Предварителен доклад сочи, че дронът, който уби 3-ма американски войници в Йордания, е бил объркан вероятно с американски и е бил оставен безпрепятствено да премине на американската база. В тази връзка в понеделник президентът Джо Байдън се срещна със съветници по националната сигурност в Белия дом.
Освен тримата убити войници от Пентагона съобщават, че повече от 40 са били ранени при атаката.
Подробности за нападението от неделя бяха съобщени, след като президентът Джо Байдън заяви, че ще отвърне на удара, но без да предизвиква допълнителна ескалация на напрежението в Газа.
Според доклада обаче вражеският летателен апарат е летял на ниска височина, докато американски дрон се е връщал в базата. В резултат на това никой не е направил усилие да свали вражеския летателен апарат. Уцелен е бил един от фургоните на военните, а върху останалите са паднали отломки в резултат на взривната вълна.
Тази атака с дрон е една от десетките срещу американските войски в Близкия изток, след началото на войната Израел - "Хамас", но това е първият случай в който са убити американски военни.
В понеделник Иран отрече да стои зад удара в Йордания, а говорителят на Съвета за национална сигурност Джон Кърби каза, че американските служители все още работят по определянето на това коя групировка стои зад атаката. Републиканците обвиниха Байдън, че е направил малко, за да спре иранските милиции.

Президентът Доналд Тръмп нарече гостуващия в Белия дом саудитски принц Мохамед бин Салман свой "много добър приятел" и го защити от обвиненията за съпричастност към убийството на журналиста от "Вашингтон пост" Джамал Хашоги: "Много се гордея с това, което постигна. Това, което той направи, е невероятно и по отношение на човешките права, и по..
Няма да има промени в състава на Общинския съвет в Сандански, а партия “Ред, законност, справедливост“ остава без свой представител в местния парламент. Това е окончателното решение на Върховния административен съд, който отмени решението на своите колеги от Административния съд в Благоевград. Неправилна проверка на машинния вот в една от..
Товаренето на петрол на руското черноморско пристанище Новоросийск изостава с 2-3 дни от графика вследствие на пораженията, понесени миналия петък при украинската въздушна атака по терминала Шесхарис. Това твърдят източници на Ройтерс. Заради атаката същия ден международните цени на петрола се покачиха с 2 процента, а пристанището бе затворено за..
Испания ще финансира закупуването на американско оръжие за Украйна със 100 милиона евро. Това стана ясно след среща между премиера Педро Санчес и украинският президент Володимир Зеленски, който е на визита в Мадрид. Намерението на правителството да участва в координираната от НАТО програма PURL беше обявено в края на октомври. След..
"Важно е да има трайно, отговорно и смислено решение за коледните и великденските добавки" - това каза Деница Сачева, председател на парламентарната социална комисия и зам.-председател на ГЕРБ, пред журналисти в парламента, след като социалната комисия обсъди и одобри бюджета на Държавното обществено осигуряване и средствата за социалните разходи в..
Според бившия председател на НС Никола Минчев, сега евродепутат от "Обнови Европа", евентуален референдум за еврото не може да се проведе преди 1 януари и пътят на България към еврозоната е необратим. Той каза това в отговор на въпрос на БНР за днешното решение на Конституционния съд, че бившата председателка на парламента Наталия Киселова..
Парламентарната Комисия по транспорт и съобщения прие на първо четене бюджета на ресорното ведомство за следващата година. В него са разчетени собствени приходи в размер на 65 милиона евро, близо 60 милиона приходи от концесии и общите разходи от 860 милиона евро. В проектобюджета за следващата година за "БДЖ - Пътнически превози" са предвидени 188..
При превалутирането на българските левове в евро в пощите ще се проверяват документите за самоличност , като ще се прави тяхно копие и ще се извършва..
Планът "Пеевски" е в действие! С тази констатация започна коментара си пред БНР Орхан Исмаилов, председател на Народна партия "Свобода и..
Четири протеста срещу разширяването и поскъпването на зоните за паркиране в София се подготвят до края на седмицата. Елеонора Ангелова - организатор..