Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Представители на българското земеделие и премиерът Николай Денков не постигнаха конкретни договорки

Снимка: БГНЕС

Представители на Инициативния комитет за спасяване на българското земеделие и премиерът Николай Денков не постигнаха конкретни договорки по време на продължилата близо 2 часа среща. 

До сега бяхме изолирани от преговорния процес, за пръв път премиерът изслуша и разбра проблемите ни - каза за "Хоризонт" Мариана Милтенова от Съюза на градинарите:

"Административната тежест, наредбите, в които всяка седмица или месец излизат по няколко промени. Така земеделските производители не могат да покрият и да следят абсолютно всичко, пробите за пестицидите. Всички тези проблеми ние ги поставихме и мисля, че премиерът разбра, че ние искаме конкретни неща, които пречат на работата на земеделските производители". 

През следваща седмица ще има втора среща на протестиращите земеделци, които искаха оставката на земеделския министър, като тази среща ще бъде в Министерството на земеделието и храните, каза Мариана Милтенова

По публикацията работи: Радмила Попова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Днес е Месопустна Задушница, допълнителен транспорт в София

Днес е Месопустна Задушница е един от трите съботни дни в православния календар,  отредени за всеобщ помен на починалите. Нарича се така, защото предшества Великия пост. В храмовете на Задушница се отслужва заупокойна литургия и обща панихида. На Задушница се посещават гробовете. Носи се варено жито, хляб, вино, и вода. Малък дар,..

публикувано на 22.02.25 в 08:02
Бронзов паметник на Васил Левски в град Долна Оряховица

Мечтата за чиста и свята република обединява и днес българите

Жителите на малкото градче Долна Оряховица в област Велико Търново се обединиха около каузата да имат паметник на Васил Левски. Близо три години продължи инициативата и се увенча с успех. Хората от Долна Оряховица събраха пари и издигнаха паметник на Васил Левски На 19 февруари паметникът на Апостола на свободата беше открит и..

публикувано на 22.02.25 в 08:00

Транспортният министър е освободил директора на "Холдинг БДЖ"

Министърът на транспорта Гроздан Караджов e освободил Георги Друмев като директор на "Холдинг Български държавни железници" и Юлия Варадинова-Милкова като член на съвета на директорите. Това съобщи БНТ, позовавайки се на Министерството на транспорта. Заповедта е депозирана за вписване в Търговския регистър. Със същата заповед министърът..

публикувано на 22.02.25 в 07:47

Пет протеста в столицата днес

За днес в Столичната община са постъпили пет уведомления за провеждане на масови мероприятия, шествия и протести. За 17 часа е насрочено факелното шествие Луковмарш. През годините  шествието, което в памет на Христо Луков -  военен министър по времето на Царство България и привърженик на нацистка Германия - беше спирано от Столичната община..

публикувано на 22.02.25 в 07:20
Д-р Венелин Маринов

Д-р Маринов: Синузитът може да даде и тежки усложнения като отоци и абцеси

От вирусните инфекции страда не само лигавицата в носната кухина, но и тази в синусите .  Ако хремата се задържи по-дълго, не минава и създава по-сериозен дискомфорт, инфекцията засегнала синусите може да е предизвикала остър синузит , който ако не се лекува да премине в хроничен.  "Вирусните инфекции са най-честите причини за синузит,..

публикувано на 22.02.25 в 06:30

Нова изложба на деца и младежи от Плевен по проекта "Музеят е муза"

С изложба "Приемственост" художествената галерия "Илия Бешков" в Плевен подреди картини на деца, които всяка събота рисуват в залите под ръководството на музейния педагог Невелина Янакиева.  В най-голямата градска галерия продължава заниманията по проекта "Музеят е муза". Кметът на Плевен поздрави младите художници. Изложбат събра деца,..

публикувано на 22.02.25 в 05:30

Кипър очаква силен студ през следващите дни

Трите дни от днес до понеделник ще са най-студените за сезона в Кипър, тъй като циклонът "Корал" ще достигне своя връх. Жълт код за изключително ниски температури е в сила през следващата нощ. Общини отварят отопляеми помещения за уязвимите граждани. Резкият спад на температурите в Кипър в петък с близо 10 градуса ще продължи с още..

публикувано на 22.02.25 в 03:11