Видеонаблюдението във Велики Преслав ще бъде подобрено. Ще бъдат разширени и местата, на които ще се поставят нови камери. Това стана ясно днес на работна среща между ръководството на Областната дирекция на МВР - Шумен и кмета на община Велики Преслав Янко Йорданов за подобряване на взаимодействието между институциите по превенцията и противодействието на престъпността, пътната безопасност и сигурността
За първите три месеца на тази година в района има спад на регистрираните престъпления с близо 20% в сравнение със същия период на миналата година. Отчита се и по-висок процент на разкриваемост. Не са регистрирани измами в резултат на добрата превантивна работа и проведената кампания за противодействие на телефонните измами.
Правителството ще чака европейските данни за инфлацията, които излизат на 24 февруари, за да знае "дали да се напъва" с бюджета , а финансовият..
Самата Демократическа партия вижда и осъзнава своята неподготвеност да бъде стойностна и истинска опозиция на случващото се в САЩ. Това обясни пред БНР..