Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Източиха 400 литра дизелово гориво от резервоара на полски тир, спрял край Монтана

Снимката е илюстративна, архив.
Снимка: Радио ВИДИН

Отново започнаха кражбите на нафта от спрели за почивка тираджии край Монтана, свидетелства кореспондентът на БНР в региона.

Вчера неизвестни са източили 400 литра дизелово гориво от резервоара на полски тир. Последната кражба бе в началото на април.

Служители на Районното управление в Монтана работят по установяването на извършител на кражба на дизелово гориво от спрял на крайпътна отбивка на международен път Е79 тежкотоварен автомобил.

Вчера  около 9:00 ч. е постъпил сигнал, че на 100 метра от разклона за село Долна Вереница е била извършена кражба на дизелово гориво от спрял за почивка влекач "Рено" с полска регистрация.

По данни на водача( на 43 г. от Беларус) от десния резервоар на влекача липсвали около 400 литра дизелово гориво. Шофьорът спрял за почивка в полунощ, а след като се събудил сутринта видял петно от разлято гориво.

Образувано е досъдебно производство.

За тази година това е четвъртият случай на кражба на нафта от тир в района на Монтана. Миналата случаите бяха осем.

По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Румънски ТИР самокатастрофира на пътя между Горни Дъбник и Телиш

Румънски ТИР самокатастрофира на пътя между Горни Дъбник и Телиш. Няма пострадали хора, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Плевен. Движението в отсечката извършва по обходен маршрут. Временно е ограничено движението в двете посоки по път I-3 в района на "Шел", на Горни Дъбник, заяви Миряна Цветкова, говорител на МВР –Плевен:..

публикувано на 18.08.25 в 21:05

Тежка катастрофа с български ТИР в Гърция

Тежка катастрофа е станала с български ТИР в Гърция до град Комотини. При пътния инцидент има загинали и ранени. В товарния камион са пътували двама българи- водачът и един пътник. Шофьорът е тежко ранен, опериран е в болницата в Комотини и няма опасност за живота му, съобщиха лекуващите лекари. Вторият българин не е пострадал. Според..

публикувано на 18.08.25 в 20:44

Удължава се частичното бедственото положение заради водната криза в Брезник

Удължава се частичното бедственото положение в Брезник, съобщиха от Областната администрация в Перник. То беше обявено на 11 юли заради водната криза и наличието на манган във водата от язовир "Красава", а на 18 юли бе удължено с един месец със заповед на кмета Васил Узунов. Решението е взето на проведеното при областния управител на Перник..

публикувано на 18.08.25 в 20:26
Тръмп посрещна Зеленски пред Белия дом

Тръмп поздрави Зеленски пред Белия дом и заяви: "Ние обичаме народа на Украйна"

Доналд Тръмп поздрави президента на Украйна Володимир Зеленски пред Белия дом. Президентът на САЩ заяви, че посланието му към народа на Украйна е: "Ние ги обичаме“. Както се и очакваше, Зеленски не беше официален костюм по време на днешното си посещение в Белия дом. Той носи същото черно сако, което е използвал по време на срещата..

публикувано на 18.08.25 в 20:22
Руски МиГ 31 с ракета

Над Киев е обявена въздушна тревога заради възможна атака с хиперзвукови ракети

В този час сирени за руско въздушно нападение ехтят над Киев, минути преди началото на преговорите между Доналд Тръмп и Володимир Зеленски във Вашингтон, предаде Франс прес. Украинските въздушни сили съобщиха в социалните медии, че в цялата страна е обявена въздушна тревога, защото бил засечен излитащ руски МиГ-31, способен да пренася..

публикувано на 18.08.25 в 20:02

Европейските лидери пристигнаха в Белия дом за важните разговори с Тръмп за Украйна

Европейските лидери пристигнаха в Белия дом за важните разговори на украинския президент Володимир Зеленски с американския президент Доналд Тръмп, като се очаква да призоват Тръмп да подкрепи Украйна и да изложи гаранциите за сигурност, които САЩ биха предложили, за да помогнат за постигането на примирие с Русия. Срещите с "висок залог" се..

публикувано на 18.08.25 в 19:38
Снимката е илюстративна

Села от Кюстендилско ще кандидатстват за разкриване на мобилни здравни пунктове

22 села от Община-Кюстендил ще кандидатстват за разкриване на преместваем здравен пункт, тип фургон или "мобилна къща", с финансиране по Плана за устойчивост и развитие, стана ясно на среща в Общината. Толкова са селата в общината, които отговорят на критериите по правителствената програма, а крайният срок за кандидатстване е 24 септември...

публикувано на 18.08.25 в 19:20