Тя е един завладяващ, могъщ, прецизен и перфектен творец, ученичка на големия режисьор и педагог Крикор Азарян.
"Какво е усещането ми към публиката - то е като в любовта, ако е несподелена, усещането е много болезнено. Публиката в днешно време е много информирана и шансът да я излъжеш е минимален и затова аз продължавам да вярвам, че когато човек е открит, когато гледаш публиката право в очите, така както тя те гледа, тогава получаваш любов, сподели в "Нощен Хоризонт" Стефка Янорова.
"Не приемам модната тенденция да се снимаме на всяка на цена след представление, за мен е по-важно, когато след представление остават зрители и ни задават въпроси, защото са се развълнували от това, което са гледали, допълни актрисата.
"Българската публика е много благодатна и уважителна, като изключим светенето на екраните, звъненето на телефоните, аз разбирам, че хората не го правят нарочно, просто така са се сраснали с телефоните си...
А публиката прави комплименти, но ми прави впечатление, че от по-младата публиката са по-критични, ако нещо не им е харесало го споделят, казвам споделят, а не да упрекват...което е прекрасно, защото за нас е много важна тази обратна връзка, каза още Янорова, която не скри, че й е важно да знае какво мисли и чувства младото поколение.
"Театралните награди не, думите на публиката са ми по-важни, защото наградите последните години в световен мащаб, някак си се опошлиха, има нещо, което не е съвсем сякаш на място, смята тя.
За идеята да се насочи към актьорската професия, Янорова си спомни, че майка й е водила по представления, а тя се е правела на героиня в къщи.
"А когато вече имах някакъв вкус към актьорското изкуство, се появи гайдарят Петър Бонев, човекът с гайдата и хлопките, който сте виждали около Народното събрание градинката, на НДК, безкрайно съм му благодарна, защото тогава той ръководеше "Слово, мимика, жест" - театрален кръжец, в който се влизаше с изпит.
Така постъпих в 9 клас в този кръжец и започна моят театрален живот. Но той не само ни учеше, но и водеше много на театър. Аз тогава бях в Стара Загора, там живеех и той ни водеше на театър в София. Една вечер попаднахме на "Господин Пунтила и неговия слуга Мати" и аз тогава се влюбих в театъра ца цял живот.
Това беше представлението, което толкова силно ми въздейства и си казах - Да, може би това е моето призвание, разказа още за БНР Стефка Янорова.
Стефка Янорова е позната на повече от вас. Гледали сте я не само на театралната сцена, но и на малкия и големия екран. Актрисата е играла на сцената на Сливенския театър, в театъра в Плевен, освен това на сцената на театър 199 и сцената на театър „Българска армия”, където в момента е част от екипа на трупата. Тя е играла в следните спектакли на ТБА: ”Да разлаем кучетата”, „Иерма”, „Декамерон”, „В полите на Витоша”, „Вкус на мед”, „Железният светилник”, „По-студено от тук”, „Мечтата на идиотката”, „Мизантроп”, „Представление и половина”, „Племе”. В някои от тях продължава да играе и този сезон.
Играе в киното още при режисьора Иван Андонов във филма „Вампири, таласъм” и след това в още доста филмови продукции. Помните нейните превъплъщения и от сериалите „Стъклен дом”, „Революция Z”, „Порталът” и много други.
Още по темата в звуковия файл.
Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..