Съединените щати са твърдо против мащабна сухопътна операция на Израел в град Рафах в Ивицата Газа.
Това беше потвърдено тази вечер и от Държавния департамент, и от Съвета за национална сигурност в Белия дом.
Подобно нахлуване ще отслаби позициите на Израел в преговорите за освобождаване на отвлечените от Хамас заложници, заяви говорителят на дипломатическото ведомство във Вашингтон Матю Милър. И увери, че Съединените щати ще положат усилия за намиране на взаимноприемлива формула между Израел и "Хамас" за прекратяване на огъня.
Джон Кърби - говорителят на Съвета за национална сигурност - повтори позицията, че с нахлуване в Рафах Израел няма да може да осъществи целта си за пълна победа срещу "Хамас+.
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви по-рано, че заплахите от Вашингтон със замразяване на военната помощ за страната му няма да го спрат:
"Единни сме и сме решени да победим враговете, които искат да ни унищожат. Ако се налага, ще го направим и сами, както съм казвал и преди - ако трябва, ще се бием само със зъби и нокти. Но ние имаме много повече от зъби и нокти и ще победим".
Бившият президент Доналд Тръмп обвини президента Джо Байдън, че застава на страната на Хамас. Републиканският кандидат за Белия дом обвини противника си демократ, че заплахата му да спре военната помощ за Израел е срамна.
Продължителната суша е най-голямата непосредствена заплаха, пред която е изправена икономиката на Кипър в следващите две години, показва представеното от Съвета по икономика и конкурентоспособност проучване. Целта му е да се оценят потенциалните рискове, които могат да възникнат в краткосрочен и дългосрочен план, за да се предприемат навреме..
Британският премиер Киър Стармър ще обяви нов пакет в подкрепа за Украйна, въпреки че Доналд Тръмп оказва натиск върху Киев да отстъпи и да приеме мирно споразумение с Русия, съобщи "Дейли телеграф". Доналд Тръмп заяви, че Киър Стармър е "симпатяга, но не е направил нищо да сложи край на войната в Украйна" на фона на увеличаващото се..
Животът на папа Франциск не е в опасност, обяви медицинският екип, който се грижи за светия отец в болница "Джемели" в Рим. Папата беше хоспитализиран на 14-и февруари. Професор Серджо Алфиери, ръководител на лекуващия екип, каза: "Не, папата не е извън опасност. Съществуват и двете възможности. Но дали в този момент има опасност за живота..
Диагностично консултативният център - Смолян привлече онколог след години без специалист в цялата Смолянска област. Областта е на второ място в страната по смъртност, причинена от онкологични заболявания. Основна причина за това е липсата на специалисти в региона. Едва преди месец Диагностичният център към областната болница успя да..
Животът на папа Франциск "все още не е извън опасност", обяви медицинският екип, който се грижи за Светия отец в болницата "Джемели" в Рим. Папа Франциск беше хоспитализиран на 14 февруари. Професор Серджо Алфиери, ръководител на лекуващия папа Франциск екип каза: "Не, папата не е извън опасност. Съществуват и двете възможности. Но дали в..
При нападение с нож при Мемориала на Холокоста в Берлин тази вечер е бил тежко ранен един човек. Жертвата е откарана в болница. В петък вечерта между посолството на САЩ и Мемориала на Холокоста в Берлин един човек е бил тежко ранен с нож. Полицията и службите за спешна помощ са на мястото на инцидента с многобройни патрули, за да..
Президентът на Полша Анджей Дуда ще пътува до Съединените щати, за да се срещне с президента Доналд Тръмп в събота, заяви дипломатически източник пред Полската агенция по печата (PAP). Според информацията, срещата се очаква да се състои в Белия дом в 13.30 ч. местно време. Други полски медии обаче споделиха, че двамата лидери може да се..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..