от квалификацията, а зад него се нареди Верстапен...

публикувано на 09.06.24 в 23:12
Карлос Алкарас

Карлос Алкарас спечели „Ролан Гарос“

Испанецът Карлос Алкарас спечели за първи път в кариерата си титлата от Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете. Във финала в Париж той победи германеца Александър Зверев с 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2 след 4 часа и 20 минути игра. Така 21-годишният испанец запази перфектния си баланс във финали в турнири от Големия шлем - три победи..

публикувано на 09.06.24 в 20:42
Коко Гоф (вляво) и Катержина Синякова спечелиха титлата на двойки жени

Гоф и Синякова взеха титлата на двойки в Париж

Американката Коко Гоф и чехкинята Катержина Синякова спечелиха титлата при женските двойки на Откритото първенство на Франция по тенис. Във финала поставените под номер 5 в схемата Гоф и Синякова победиха италианките Сара Ерани и Джазмин Паолини със 7:6(5), 6:3 за час и 50 минути. За Гоф това е първа титла на двойки в турнирите от Големия..

публикувано на 09.06.24 в 16:48
Тихомир Иванов

Тихомир Иванов се класира за финала в скока на височина

Тихомир Иванов се класира за финала на скок височина на Европейското първенство по лека атлетика в италианската столица Рим. 29-годишният Иванов преодоля 2.21 метра, след като направи три общо успешни опита в квалификациите, започвайки от 2.12 метра.  Общо 13 състезатели се справиха с 2.21 метра и продължават борбата за медалите. Финалът..

публикувано на 09.06.24 в 16:44
Волейболистите ни загубиха от Словения

Волейболистите ни загубиха от Словения във Фукуока

Националният ни отбор загуби с 0:3 (23:25, 14:25, 21:25) гейма от Словения в 8-ия си мач от турнира Волейболна лига на нациите. Срещата се игра в японския град Фукуока. По този начин селекцията на треньора Джанлоренцо Бленджини остава с два успеха и заема 14-то място в класирането от общо 16 отбора. Словенците пък са лидери със седем..

публикувано на 09.06.24 в 16:15