Православен благотворителен базар в подкрепа на каузата за изграждането на нов паметник на Васил Левски ще се проведе в Бургас. Икони и православна литература ще се продават на щандове в Експозиционен център "Флора". Организатор на благотворителната инициатива е Фондация "Гордите българи". Сумата необходима за изграждането на паметника е 462 000 лв., а автор на проекта е скулптура Радостин Дамасков.
Трета поред благотворителна инициатива за изграждането на нов паметник на Васил Левски в Бургас провеждат от фондация "Гордите българи“. Две седмици преди Великден те организират благотворителен базар, на който ще се предлагат икони и православна литература. С тържествен водосвет ще бъде открито изложението в залата на Експозиционен център "Флора" тази сутрин, заяви Велина Димитрова от организаторите на събитието:
"Общата сума – паметникът е цяла композиция, не е само една фигура, е 462 000 лв. ще бъде изцяло от бронз – и фигурата на Левски, и лъвът, който ще бъде пред нея. До момента от трите събития, които сме направили – Коледен базар, продажба на мартенички и концерт, са събрани 7100 лв. Искам да призова и големите фирми в Бургас да се включат в нашата кауза".
Новата скулптурна композиция ще се намира на мястото на фонтана пред сградата на Община Бургас.
Испанското правителство поиска отмяна на забрана за провеждане на ислямски празници в град Хумиля, област Мурсия. Според централната власт решението нарушава религиозните свободи в страната. Остри реакции, след като град в Испания забрани публичното отбелязване на мюсюлмански празници В искането на администрацията на Педро Санчес изрично се..
Продължава битката с пожарите в испанската провинция Леон. Четири огнища остават активни, а други четири са частично ограничени. Пожарите в испанската провинция Леон заплашват обекти от световното културно наследство Пожарът в района на Лас Медулас е засегнал вековни кестенови дървета, но не е достигнал до древните римски златни мини. Туристическата..
Най-вероятно още през следващата година България ще разполага с летателна техника за гасене на пожари. Това заяви на брифинг съветникът на министъра на вътрешните работи генерал Николай Николов, който следи развоя на възобновилия се пожар в Пирин. Две огнища горят в Пирин 51 са пожарите на територията на страната, като 10 от тях са..
Криминално проявени български граждани ще бъдат депортирани от Великобритания без право да обжалват решението преди изгонването. България попада в списък от нови 15 държави, добавени към схемата наречена "Депортация сега, обжалване после". Новата схема ще позволи повече чуждестранни престъпници ще бъдат депортирани, преди да бъдат разгледани..
Комисията за защита от дискриминация се заема със случая със свалянето на инвалидна количка от самолет на столичното летище. Авиокомпания свали дете с инвалидна количка от самолет на летището в София Свалянето на пътници от борда е крайна мярка, която може да се предприеме само след изчерпване на всички разумни алтернативи, посочва..
Запазване на суверенитета на Украйна и гаранции за сигурността ѝ са приоритет, в които Европейският съюз се опитва да убеди Доналд Тръмп преди срещата му с Владимир Путин в Аляска в петък. Върховният представител за външната политика и сигурността Кая Калас свика днес извънредна онлайн среща на първите дипломати на страните членки. Тя я..
Партия "Продължаваме промяната" (ПП) изпрати писмо до председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и до еврокомисаря по правосъдие и върховенство на закона Майкъл Макграт, в което изразява сериозни притеснения относно избора на политически неутрален и независим ръководен орган на Комисията за противодействие на корупцията (КПК). Поводът е..
Страната ни вече съхранява слънчева енергия в батерии, които са частни инвестиции . На сайта на ЕСО в оперативните данни се показва енергията,..
Ежедневните тренировки не водят до по-бърз ефект за тялото ни през лятото – организмът ни има лимит, който може да понесе и да се възстанови, а..
Системата на опазване на недвижимото културно наследство е абсолютно разрушена . Това заяви пред БНР арх. Петър Петров, бивш директор на Националния..