Отборът от Втора лига Добруджа 1919 (Добрич) издигна кандидатурата на техническия директор на БФС Георги Иванов за поста президент на предстоящия конгрес, който трябва да се проведе на 15-и март, съобщи БТА. Добричкият клуб проведе свое събрание, на което е взето решение да се застане зад кандидатурата на Иванов. Писмото е пратено до БФС с нужната документация, а вероятно трябва да бъде заведено в деловодството в следващите дни.
Бившият централен нападател Георги Александров Иванов е роден на 2 юли 1976 в Пловдив, България. Баща му Александър Иванов е легенда на Ботев (Пловдив). Известен е с прякора Гонзо.
Георги започва кариерата си в Локомотив (Пловдив), но не след дълго е забелязан от софийския „Левски“ и е привлечен по настояване на тогавашния треньор на "сините" Стефан Грозданов през 1997 година. Началото му не е особено убедително, но с течение на времето се доказва и се превръща в един от най-добрите нападатели в историята на сините, както и рекордьор по брой голове във вратата на ЦСКА във "вечното дерби" на българския футбол. В България играе само за тези два отбора – Локомотив (Пловдив) и Левски, а има и доста опит зад граница с екипите на френския Рен, Самсунспор, Газиантепспор в турската Суперлига, както и за Риека (Хърватия).
След края на футболната си кариера най-напред започва треньорска дейност, а после е и директор на Левски, на Локомотив (Пловдив) и на Черно море (Варна). В последните две години – от 2022-а насам е технически директор на БФС и отговорник за националните отбори. По-рано днес стана ясно, че още един клуб подкрепя Георги Иванов и това е петодивизионният ФК Ахелой от Бургаските областни групи.

Станислав Митков спечели титлата в категория 63 килограма във втория ден на Европейското първенство по олимпийско таекуондо за юноши и девойки в Егъл (Швейцария). Българинът взе златото след пет поредни победи и с едва два загубени рунда. Той записа последователни победи срещу Иван Сагитов (неутрален спортист) с 2:1, Мехмед Ефе Авшар (Турция) с 2:0,..
Българите Йоан Иванов, Наско Миков и Никълъс Наков не успяха да се класират за финалите на отделните уреди на Световното първенство по спортна гимнастика за младежи и девойки в Манила (Филипините). Отборно България зае 26-а позиция със 143.664 точки. В многобоя Йоан Иванов събра 70.465 точки и се нареди на 66-о място, Наско Миков със 70.198 е 69-и, а..
Дарен Кирилов подобри националния рекорд на 200 метра гръб за мъже в малък басейн по време на Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн в “Парк Арена ОЗК” Бургас. Състезателят на Доростол спечели златото във финала на дисциплината с време 1:52.25 минута и подобри собственото постижение от 1:53.55, което постави миналия месец..
Илиян Стойнов постигна победа и загуба на международния турнир по бадминтон "International Series" в Анкара (Турция). Българинът надделя в първия си мач над квалификанта Емилиен Морин (Франция) с 21:17, 19:21, 21:12 за 62 минути на корта. Във втория кръг обаче той отстъпи пред поставения под номер 3 в основната схема Кристофър Виториани (Италия) с..
Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър 100“ в Бергамо (Италия) с награден фонд 145 250 евро. Българинът отстъпи пред италианския квалификант Андреа Гуериери с 4:6, 0:6 за 70 минути на корта. Донски допусна един пробив в първия сет, а във втората част не успя да вземе нито един гейм и..
Елизара Янева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира твърди кортове за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 40 хиляди долара. 18-годишната Янева победи Алис Роб (Франция) с 6:2, 6:2 за 68 минути. Българката постигна два пробива по пътят си към успеха в първия сет. Във втората част тя поведе с 3:0 и без проблеми затвори мача. За..
Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 30 хиляди долара. Поставената под номер 6 в схемата българка отстъпи в оспорван двубой пред Елишка Тихачкова (Чехия) с 6:7(4), 6:3, 3:6. Срещата продължи 3:12 часа. Глушкова загуби първия сет след тайбрек, но поведе с 5:2 във втората..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
Финансовият министър Теменужка Петкова обяви правителствено решение от днес, с което 31 декември (сряда) и 2 януари (петък), са обявени еднократно за..