В Кипър днес официално стартира предизборната кампания за Европейския парламент, като бяха внесени листите с кандидатите за депутати в него.
За първи път в политическата история на страната три партии на кипърските гърци включват в бюлетината си кипърски турци.
63-ма са претендентите за 6-те места на членове на Европейския парламент, които представляват Кипър, обобщи след подаването на номинациите главният комисар по изборите Еликос Илиас.
12 партии и коалиции издигнаха общо 61 кандидати, а двама се регистрираха като независими. 71% от участниците в предизборната битка са мъже.
За гласове от двете части на разделената страна ще се борят трима кипърски турци, които са включени в листите на три партии на кипърските гърци.
Първият кипърски турчин, когото Кипър изпрати за свой представител в Европейския парламент – проф. Ниязи Къзълюрек, избран преди 5 години, отново е предложен от лявата опозиционна партия АКЕЛ.
Кипърските турци, живеещи в окупираната северна част на страната, са граждани на Република Кипър и на ЕС, затова могат да участват в европейските избори като кандидати и гласоподаватели.
Общо малко над 706 000 души имат право на вот на предстоящите избори, като 103 000 са кипърските турци. За тях ще бъдат разкрити секции близо до пропускателните пунктове през разделящата острова "зелена линия".
В изявленията си след внасянето на номинациите партийните лидери подчертаха, че тези европейски избори са критично важни за силен и по-добър Кипър в обединена Европа.
Продължава гасенето на балите със слама, които пламнаха преди три дни на площадката на ТЕЦ "Бобов дол". Прави се запръстяване на площадката, където се подпалиха вагоните, каза за БНР началникът на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Кюстендил комисар Светлин Георгиев. Пожар е възникнал отново на площадката на ТЕЦ..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп потвърди във вторник, че новият му краен срок за Русия да постигне споразумение с Украйна е десет дни, считано от днес, съобщават Ройтерс и Блумбърг. "Десет дни от днес... и тогава, знаете ли, ще въведем тарифи и други подобни неща, и не знам дали това ще засегне Русия, защото президентът Владимир..
Парламентарната комисия по образованието обсъди на първо четене промени в Закона за предучилищното и училищното образование, с които се забраняват мобилните телефони в училище и се въвежда избираем час по възпитание и ценности. Промени в Закона за училищното образование обсъжда ресорната комисия в НС МОН предлага редица законови промени,..
Върховният съд на Испания потвърди започването на съдебен процес срещу главния прокурор на страната. Алваро Гарсия Ортис е обвинен за изтичане на конфиденциална информация по дело за данъчна измама. Според тримата магистрати от Апелативната камара на Върховния съд има достатъчно доказателства за повдигане на обвинение срещу ръководителя на..
Седемчленно семейство и възрастна жена останаха без дом, след като пожар изпепели къщите им в момчилградското село Седефче този следобед. Пострадалото семейство е настанено в жилище в Крумовград, а жената е при свои близки, съобщи кметът на Седефче Мехмед Хаджиселим. Изгорели са още две необитаеми сгради и няколко помощни постройки. Не се е..
Пожарът край село Кривня, община Провадия, е напълно изгасен. Загасиха пожара в Провадийско Движението от град Провадия към селото и към магистрала "Хемус" е възстановено. В гасенето да се включили с техника и служители и много от фирмите в района, съобщи кметът на Провадия Димо Димов. Пожарът между Мелница и Срем още бушува Овладян е..
Британският премиер Киър Стармър обяви в понеделник, че Великобритания ще се присъедини към Франция и ще стане втората страна от Г-7, както и втората западна държа в Съвета за сигурност на ООН, която ще признае Палестина за държава на срещата на Организацията на обединените нации през септември, освен ако Израел не изпълни няколко искания,..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..
"Става все по-топло. Сега юли е с 2.7 градуса над нормата". Това обясни пред БНР проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни..