Трафикът на хора е бизнес с човешкия живот, който не е проблем само на Третия свят, но и вътрешен проблем на Европейския съюз, тъй като жертви са и европейските граждани. Това заяви вицепремиерът Мария Габриел, която e домакин на национална конференция на тема "Превенция и борба с трафика на хора: добри практики и устойчиви решения".
"Един цялостен холистичен подход за решаването на този проблем не може да се ограничава до арестуване и налагане на строги мерки срещу извършителите. Всяка отговорна политика срещу трафика на хора минава през силен социален стандарт за закрила на жертвите. Смислената и ефективна политика за борба с трафика на хора трябва да постави за свой основен приоритет живота, правата и бъдещето на жертвите".
Вицепремиерът уточни, че бюджетът на Комисията за борба с трафика на хора, подкрепа на жертвите и разходи за приюти, ще бъде увеличен.
Задълбочаващите се икономически, военни, екологични и демографски кризи през последните десетилетия водят до увеличаване на случаите на трафик на хора, подчерта министърът на вътрешните работи Калин Стоянов.
"Подобна тенденция наблюдаваме и по отношение на контрабандата на мигранти – престъпление, тясно свързано с трафика на хора. Практиката показва, че често престъпни групи се занимават и с двата вида престъпна дейност, генерираща огромни печалби. България последователно работи за превенция и борба с тези престъпления, които не само представляват сериозен риск за здравето и живота на хората, но и са грубо посегателство към техните права и достойнство".
Палестинското движение "Хамас" разкритикува заплахите на американския президент Доналд Тръмп - ден след като той заяви, че отправя към групировката "последно предупреждение" да предаде всички останали израелски заложници, предаде ДПА. "Тези заплахи усложняват нещата по отношение на споразумението за прекратяване на огъня и насърчават Израел..
От името на парламентарните групи на ГЕРБ -СДС, "БСП-Обединена левица" и "Има такъв народ" (ИТН) категорично заявявам, че подкрепа, извън партиите, свързани със споразумението за управление и присъединилата се "Демокрация, права и свободи-ДПС" не сме търсили. Това заяви на брифинг в парламента Деница Сачева, зам.-председател на парламентарната група на..
Има ли ново, скрито мнозинство, след като "ДПС-Ново начало" подкрепи предложения от управляващото мнозинство бюджет на първо четене. Това попита в декларация от парламентарната трибуна зам.-председателят на ПГ на "Демокрация права и свободи"- ДПС Севим Али: "По тъмни доби, далече от светлината на деня, се сформира скрито мнозинство с..
Да бъде създадена държавна хранителна верига от магазини в помещенията на пощите у нас. Това предложение направи председателят на ДПС-Ново начало Делян Пеевски в кулоарите на парламента, като обясни: "Щ е могат да си продават стоките на една държавна фирма, която ще има право да слага надценка до 10%. Нашите хора да имат най-необходимите стоки на..
Жените с рак на гърдата, на които им предстои операция или вече са преминали през такава, могат да са физически активни и не бива да се страхуват от ежедневните си занимания. Това ще бъде основното послание на онколога д-р Ваня Митова и фитнес треньора Ива Филипова, които организират безплатно събитие тази събота по случай Международния ден на..
С три гласа "за", един "против" - на Пролет Велкова, и един "въздържал се" – на изпълняващия длъжността председател на Съвета за електронни медии Симона Велева, СЕМ прие отчета на генералния директор на Българската национална телевизия Емил Кошлуков за периода юли - декември 2024 година. По време на обсъжданията той заяви, че регламентираният в..
Централната избирателна комисия (ЦИК) изисква информация от областните управители на Благоевград, Видин, Кърджали, Пазарджик, Перник, Разград, Силистра, Хасково и София дали вече са наложени административните наказания на председателите на секционни комисии, които не включиха устройствата за видеонаблюдение при преброяването на резултатите и..
" Имам информация, че е имало среща на министъра на културата с министър-председателя. В рамките на тази среща министърът на културата е казал, че е..
"Правителството на Росен Желязков получи тиктакаща бомба в ръцете си и в момента е в ролята на сапьор" . Това заяви пред БНР евродепутатът от групата..
Очаквам да се влезе в спирала от битки и напрежение между Израел и "Хамас" . Това каза пред БНР арабистът проф. Владимир Чуков във връзка със среща на..