Тийнейджър спаси победата на Манчестър Юнайтед срещу Уулвърхемптън

Тийнеджър спаси победа на Манчестър Юнайтед срещу Уулвърхемптън

Брилянтен самостоятелен пробив на 18-годишния Коби Мейно в 7-ата минута на добавеното време осигури победа на Манчестър Юнайтед с 4:3 над Уулвърхемптън в последна среща от 22-ия кръг на английската Висша лига.

Само две минути по-рано домакините бяха изравнили за 3:3, като в 5-ата минута на добавеното време точен беше Педро Нето. Но драмата стана пълна, след като роденият в Стокпорт талант от школата на Юнатед направи нещо като двойно подаване с друга резерва – Омари Форсън. След това тръгна на дрибъл, влезе в наказателното поле и стреля до далечната греда.

Червените дяволи се изкачиха до седмо място в таблицата на Висшата лига, като показаха най-доброто си първо полувреме за сезона, в което отбелязаха два гола, които бяха зачетени, и още два, които с право бяха отменени поради засада. Юнайтед поведе с 2:0 благодарение на гол на Расмус Хьойлунд и негова асистенция за Маркъс Рашфорд, който вкара откриващия гол още в 5-ата минута. Маркъс Рашфорд получи първия си стартов състав, откакто влезе в заглавията по неправилни причини. Оказа се, че е бил важна фигура в текила-парти в нощен клуб в Белфаст по-рано тази седмица, след което се обадил в клуба, че е болен, за да не пристигне на тренировки. Но мениджърът Тен Хаг каза, че случаят е приключен и го включи в състава.

Домакините се върнаха в мача с малко стимулираща ги дузпа, която Пабло Сарабия превърна в гол. Но Скот Мактоминей отново доказа, че е важна фигура в селекцията на Ерик тен Хаг в 75-ата минута. Току що влязъл от пейката, засече за 3:1 в мрежата центриране на Бруно Фернандеш от корнер.

Но домакините сътвориха нервен завършек на мача и не без великодушното отпускане на Манчестър Юнайтед, позволявайки Макс Килман да намали в 85-ата минута след пас на Крейг Доусън и преди това създадено меле от корнер. Изравнителното 3:3 на Педро Нето 10 по-късно стана малко случайно, след като получи топката в наказателното поле и с обръщането я прати в мрежата.

Юнайтед има 35 точки на 7-ата позиция, на 1 от Уест Хям който завърши 1:1 с Борнемут малко по-рано. Уулвс са на 11-о място с 29.

Гостите от Борнемут откриха в 3-ата минута чрез Доминик Соланке, който в момента на удара беше в засада. Но повторение със системата ВАР (видеопомощ в полза на съдиите) показа, че топката у неговите крака идва от бранител на Уест Хям, което направи ситуацията редовна.

Джеймс Уорд-Праус от дузпа в 61-та минута фиксира третото поредно равенство на лондончани и 6-о място с 36 точки. "Черешките“ са 12-и с 26, след като записаха първа точка от три мача насам.

Анди Родик разказа пред фенове как се е борил с рак в устните

Някогашният лидер в мъжкия професионален тенис Анди Родик съобщи, че е отстранил раков тумор от устните си. Американецът разказа пред феновете за продължаващата си борба с рака на кожата по време на тазседмичния епизод на неговия подкаст "Served“. "Страдах от различни типове рак на кожата от момента, в който спрях да играя", заяви шампионът..

публикувано на 12.05.24 в 11:47
Холщайн (Кил) влезе в Бундеслигата за първи път в историята

Отборът на Холщайн (Кил) спечели промоция в Бундеслигата за първи път в историята, след като кръг преди края на второто ниво на футбола в Германия е недостижим на върха с 65 точки. Това се случи след домакинското равенство 1:1 срещу Фортуна (Дюселдорф), заемащ и преди, и след срещата 3-о място, вече с 60 точки. Още във 2-ата минута Бенедикт..

публикувано на 12.05.24 в 11:32
Доминик Янков игра 30 минути срещу Меси и Суарес

Българският национал Доминик Янков влезе като резерва в 63-ата минута за своя тим Монреал в първенството на Американската Мейджър-лига срещу Интер (Маями), в чиито редици блестят мегазвездите Лионел Меси и Луис Суарес. Монреал изненадващо поведе с 2:0 с голове на Брис Дюк в 22-ата минута и на Жюл Вилсен 10 минути по-късно. Вилсен се превърна в..

публикувано на 12.05.24 в 10:53
Бостън и Далас поведоха в полуфиналите на НБА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: Източна конференция, полуфинал: Кливланд – Бостън          93:106 *Бостън води в серията с 2-1 победи, играе се до четири успеха Западна конференция, полуфинал: Далас – Оклахома Сити  105:101 *Далас води в серията с 2-1 победи, играе..

публикувано на 12.05.24 в 10:27
Андрей Рубльов

Нова победа на волята за Андрей Рубльов

Шампионът от Мадрид - Андрей Рубльов (Русия), се класира за третия кръг на тенис турнира от сериите Мастърс в италианската столица Рим, след като победи с 5:7, 6:4, 7:5 Маркос Хирон (САЩ). А след триумфа в Испания явно ще бъдат незабравими няколко седмици за Андрей Рубльов. 26-годишният руснак спечели втората си титла от Мастърс 1000 в..

публикувано на 12.05.24 в 09:53
Отборът на САЩ победи с 6:1 (2:0, 2:1, 2:0) Германия

Първа победа за САЩ на световното първенство по хокей на лед

Отборът на САЩ постигна първа победа на световното първенство по хокей на лед за мъже, след като срази с 6:1 (2:0, 2:1, 2:0) отборът на Германия и така се реваншира пред феновете си за петъчното поражение от шведите с 2:5. Джони Годрьо и Майкъл Кесерлинг вкараха по гол и подадохa за други два, докато останалите попадения бяха реализирани от..

публикувано на 12.05.24 в 08:26
Атлетик Билбао завърши 2:2 с Осасуна

Атлетик (Билбао) едва се спаси срещу Осасуна

Намиращият се на 5-о място в първенството на Испания по футбол отбор на Атлетик (Билбао) се спаси от домакинско поражение срещу Осасуна в добавеното време на срещата, когато Асиер Виялибре оформи крайното 2:2. Резултатът удари по амбициите на домакините да се докопат до първите четири места в крайното класиране и евентуално да вземат квота за..

публикувано на 12.05.24 в 08:22