Брезалиева и Краснобаева с три медала от финалите на СК в Баку

Ева Брезалиева и Елвира Краснобаева спечелиха три медала от финалите на уредите на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Брезалиева се окичи със сребърно и бронзово отличие от финалите с топка и с обръч

В първия финал с обръч състезателката на Бранимира Маркова  изгра много добре съчетанието си. С оценка от 34.650 точки (18.500 трудност; 8.150 артистичност; 8.000 изпълнение) националката ни се нареди на трето място. В този финал Краснобаева допусна грешки  и с резултат от 32.100 точки (17.000; 8.000; 7.100) остана на седмата позиция.

Във финала с топка Ева Брезалиева отново игра без грешка, като съдиите и отсъдиха 33.800 точки (17.600; 8.000; 7.600), което и стигна за второто място. Елвира Краснобаева и тук имаше неточности с 32.300 точки (17.000; 7.950; 7.350) завърши на пета.

Световната шампионка от Валенсия 2023 Дария Варфоломеев (Германия) взе златото и в двата финала съответно с оценки от 35.550 този - обръч и 34.200 точки - топка.

С обръч втора е златната медалистка от световния шампионат в София 2022 София Рафаели (Италия) с 35.500 точки, а с топка бронзовото отличие  отиде при  Таисия Онофричук (Украйна) с 33.800 точки.

Българките останаха без класиране в призовата тройка във финала с бухалки. Елвира Краснобаева завърши  четвърто място след като шеметното си съчетание "Булерия" беше оцененса от представителките на Темишда  33.250 точки (16.600; 8.300; 8.350) . Златото тук беше присъдено на  италианката София Рафаели с 34.550 точки, следвана от Таисия Онофричук с 33.800 и от Дария Варфоломеев с 33.550 точки.

Финалът с лента се оказа печеливш за Краснобаева. Възпитаничката на Светлана Юриевна, която се нареди на второто място в многобоя, успя да стъпи на стълбичката с реизултат от  33.350 точки (16.900 трудност; 8.250 артистичност; 8.300 изпълнение). Ева Брезалиева остана без отличие. Тя се нареди седма след като получи за изпълнението си 30.150 точки (14.600; 7.950; 7.600). Трети златен медал от тези финали  взе световната шампионка Дария Варфоломеев (Германия) с 33.400 точки, а трета се нареди Таисия Онофричук (Украйна) с 33.200.

Така Ева Брезалиева и Елвира Краснобаева завършиха участието си на световната купа в Баку с четири медала - три сребърни и един бронзов.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Доминик Янков игра 30 минути срещу Меси и Суарес

Българският национал Доминик Янков влезе като резерва в 63-ата минута за своя тим Монреал в първенството на Американската Мейджър-лига срещу Интер (Маями), в чиито редици блестят мегазвездите Лионел Меси и Луис Суарес. Монреал изненадващо поведе с 2:0 с голове на Брис Дюк в 22-ата минута и на Жюл Вилсен 10 минути по-късно. Вилсен се превърна в..

публикувано на 12.05.24 в 10:53
Бостън и Далас поведоха в полуфиналите на НБА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: Източна конференция, полуфинал: Кливланд – Бостън          93:106 *Бостън води в серията с 2-1 победи, играе се до четири успеха Западна конференция, полуфинал: Далас – Оклахома Сити  105:101 *Далас води в серията с 2-1 победи, играе..

публикувано на 12.05.24 в 10:27
Андрей Рубльов

Нова победа на волята за Андрей Рубльов

Шампионът от Мадрид - Андрей Рубльов (Русия), се класира за третия кръг на тенис турнира от сериите Мастърс в италианската столица Рим, след като победи с 5:7, 6:4, 7:5 Маркос Хирон (САЩ). А след триумфа в Испания явно ще бъдат незабравими няколко седмици за Андрей Рубльов. 26-годишният руснак спечели втората си титла от Мастърс 1000 в..

публикувано на 12.05.24 в 09:53
Отборът на САЩ победи с 6:1 (2:0, 2:1, 2:0) Германия

Първа победа за САЩ на световното първенство по хокей на лед

Отборът на САЩ постигна първа победа на световното първенство по хокей на лед за мъже, след като срази с 6:1 (2:0, 2:1, 2:0) отборът на Германия и така се реваншира пред феновете си за петъчното поражение от шведите с 2:5. Джони Годрьо и Майкъл Кесерлинг вкараха по гол и подадохa за други два, докато останалите попадения бяха реализирани от..

публикувано на 12.05.24 в 08:26
Атлетик Билбао завърши 2:2 с Осасуна

Атлетик (Билбао) едва се спаси срещу Осасуна

Намиращият се на 5-о място в първенството на Испания по футбол отбор на Атлетик (Билбао) се спаси от домакинско поражение срещу Осасуна в добавеното време на срещата, когато Асиер Виялибре оформи крайното 2:2. Резултатът удари по амбициите на домакините да се докопат до първите четири места в крайното класиране и евентуално да вземат квота за..

публикувано на 12.05.24 в 08:22
Милан победи с 5:1 Каляри

Милан разгроми застрашения от изпадане Каляри

Отборът на Милан се наложи категорично с 5:1 над Каляри в среща от 36-ия кръг на италианското първенство, макар на играчите на Стефано Пиоли да им трябваха 35 минути, за да прекършат съпротивата на един от застрашените тимове. Американският нападател Кристиан Пулишич вкара два гола, а също така Тиджани Рейндерс добави едно зрелищно попадение..

публикувано на 12.05.24 в 07:42
Ал Хилал спечели титлата в Саудитска Арабия за 19-и път

Отборът на Ал Хилал спечели за 19-и път титлата в първенството на Саудитска Арабия по футбол. Три кръга преди края най-успешният отбор в местния шампионат е недостижим на върха в класирането с 89 точки - с 12 повече от втория Ал Насър, в който играе голмайстор номер 1 в историята на световния футбол Кристиано Роналдо. Ал Хилал обаче..

публикувано на 12.05.24 в 07:38