Китайски шпиони са взели на мушка Нидерландия в сферата на полупроводниците, аерокосмическата и морска индустрия в опит да засилят китайските въоръжени сили. Това посочва нидерландската разузнавателна служба MIVD в годишния си доклад, който е публикуван днес, предаде Ройтерс.
Като част от продължаващата тенденция на китайски политически шпионаж срещу Нидерландия и съюзниците ѝ Китай инвестира сериозно в събирането на западни знания и технически способности, отбелязва агенцията.
"Китай иска да бъде независим от западни знания и технологии и иска да изгради армия, която може да се сравни с всяка друга", се казва в доклада на MIVD.
"За тази цел се нуждае от модерна технология, каквато все не притежава напълно. Опитва се да ги получи от чужбина, използвайки законни средства като изследвания и инвестиции, но и посредством своите разузнавателни агенции".
Нидерландските разузнавателни агенции за първи път публично приписаха кибершпионаж на Китай през февруари, когато заявиха, че подкрепяни от държавата кибершпиони са получили миналата година до нидерландски военни мрежи.
Миналата година Нидерландия се присъедини към усилията на САЩ да не допускат до Китай определена технология за чипове, ограничавайки износа им.
Принц Хари и съпругата му Меган Маркъл обявиха днес, че новороденият им син ще се казва Арчи Харисън Маунтбатън-Уиндзор, предаде Би Би Си. Съобщението дойде, след като двамата представиха на кралица Елизабет II и на съпруга ѝ принц Филип техния осми правнук. По-рано днес Хари и Меган Маркъл показаха на публиката своя син, който се..
Срещата в Аляска е своеобразен подарък към Тръмп, който ще бъде легитимиран като посредник и стратег на този изход от войната, а същевременно и..
Да станеш родител не винаги значи да чуеш първия плач в родилната зала . Понякога срещата с детето ти е в малка стая, с много очакване, тихо..
Филмите на ужаса имат доста сериозна аудитория и в България . Това каза пред БНР режисьорът и сценарист на късометражни филми Александър Томов-син,..