Байер (Леверкузен) разгроми Байерн (Мюнхен) в Германия

Байер (Леверкузен) - Байерн (Мюнхен)

Невероятният сезон на Байер (Леверкузен) продължава, след като лидерът в германското футболно първенство постигна впечатляваща победа с 3:0 над Байерн (Мюнхен) в очаквания с огромен интерес мач от 21-ия кръг. Тимът на Шаби Алонсо вече има 55 точки и води с 5 пред Байерн, а също така остава и единствения непобеден отбор, както и с 31 поредни мача без поражение.

Десният бек Йосип Станишич, който играе в Леверкузен под наем от Байерн (Мюнхен), отбеляза първия гол в 18-ата минута. Алехандро Грималдо удвои минути след подновяването на мача, а Джереми Фримпонг оформи крайния резултат в последните секунди на празна врата. И без голямата си звезда в атаката Виктор Бонифейс, който е контузен, тимът от Леверкузен не остави съмнение, че е в много добро състояние и вече се превръща в сериозен претендент за титлата. Победата на Байер е напълно заслужена, защото те наложиха контрол от първите минути и доминираха в голяма част от мача. Шампионите подобриха представянето си през второто полувреме и по-точно след 60-ата минута, но това не им донесе никакъв реален резултат. Още по-притеснителното беше, че английският им голмайстор Хари Кейн не беше никакъв фактор в мача. Байер (Леверкузен), който никога не е бил шампион, в момента е и единственият отбор без загуба в петте най-силни първенства на континента. Те спечелиха 17 от 21 мача на континента, всичките си четири срещи за купата на страната, където вече са на четвъртфинал и всичките си шест мача в групата в Шампионската лига, за да стигнат осминафинал.

В Байерн имаше доста проблеми преди мача, като основните защитници Ким Мин-дже и Дайот Упамекано не бяха в най-доброто си състояние, а Мануел Нойер застана на вратата без да тренира цяла седмица заради болки в коляното. И те започнаха активно, като държаха топката в полето на домакините в първите 10 минути. Тогава Леверкузен създаде и първата опасност, но ударът Амин Адли не беше точен. 8 минути по-късно Роберт Андрих проби от ляво и пусна прострелно центриране, което Станишич oчакваше на задна греда и без проблем вкара. Този гол вдъхна увереност на домакините, които продължиха да застрашават Нойер. Капитанът трябваше да вади изстрел на Нейтън Тела, а Упамекано блокира в последния момент шут на Адли. Пет минути след началото на второто полувреме Нейтън Тела и Грималдо направиха двойно подаване, за да може последният да остане сам срещу вратаря и макар под ъгъл, прати топката под гредата за 2:0. Старши треньорът на баварците Томас Тухел пусна в игра Йозуа Кимих и Томас Мюлер, но нямаше кой знае колко драстична промяна. В последните секунди стана и 3:0, след като Фримпонг надбяга двама бранители и вкара на празна врата, докато Нойер се беше включил в атака.

Йордан Александров: Ако си изиграя съчетанията имам шанс за финал

13 състезатели ще представят България на световната купа поспортна гимнастика., която ще се проведе от 23 до 26 май в Двореца на културата и спорта във Варна. Отличията ще си оспорват над 130 състезатели от рекординет 37 държави. Бъгария при жените ще бъде водена от европейската вицешампионка Валентина Георгиева, а при мъжете от опитния Йорда..

публикувано на 21.05.24 в 21:14
Лесен успех за треньора на Локомотив Краси Балъков.

Локомотив (София) остава в елита

Локомотив София победи с 3:0 като гост Берое и си осигури участие в Първа лига и през следващия сезон. Столичани със сигурност ще завършат сезона rизвън последните 3 места, след като вече имат актив от 36 точки. Столичани бяха много по-активни и поведоха в резултата след само четвърт час игра чрез Кевин Маи. Енцо Еспиноса подаде неточно от тъч към Хуан..

публикувано на 21.05.24 в 20:48

Пореден успех за Тадей Погачар на Джирото

Лошото време съкрати почти наполовина 16-ия етап от Обиколката на Италия, но това не попречи по никакъв начин на лидера в генералното класиране Тадей Погачар да запише още една етапна победа, информира БТА. Словенецът, който кара за тима на Обединените арабски емирства, измина 118,4 километра от Лаас до Санта Кристина Валгардена за 2 часа, 49 минути и..

публикувано на 21.05.24 в 19:00
Елиза Чолакова

16-годишната Елиза Чолакова с амбиции за титла от СК по прескачане на препятствия

Световна купа по конен спорт с награден фонд 100 000 лева ще се проведе от четвъртък до неделя на конната база „ Фригопан“, село Царацово, до Пловдив. Надпреварата по прескачане на препятствия – две звезди, е квалификация за Олимпиадата в Париж. Турнирът е за деца, юноши, девойки , мъже и жени, като участие ще вземат близо 120 ездачи от..

публикувано на 21.05.24 в 18:44

Ботев (Враца) спечели ценна точка в Търново

Етър и Ботев (Враца) завършиха наравно 1:1 в мач от 34-ия кръг на Първа лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново гостите откриха чрез Диого Барбоса в 21-та минута, но в края на първото полувреме „болярите“, които вече изпаднаха от елита, възстановиха паритета чрез Дидис Лутумба-Пита.  До края на срещата домакините бяха по-настъпателни, но врачани..

публикувано на 21.05.24 в 18:35

Кордоба е много близо до Рейнджърс

Хосе Кордоба е съвсем близо до трансфер в Рейнджърс, съобщава "Дейли Рекърд". Защитнтикът на българския Левски може да премина в клуба от Глазгоу за три милиона лири. 23-годишният Кордоба ще трябва да замени напускащите стадион "Айброкс" Борна Баришич, Джеймс Тавърниър и Конър Голдсън. Националът на Панама трябва да бъде един от..

публикувано на 21.05.24 в 06:08

Славия повали носителя на Купата

Игралият повече от едно полувреме с 10 футболисти отбор на Славия победи с 3:1 у дома носителя на купата на България за 2024 година Ботев (Пловдив) в двубой от 34-ия кръг в Първа лига. Успехът на "белите" запази интригата за спечелване на седмото място в класирането, даващо право на участие в бараж за Лигата на конференциите. Още в петата..

публикувано на 20.05.24 в 22:18