След по-малко от месец три момичета и три момчета - Мариела Йовчева (вокали), Цветан Чорбов (бас), Никола Шипошки, Лъчезар Бозевски, Мартина Геленова (китара) и Йоана Иванова (барабани) или група „DeatMag“ организират благотворителен концерт в подкрепа на талантливия пилот Никола Цолов. В момента тече кампания за събиране на средства, която ще позволи на Цолов да продължи кариерата си за втора година във Формула 3, а това е крачка към голямата му мечта - да стане първият български пилот във Формула 1.
"Аз и групата сме големи фенове на Формула 1. Още от самото начало това се появи като наш общ интерес. Гледахме състезанията, е . . . някой се радвар повече, други не толкова. Началото на групата ни беше, когато Никола стартира кариерата си във Формулата. Следим неговото развитие с огромен интерес. В момента, в който видяхме, че той събира средства си казахме - това е възможността да му помогнем да сбъдне мечтата си. Това е начин да покажем доброто в нас и да се развием като група, защото е голям проект", разказа специално за БНР Йоана Иванова, барабанистка на група „DeatMag“ и допълни
"С концерта във Варна на 24 февруари искаме да съберем средства, така че Никола Цолов да може да продължи своята кариера. Цените на билетите са 15 лева, а мястото е ReBonkers на улица „Барутен погреб“ 4. Тези, които искат да дойдат могат да направят резервация на +359 88 640 9473. С този проект искаме той да започне втория си сезон във Формула 3. Надяваме там отново да покаже на какво е способен и да бъде само в челните позиции, да се бори за подиуми, за победи. Искаме възможно най- скоро той да постигне целта си и да стане първия българин във Формула 1. До сега не сме имали възможност да се срещнем лично с Никола, но се надявам това да се случи скоро време"
Имат ли любими пилоти от Формула 1, били ли са до сега на състезание от световния шампионат и коя е любимата им писта, можете да чуете в звуковия файл.
Авторската песен посветена на най-бързия автомобилен шампионат на планетата в изпълнение на група „DeatMag“ можете да чуете тук:
С нови два мача продължава 4-ия кръг на футболното ни първенство. От 19 часа ЦСКА приема Черно море, като срещата може да проследите пряко по програма „Хоризонт“. От 21 часа и 15 минути играят Славия и Лудогорец. Във Втора футболна лига предстоят три мача от 3-ия кръг. От 18 часа играят: Миньор – Черноморец и Севлиево – Марек. От..
Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите WТА 1000 с награден фонд 5 152 599 долара. 30-годишната софиянка победи номер 64 в световната ранглиста Ан Ли (САЩ) с 6:4, 7:5 за час и 42 минути. Томова проби още в първия гейм на мача, но съперничката й изравни 2:2. Тя стигна до..
Наставникът на футболния Левски Хулио Веласкес смята, че неговите футболисти са изиграли силен мач срещу Сабах и са заслужавали да спечелят с по-голяма разлика. Снощи "сините" се наложиха над азерите с 1:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Левски победи Сабах с гол в 98-та минута "Много съм доволен и..
Мъжкият ни национален отбор по волейбол, който е воден от Франческо Моло и Теодор Богданов, победи състава на Република Северна Македония с 3:0 (25:20, 28:26, 25:23) в зала "Борис Трайковски" в Скопие. Във втория и третия гейм "трикольорите" срещнаха сериозна съпротива и трябваше да обръщат развоя, но в края триумфираха на първо място в..
Националният ни отбор по баскетбол за жени до 20 години се класира на полуфиналите на Европейското първенство в дивизия "Б" в Мишколц (Унгария). Селекцията, водена от старши треньора Маргарита Маринкова, се наложи над Украйна с 66:60 в последния си мач от група "Е" от втората фаза на турнира. Националките приключиха с 2 победи и 1 загуба в..
Борислав Рупанов вкара в осмата минута на добавеното време и Левски спечели с 1:0 срещу азербайджанския Сабах в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Реваншът в Баку е след една седмица. Левски започна добре мача и застраши два пъти вратата на Сабах след отнемания във финалната третина на терена, но първият..
Шампионката на България Натали Костова се класира за финала в скока на височина на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия). Така тя осигури на страната втори финал в първия ден на шампионата след този на Стилиян Орлонов в скока на дължина при юношите. Костова зае осмо място в..
Промените в Закона за еврото са изключително вредни и ефектът им върху цените в България ще е в посока нагоре, т.е. заради тези промени цените ще са..
В определени браншове - малки производители и търговци, семейни фирми, които ползват външно счетоводство - е необходимо повече време за обявяване на..
Процес или епизод - през тази призма ще се оценява срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин. Това каза пред БНР дипломатът и бивш..