"Моята позиция е, че Корпусът на гвардейците на ислямската революция в Иран трябва да бъде санкциониран", заяви на влизане на заседанието на европейските лидери белгийският премиер Александър де Кро, чиято страна е ротационен председател на ЕС. Една от темите на вниманието на ръководителите ще бъде налагане на санкции на персийската страна заради атаките й срещу Израел през уикенда.
"Трябва да дадем много ясен знак, че този тип нападения са недопустими и няма да минат безнаказано от наша страна", бе категоричен белгийският министър-председател.
По повод дезинформацията от страна на Русия той каза, че има сериозни твърдения за опит от нейна страна да повлияе на нашите демокрации:
"Трябва ясно да покажем, че ще направим всичко, за да ги защитим", заяви той и посочи един от начините как да стане това:
"Разглеждаме възможностите някои институции като европейската прокуратура да получи по-широк мандат, за да се бори срещу дезинформационните кампании".
Президентът на Литва Гитанас Науседа припомни, че Украйна се нуждае спешно от военна помощ:
"Обезпокоен съм, че губим фокуса върху Украйна. Наистина е жалко, че вземаме решения, но не ги изпълняваме. И на първо място, трябва да празнуваме времето, когато осъществяваме доставките на оръжия, а не когато вземаме решения, защото понякога времето между двата процеса отнема няколко и повече месеца".
Берлин изпрати трета система "Пейтриът" на Украйна в събота и сега останалите европейски ръководители също трябва да ѝ изпратят работещи ПВО системи, каза германският канцлер Олаф Шолц. Той заяви, че скоростта на доставките е от ключово значение.

В Рим, над 200,000 души участваха в националното шествие – митинг в защита на демокрацията и труда. Организира го най-големия и исторически за Италия профсъюз „Генерална италианска конфедерация на труда“ (GIGL). Митингът се състоя на площад “Сан Джовани“. Лозунгът му “Демокрацията в действие" обедини всички належащи теми от здравеопазването и..
Турската отбранителна индустрия е проведела успешно изпитание на балистична ракета, е обявил в платформата "Екс" Халук Гьоргюн, ръководител на секретариата на отбранителната индустрия, предаде БТА. Тестът е проведен в петък от турската оръжейна компания “Рокетсан”. Гьоргюн подчерта напредъка в обхвата и прецизността на удара. Тестът надгражда предишни..
Кипърската икономика може да загуби почти 30 млрд. евро до 2050 г. заради въздействието на климатичните изменения, показва ново изследване на кипърски учени. Никозия иска „по-реалистични“ цели на ЕС за зелени политики. Кипър е особено уязвим към промените на климата и икономическите последици от тях ще се усетят през следващите години. За това..
Повече от 50 000 души протестираха в източния испански град Валенсия в събота, една година след смъртоносните наводнения, съобщи офисът на представителя на централното правителство в региона. Демонстрантите призоваха за оставката на регионалния лидер Карлос Мазон заради начина, по който се справи с бедствието, при което загинаха 229 души.
С резолюция срещу политическите арести, политически мотивираните преследвания и ерозията на върховенството на правото в България излезе конгресът на Алианса на демократите и либералите в Европа, който се проведе на вчера и днес в Брюксел, съобщиха от Продължаваме промяната. В него от страна на българската формация като партия членка на АЛДЕ..
Израелската армия съобщи, че е провела въздушен удар срещу предполагаем боец от "Ислямски джихад" в централната част на Газа, въпреки примирието, договорено от американския президент Доналд Тръмп, предаде АФП. "Преди малко израелските въоръжени сили проведоха прецизен удар в района на Нусейрат в централната част на Ивицата Газа срещу..
Бившият вицепрезидент на САЩ Камала Харис може да се кандидатира отново за президент през 2028 година, заяви самата тя в интервю за Би Би Си. Харис също така изрази увереност, че в Белия дом ще има жена в бъдеще: "Не съм приключила. Цялата ми кариера е в служба на народа. В костите ми е. Има много начини да служа. Още не съм решила какво ще..
"Пеевски е във властта. Никой не може да го спре. Той има цяло правителство и е в изключително изгодна позиция . Той излиза и той казва какво ще..
"В Европа винаги е имало две тенденции. Едната, която призовава за повече автономност в европейската сигурност , а в последните години и отбрана, а..
На този етап не бих приела политически оферти . Партийното обвързване може да навреди на развитието в журналистическата професия. Това каза пред..