Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мъж загина, блъснат от кола в Монтанско

Снимка: БГНЕС

73-годишен жител на село Крива бара загина на пътя, след като беше блъснат от кола. Пътният инцидент е станал около 19.30 часа в понеделник на пътя от Брусарци към село Крива бара. 

38-годишният водач на лек автомобил - вследствие несъобразена скорост с конкретните условия и видимост в тъмната част на денонощието, не видял и блъснал намиращия се на пътното платно човек. 

При ПТП-то възрастният човек е загинал. Водачът е напуснал местопроизшествието, за да се укрие. Половин час по-късно полицаите го открили в дома му в Крива бара. 

Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни, уточняват от полицията в Монтана. Извършен е оглед. Образувано е досъдебно производство. 

Водачът е задържан за срок от 24 ч. в Районното управление в Лом.

Това е вторият случай на загинал на пътя човек вчера, след като 57-годишен мъж загуби живота си на околовръстния път на Монтана малко след полунощ. 

По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Лидерите на Египет, Катар и Турция подписаха с Тръмп документ за прекратяването на огъня в Газа

Лидерите на Египет, Катар и Турция подписаха заедно с американският президент Доналд Тръмп документ за постигнатото прекратяване на огъня в Газа.  Това се случи на международната мирна конференция в египетския курорт Шарм Ел Шейх.  Тръмп в Израел: Това е историческият изгрев на един нов Близък изток Нетаняху: Името на..

публикувано на 13.10.25 в 19:51
Никола Саркози

Саркози влиза в затвора на 21 октомври

Бившият президент на Франция Никола Саркози ще влезе в затвора на 21 октомври, съобщи телевизионният канал RTL, като се позова на отлично запознати източници. Бившият френски президент Никола Саркози бе осъден на 5 години затвор Самият Саркози научи датата днес, но тя не беше съобщена официално. Иначе 70-годишният президент в периода..

публикувано на 13.10.25 в 19:44

Задържаните за инцидента пред РУ-Дупница - семейство от близко село

63-годишен мъж и съпругата му, от близкото с. Реселово, са задържани заради хвърлената самоделна бомбичка в двора на Районното управление в Дупница. Това каза на брифинг днес директорът на Областната дирекция на полицията в Кюстендил старши комисар Светослав Григоров.  Работата по случая продължава под наблюдението на прокуратурата. Двама..

публикувано на 13.10.25 в 19:35

Катастрофа между трамвай и лек автомобил в София

Трамвай и лек автомобил се удариха на столичния булевард "Константин Величков".  Няма данни за пострадали. Инцидентът е станал в отсечката между кръстовищата с булевард "Тодор Александров" и булевард "Възкресение". Заради катастрофата за около час в района имаше затруднения в трафика 

публикувано на 13.10.25 в 19:19

Гръцкото правителство предлага армията да пази паметника пред парламента в Атина, за да ограничи протестите

Гръцкото правителство предлага армията да пази паметника на Незнайния воин пред парламента в Атина, като така ограничи протестите пред него. Депутатите трябва спешно да разгледат предложението на кабинета за прехвърляне на отговорността по охрана и защита на паметника на военните. Според опозицията правителството на консерваторите го е страх..

публикувано на 13.10.25 в 19:15
Министърът на външните работи на Германия Йохан Вадефул

Йохан Вадефул за влизането на България в еврозоната: Силен сигнал за стабилността на София и на Европа като цяло

Министърът на външните работи на Германия Йохан Вадефул обеща на България и Румъния подкрепа срещу Русия, преди да отпътува на двудневна визита в двете страни, предава ДПА, цитирана от БТА. Двете страни са "партньори, които са от критично значение за европейската сигурност и стабилност", заяви Вадефул. "Югоизточна Европа е стратегически район от..

публикувано на 13.10.25 в 19:04

Бордът по водите оповести колко пари трябват за устойчиво питейно водоснабдяване в общините

Близо 401 милиона лева са необходими на ВиК дружеството в Бургас за проекти, с които да се осигури устойчиво питейно водоснабдяване в засегнати територии и населени места, за които водните оператори нямат финансова възможност да реализират със собствени средства и не могат да разчитат на оперативните програми. Данните са от доклада на Националния..

публикувано на 13.10.25 в 18:57