Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пеевски иска правителство от "сериозните партии"

Кирил Петков и Делян Пеевски
Снимка: БГНЕС

За ДПС е важно да има правителство, подчерта съпредседателят на ДПС Делян Пеевски. По думите му, след като ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ решат какво ще правят оттук-нататък, ДПС ще прецени какво ще подкрепи.

Повод за коментара му е обявения по-рано от Бойко Борисов график на разговорите за управлението. На 6 март ще бъде представен на ПП-ДБ проектът на коалиционно споразумение, който се подготвя от ГЕРБ. 

"Ако до 8 март не е постигнато разбирателство за продължаване на управлението, ще бъде гласувана оставката на правителството и отиваме на нови избори", закани се Борисов.

"Ще разберем тогава дали са разбрали ПП-ДБ къде са и дали са дечица в детска градина. Ако са разумни и сериозни политици – няма да хвърлят държавата в криза, ще си направят явна коалиция, за да няма нищо скрито и тъмно. А за регулатори - това са бъдещи преговори, които трябва да се водят. Но сериозните мъже и сериозните партии трябва да седнат, да преговарят и да направят стабилно правителство", коментира Пеевски.

Пеевски атакува премиера Денков заради това, че вчера критикува предложението на ГЕРБ за коалиционно споразумение. "Гледам вчера премиерът в оставка се направи на мъж. Нека си прибере това самочувствие, той е просто един назначен премиер от парламента, да остави лидерите на партиите да преговарят", добави Делян Пеевски.

По публикацията работи: Антония Чорева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Тони Тодоров

Тони Тодоров: Към момента пожарите в Ямболско и Хасковско са овладени

Министърът на вътрешните работи Даниел Митов и други ръководители в системата на МВР посрещат на летище Пловдив екипажите на два самолета от Швеция, които пристигат по линия на Европейския механизъм за гражданска защита. Очаквахме самолетите да пристигнат в понеделник. Според директора на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на..

публикувано на 30.07.25 в 09:26
Тетяна Станева

Тетяна Станева: Голям комплимент е да си в списъка за "най-крайни прояви на русофобска реторика"

"Това е голям комплимент за хората, които се борят с руската пропаганда. Ако си в този списък, значи си си свършил добре работата." Така украинският режисьор Тетяна Станева коментира списъка на р уското външно министерство "за най-крайни прояви на русофобска реторика", в който са включени двама бивши български премиери и двама министри на..

публикувано на 30.07.25 в 09:25
Жител на Хонолулу се запасява с вода и храна след предупрежденията за опустошително цунами.

Над 50 вторични труса след мощното земетресение в руския Далечен изток

Предупреждение за опасност от цунами беше издадено в редица страни в Азия и Латинска Америка след труса с магнитуд 8,8, който разлюля полуостров Камчатка в руския Далечен изток. Регистрирани са над 50 вторични труса, най-силният от които с магнитуд 6,9, но повечето са прекалено слаби, за да бъдат усетени. Съобщава се за няколко пострадали...

публикувано на 30.07.25 в 09:12

В НС обсъждат законопроект за промени в Закона за държавната собственост

Парламентарната комисия по конституционни и правни въпроси ще обсъди за второ гласуване общ законопроект, на база на приетите на първо четене проекти за промени в Закона за държавната собственост. Миналата седмица на първо четене в пленарната зала бяха одобрени два проекта за изменения в Закона за държавната собственост – единият внесен от Николай..

публикувано на 30.07.25 в 08:37

Невидимите жертви на пожарите - птици, насекоми и диви животни

Невидимите жертви на пожарите са птици, насекоми и животни. WWF предупреди, че в огнения ад на Сакар са изпепелени хиляди декари. В този район има изключително богато биоразнообразие на птици, влечуги и земноводни. Там е и домът на световно застрашения царски орел и редките орел змияр и малък креслив орел. При обход между селата..

публикувано на 30.07.25 в 08:30

Заседание по делото за катастрофата, в която загина 12-годишната Сияна, в съда в Плевен

Очаква се състав на Окръжния съд в Плевен да даде ход на делото по същество срещу шофьора, предизвикал катастрофата, при която загина 12-годишната Сияна, на пътя Плевен-Луковит, в края на март. Преди заседанието, което е насрочено за 10 ч.,пред съдебната палата в Плевен се организира и поредният протест. Призовават 8 свидетели по делото..

публикувано на 30.07.25 в 08:28

Трима украински военни загинаха при руски обстрел по учебно подразделение

Продължава обстрелът на Русия срещу населени места в Украйна, въпреки ултиматума на американския президент Доналд Тръмп, че до десетина дни ще наложи нови санкции срещу Москва. Трима военнослужещи бяха убити и 18 бяха ранени снощи при руски ракетен удар по украинско учебно подразделение, съобщиха Сухопътните войски на Украйна. В изявлението..

публикувано на 30.07.25 в 08:23