Швейцарката Лара Гут-Бехрами спечели спускането за жени в Кранс-Монтана.
Пред родна публика 32-годишната Гут-Бехрами стигна до 44-тата си победа в кариерата за Световната купа по ски алпийски дисциплини с време от 1:19.11 минути. Швейцарката започна с много добре време, след това загуби малко от аванса си в средната част на пистата, но във финалния сектор отново показа отлично каране, което ѝ донесе седмата победа за сезона.
Второто място в състезанието бе разделено от две скиорки - швейцарката Жасмин Флюри и австрийката Корнелия Хютер. И двете изостанаха с по 0.21 секунди от времето на победителката Гут-Бехрами.
Останалите три места в челната шестица бяха за италианки. Лаура Пировано се нареди четвърта на 0.30 секунди, Марта Басино е пета на 0.38 секунди, а Федерика Бриньоне е шеста на 0.38 секунди.
Победата в Кранс-Монтана увеличи много сериозно шансовете на Лара Гут-Бехрами да спечели както Малкия кристален глобус в спускането, така и Големия кристален глобус в общото подреждане.
"Щастлива съм от тази победа, но и увереността, която имах в себе си, ми помогна. Направих доста грешки, защото снегът бе в лошо състояние и това създаде трудности на всички. Опитвах се обаче да не се предавам и да продължавам напред", каза победителката след карането си.
В генералното класиране Гут-Бехрами събра 1214 точки и увеличи на 105 точки преднината си пред втората Микаела Шифрин (САЩ), която се възстановява от контузия. Трета с 928 точки е Федерика Бриньоне. Швейцарката е печелила веднъж Световната купа, което стана през сезон 2015/16.
В спускането води италианката София Годжа с 350 точки, но сезонът за нея вече приключи заради фрактура на крака. Гут-Бехрами е втора с 309 точки, а след нея следват австрийките Щефани Фение и Корнелия Хютер, съответно с 287 и 273 точки.
В събота в Кранс-Монтана има още едно спускане, а в неделя е предвидено и състезание в гигантския слалом.
Монтана спечели първата си точка в елита на българското първенство по футбол, след като стигна до равенство 1:1 срещу Локомотив (Пловдив) като домакин в последен мач от втория кръг. На старта новаците загубиха с 0:5 гостуването си на Левски. Локомотив създаде първото положение в седмата минута, когато Франсиско Политино изведе Хуан Переа зад..
Добруджа победи Славия с 2:1 след обрат и постигна първата си победа от началото на първенството. Домакините завършиха срещата с 10 души, след като Богдан Костов получи директен червен картон в 25-ата минута. Двата гола за победителите отбеляза Лукас Кардозо. С успеха си добричлии имат 3 точки в актива си след една победа и една загуба, докато..
Цветан Соколов ще играе в Халкбанк Анкара, съобщават от турския волейболен клуб в понеделник. Бившият капитан на националния отбор на България се завръща в отбора, в който игра в периода 2014-2016 година, печелейки титлата, купата и Суперкупата на Турция. 35-годишният диагонал ще работи с българския треньор на столичани Радостин Стойчев...
България спечели злато в дисциплината трио жени на пистолет на Европейското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Шатору, Франция. Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева и Лидия Ненчева победиха във финала Германия с 13:11. В основното упражение трите българки записаха 439 точки, което е изравнен европейски рекорд. Вчера..
Австралиецът Алекс Де Минор спечели титлата на турнира по тенис от сериите 500 във Вашингтон (САЩ) с награден фонд 2,3 млн. долара. На финала Де Минор надигра испанеца Алехандро Давидович Фокина с 5:7, 6:1, 7:6 в изключително качествен мач, продължил над три часа. За да стигне до победата Де Минор направи девет аса, шест двойни грешки и..
Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Монреал (Канада). Българката загуби от американката Даниел Колинсс 3:6, 5:7 за 91 минути игра. Колинс започна мача с пробив, след което записа и трети последователен гейм. Чак тогава Томова откри сметката си, но така и не успя да се върне в сета. Втората част бе много..
Арда не успя да победи у дома Локомотив (София) и двата отбора направиха равенство 1:1 в последен мач от неделната програма във втория кръг от Първа лига. В 12-ата минута Светослав Ковачев подаде към Лъчезар Котев, който от малък ъгъл потърси мрежата зад Мартин Величков, но вратарят се справи със ситуацията. Арда поведе в 14-ата минута, когато Димитър..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..
"Става все по-топло. Сега юли е с 2.7 градуса над нормата". Това обясни пред БНР проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент..