Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Испанската полиция извърши 14 ареста във връзка с фалшиви евробанкноти за 1 млн. евро

Автор:
Снимка: elmundo.es

В събота испанската полиция заяви, че е извършила четиринадесет ареста във връзка с фалшиви банкноти от по сто евро на стойност един милион евро, които не могат да бъдат засечени от банкомати или от други устройства, предаде Ройтерс.

"Банкнотите, печатани от организираната група, са изрисувани ръчно, качеството им е много високо и посредством разнородни детайли избягват средствата за засичане на фалшификати", заяви говорителката на националната полиция на Испания Елиса Реболо.

Престъпната мрежа от хора с пакистански произход с клетки в Италия – в Рим и в Неапол, пласира фалшивите банкноти в Италия, Франция, Гърция и Испания, посочиха от полицията.

От там добавиха, че пласьорите са арестувани на летището в Барселона и на централната градска автогара, като и в двата случая задържаните са носили фалшифицирани банкноти на стойност 70 000 евро.

Полицейската операция, в която са участвали служители от Испания, Италия и Гърция, е започнала през ноември, след като голямо количество от фалшиви банкноти е било открито в Барселона.


По публикацията работи: Явор Римски

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Мехмед Юмер

Мехмед Юмер: Ердоган иска да е добре и с Путин, и с Тръмп, затова изчаква

Ердоган иска да е добре и с Путин, и с Тръмп, затова изчаква. Това мнение изказа пред БНР журналистът Мехмед Юмер и уточни: " На последната среща в Лондон липсваше турският президент , там Турция беше представена от външния министър Хакан Фидан. Ердоган не отиде, защото не иска да разсърди нито Путин, нито Тръмп , той иска да е добре и с..

публикувано на 06.03.25 в 13:22
Васил Данов

Васил Данов: Европейците са в състояние и без САЩ да изградят мощна отбрана

ЕС трябва адекватно да участва в преговорите за мир . Това мнение изказа пред БНР о.р. кап. I ранг Васил Данов от ръководството на Атлантическия съвет на България преди срещата на европейските лидери в Брюксел, където ще обсъдят продължаващата помощ за Украйна и подсилването на европейската отбрана. На срещата ще присъства и украинският..

публикувано на 06.03.25 в 13:17

В Англия водещи детски лекари се присъединиха към призивите за пълна забрана на биенето на деца

В Англия водещи детски лекари се присъединиха към призивите за пълна забрана на биенето на деца, заявявайки, че няма доказателства, че то има някакъв положителен ефект върху тяхното благосъстояние. В момента шамаросването на деца е незаконно в Англия, освен в случаите, когато бъде преценено, че става дума за "разумно наказание". Сега..

публикувано на 06.03.25 в 13:06

Заседание на лидерите на ЕС за отбранителните способности на съюза и помощта за Украйна

Заседанието на европейските лидери, на което ще се разисква помощта за Украйна и повишаването на отбранителните способности на ЕС, започва след около час. Започнаха да пристигат европейските ръководители, сред които е и президентът на Украйна Володимир Зеленски. Електронното издание "Политико" определя срещата като "заседание с високи..

публикувано на 06.03.25 в 12:46

В деня на бойкота: Търговските вериги пак отговориха с промоции

Четвърти бойкот на големите търговски вериги бе обявен за днес. За втори път бойкотът бе насочен и срещу банките.  Преди седмица, в деня на бойкота, оборотите на големите магазини се... покачиха. Причината, според организаторите, са големите намаления на цените на част от стоките в търговските вериги. Днес хипермаркетите отново отговориха на..

публикувано на 06.03.25 в 12:31
Манол Пейков

ПП-ДБ искат обяснение от културното министерство за провала на сесията на ЮНЕСКО

От ПП-ДБ настояват в най-кратък срок Министерството на културата и премиерът да обяснят за провала на домакинството на сесията на ЮНЕСКО. Преди ден от Министерството на културата обясниха, че Бюрото на Комитета за световно наследство се е съгласило тя да се състои в Париж от 6 до 16 юли с финансовата подкрепа на България като домакин...

публикувано на 06.03.25 в 12:20
проф. Светослав Овчаров

Проф. Светослав Овчаров: Разсъждаваме за миналото в екзалтирани клишета

Съзнателно не искаме да знаем истината за собственото си минало . Огромна част от хората у нас предпочитат да разсъждават за миналото в екзалтирани клишета . Това мнение изрази пред БНР режисьорът проф. Светослав Овчаров. Ако човек не се замисля за грешките, които неговата родина е направила, никога няма да ги избегне и отново ще се..

публикувано на 06.03.25 в 12:19