Ограничено е движението за всички МПС по АМ "Тракия" в посока Пловдив, поради снегопочистване. Шофьорите на автомобили до 12 т да се движат с повишено внимание по обходния маршрут по път I-8 Нови Хан - Вакарел - АМ "Тракия". Шофьорите на МПС над 12 т изчакват на място, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура".
Движението по магистрала "Тракия" в района на 92-и километър в посока Пловдив е затруднено, тъй като товарен автомобил е загубил управление и се завъртял, като ремаркето му е минало през средната разделителна мантинела и в момента е напряко на магистралата. Трасето обаче е проходимо, каза говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов:
"Има екипи на сектор "Пътна полиция" и Районно управление - град Пазарджик. Колегите на място регулират движението, но всички водачи, които пътуват по автомагистрала "Тракия" и в двете посоки - в посока за София и най-вече по посока за град Пловдив, да бъдат изключително внимателни във въпросния участък", предупреди той.
Заради снегопочистване е ограничено и движението по АМ "Струма" на територията на областите София и Перник за МПС над 12 т. Шофьорите на автомобили до 12 т да се движат с повишено внимание и съобразена скорост. Тежкотоварните МПС изчакват на място. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".
Ограничава се движението на автомобили над 12 т с ремаркета и полуремаркета по пътя Доспат - Борино - Тешел.
Силен сняг продължава да вали в област Смолян.
Ограничението за тежкотоварни автомобили с ремаркета беше въведено по-рано днес и за прохода "Превала" и пътя Девин - Михалково. Спирането на тежкотоварния трафик с ремаркета и полуремаркета през тези участъци важи до 13.00 часа в неделя.
Нова серия взривове отекна в иранската столица Техеран, съобщиха световните агенции, като се позоваха на полуофициалната иранска информационна агенция Тасним. Това е станало, след като Ислямската република нанесе нови ракетни удари по територията на Израел. Междувременно израелското издание "Йедиот ахронот" съобщи за първа жертва на иранските..
Представителката на Обединеното кралство в Съвета за сигурност на ООН Барбара Удуърд призова за деескалация в Близкия изток. Междувременно вестник "Таймс" коментира, че Обединеното кралство не е било официално информирано за атаката на Израел срещу Иран и не е оказало подкрепа на мисията, което подчертава влошаващите се отношения между Лондон и..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви в петък вечерта във видеообръщение към иранския народ, че Израел е унищожил голяма част от балистичния ракетен арсенал на Иран при последните атаки. Израелските сили нанесоха мащабни въздушни удари срещу Иран (обновен) "През последните 24 часа унищожихме висши военни командири, старши ядрени учени,..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп заяви в петък, че "не е ясно" каква част от ядрената програма на Техеран е оцеляла след израелските удари срещу Иран. "Опитах се да спестя на Иран унижението и смъртта. Опитах се да ги спася много усилено, защото бих искал да видя сключена сделка. Те все още могат да постигнат сделка, но не е твърде късно",..
Стотици балистични ракети са били изстреляни от Иран към Израел, което отбеляза началото на отговора на Техеран на интензивните израелски удари от рано тази сутрин, съобщи иранската държавна информационна агенция IRNA, цитирана от Ройтерс. Израелските сили нанесоха мащабни въздушни удари срещу Иран (обновен) Корпусът на гвардейците на ислямската..
Израел няма да остане незасегнат и Иран няма да се задоволи с половинчати ответни мерки, предупреди върховният лидер на Ислямската република аятолах Али Хаменей. Това предупреждение е факт, след като през изминалата нощ Израел нанесе масирани удари по ядрени обекти на Ислямската република и ликвидира високопостени ирански военни. Израелските сили..
Руският президент Владимир Путин е разговарял последовалтено по телефона с иранския си колега Масуд Пезешкиан и с израелския премиер Бенамир Нетаняху, съобщиха от Кремъл. В разговора си с Пезешкиан той е осъдил израелските удари като "противоречащи на устава на ООН и на международното право". Руският президент също така е изразил съболезнованията си на..
Превратът, пучът в "Метрополитен" срещу проф. Стоян Братоев е причината общинският съветник Ваня Григорова да напусне групата на БСП в..
Учебните програми въобще не са толкова важни, колкото това да има дисциплина и ред в училище , заяви пред БНР учителят Теодосий Теодосиев...
Реформата в МВР е необходима и не може да бъде на парче. Политическата намеса в нея трябва да е максимално ограничена , заяви председателят на..