Близо 230 деца и 60 учители, треньори, хореографи бяха отличени на тържествена церемония в залата на Община Силистра за постигнати резултати на състезания и конкурси в областта на науката, изкуствата и спорта през изминалата 2023 година.
Паричните награди са в размер на 13 800 лева.
Петима ученици получиха едногодишни стипендии от Министерство на образованието и науката и Министерството на младежта и спорта.
Връчени бяха и три материални награди от името на кмета на Силистра Александър Сабанов.
Всяка година Силистренска община отделя бюджет от 10 000 лева за Програмата за закрила на децата с изявени дарби, която се реализира от 2007 година.
Експертно-консултативната комисия, която заседава 3-4 пъти годишно и периодично предлага деца и ученици за награждаване, включва зам.-кмета по "Хуманитарни дейности“ и експерти от общинската администрация, от Регионалното управление на образованието и Обединения детски комплекс, както и общински съветници.
Целта е да се поощрят и стимулират, децата и младежите, да продължат да развиват дарбите си, да им се помогне да ги доказват в състезания с други, да се открои успехът им в дадена област, като победа, заслужаваща специално внимание.
Опасните горещини в Испания ще продължат и през следващата седмица. Метеоролозите обявиха, че очакват температурите над 40 градуса да се задържат до вторник. Предварителните прогнози на Държавната метеорологична агенция сочат, че са възможни допълнителни повишения на температурите, достигащи 42-44°C около основните зони с ниско налягане в южната..
В ямболското село Овчи Кладенец ще бъде създаден Център за настаняване на непридружени деца бежанци. За услугата ще се използва сградата на закрития преди години Дом за деца, лишени от родителска грижа. Центърът в Овчи кладенец е част от мащабен проект, който се изпълнява от Държавната агенция за бежанците, като в него са включени и общините Бургас,..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че специалният му пратеник Стив Уиткоф е постигнал "голям напредък" в днешните си разговори в Москва за прекратяване на войната в Украйна. Путин се срещна със спецпратеника на Тръмп Стив Уиткоф Въпреки това Вашингтон не се е отказал от намеренията си да въведе вторични санкции срещу..
В резултат на успешно проведена специализирана операция служители на полицията в Девня, Вълчи дол и отдел "Криминална полиция" при ОДМВР - Варна са разкрили две наркооранжерии, оборудвани с високотехнологични системи за контрол на температура, влажност и вентилация, осветление и препарати за ускорен растеж. Това съобщават от варненската полиция...
Президентите на Съединените щати и Украйна Доналд Тръмп и Володимир Зеленски са обсъдили по телефона днешната среща в Кремъл между руския лидер Владимир Путин и американският специален пратеник Стив Уиткоф. Това съобщи изданието "Украинская правда", като се позова на свои източници. Президентът на Украйна Володимир Зеленски потвърди по-късно, че е..
Режим на водата се въвежда и през деня в Плевен, Долна Митрополия и други населени места от областта, съобщават от местното ВиК-дружество. От "Водоснабдяване и канализация" ЕООД - Плевен (ВиК) допълват, че се налага въвеждане на график за водоподаване в нощните и дневните часове, считано от утре, 7 август. За градовете Долна Митрополия,..
За спешна проверка на “Лукойл Нефтохим Бургас" и "Лукойл-България се обяви лидерът на ДПС Делян Пеевски. Той ще сезира НАП, Агенция “Митници”, КЗК и ДАНС. Проверката трябва да установи дали компанията не създава умишлено дефицит на пазара на горива, подчертават от ДПС. "Недопустимо е българските граждани и бизнес да попадат под диктата и..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..