Българите искат по-високи пенсии, но без да се увеличават вноските и възрастта за пенсиониране, а с по-добра събираемост. Това сочи изследване на парламента, което беше представено в социалната комисия.
70% искат нова реформа на пенсионната система. Най-доброто решение е да се подобри събираемостта на вноските, смятат 41% от анкетираните. Половината от тях обаче заявяват, че не внасят осигурителни вноски, сочи проучването.
40% подкрепят предложението размерът на пенсиите да зависи единствено от размера на осигурителниия принос, а хората с ниски пенсии да получават добавки от социалното подпомагане. Според 27% трябва да се спре политическата намеса в пенсионната система. 26 на сто искат да се създаде фонд "Дългосрочна грижа", който да помага на възрастните и самотните хора.
Едва 11% одобряват увеличаването на осигурителната вноска за пенсия.
Френският съд е независим и съдиите трябва да бъдат защитавани. Това е заявил президентът на страната Еманюел Макрон пред министрите от кабинета, по информация на Франс прес. Това е и първото изказване на Макрон по темата, след като в понеделник крайнодясната лидерка Марин Льо Пен беше осъдена за корупция и получи незабавна забрана да се..
56-годишен брезничанин е прострелял с тейзър мъж от село Ноевци, съобщиха от ОДМВР- Перник. Инцидентът е станал снощи около 23:30 часа на ул. "Георги Бунджолов" в град Брезник. Между двамата възникнал скандал. По първоначални данни в разгара на кавгата по-възрастният извадил тейзър и прострелял в тялото опонента си. След медицински..
Съпредседателят на ПП Асен Василев обяви от парламентарната трибуна, че няма да подкрепят вот на недоверие, който отклонява България от евроатлантическия път, но не са се отказали от намерението си да свалят кабинета. "Българският национален интерес е България да бъде в Европейския съюз, да бъде част от еврозоната. Тук обаче искам да кажа..
Жители на населени места в Плевенско готвят протест заради лошото състояние на отсечката Радомирци-Телиш, на главния път София-Русе. От началото на годината три са жертвите при пътнотранспортни произшествия на този път. Прокуратурата в Плевен повдигна обвинение на причинилия катастрофа мъж, при която загина дете Планираме протест..
В Габрово започва традиционният фестивал на комедийния спектакъл. Девет заглавия са включени в афиша на театралното събитие, което представя спектакли, подбрани от премиерните заглавия през последните две години. В петдневния фестивален маратон пред публиката ще бъдат представени комедии от българската театрална сцена, но и две чужди..
Фрегатата "Таркаш" на индийските военноморски сили конфискува над 2500 кг наркотици, открити на борда на кораб, който е плавал в западната част на Индийския океан, предаде индийската новинарска агенция ПТИ, цитирана от БТА. Операцията по изземването на наркотиците е предприета, след като на 31 март военноморските сили получават сигнал за подозрително..
Своите аргументи да подкрепи вота на недоверие изложи и лидерът на "Величие" Ивелин Михайлов. "Искам ясно да стане на всички български граждани, че това не е вот на недоверие, който е евроатлантически или проруски, а това е вот на недоверие на едни хора, които няма как да извършват силна външна политика, при положение че нямаме вътрешна..
От гледна точка на турбулентността, която може да предизвика в самата Европейска прокуратура , казусът с Теодора Георгиева е безпрецедентен. Става..
Не един, а два завода за барут са нужни на България, за да се намали рискът, сподели Емилиян Гебрев, дългогодишен производител на оръжие, в..
Все по-рано родителите забелязват затруднения в развитието на децата, които са признаци за състояние от аутистичния спектър, но отлагат търсенето на..