Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бостън и Далас поведоха в полуфиналите на НБА

Бостън и Далас поведоха в полуфиналите на НБА
Снимка: БТА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи:

Източна конференция, полуфинал:

Кливланд – Бостън          93:106

*Бостън води в серията с 2-1 победи, играе се до четири успеха

Западна конференция, полуфинал:

Далас – Оклахома Сити  105:101

*Далас води в серията с 2-1 победи, играе се до четири успеха

Отпуснат на стола си пред шкафчето в ъгъла, Донован Мичъл чакаше лекарите, за да преценят каква е степента на контузията в дясното му коляно. На клина под гащетата се виждаше петно кръв, а травмата е на здравия му до днес крак.

Мичъл демонстрира отново класата си, като вкара 33 точки, но усилията му не бяха достатъчни, за да бъде победен Бостън. Гостите от Източното крайбрежие взеха мача със 106:93 и поведоха в полуфиналната серия в Конференцията.

Изглежда състоянието му не беше никак добро, след като се нарани в началото на четвъртия период. И когато Бостън водеше в резултата с 13 точки, него го нямаше на пейката. По-малко от 48 часа има до мач номер 4 в полуфинала на Изток, но за момента няма яснота дали ще бъде на разположение на Кавалиърс. Макар и той все още да беше на терена, домакините не успяха да повторят силното си представяне в мач номер 2 в Бостън и бяха обречени, най-вече заради бавното начало през третата четвърт, когато Селтикс отбелязаха първите 14 точки в частта и отвориха преднина от 23.

Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун, комбинираха общо 61 точки – 33 за Тейтъм, който доминираше и под кошовете с 13 спечелени борби, и 28 за Браун, за да поведат тима си както обикновено. За разлика от мач номер 2, където вкараха едва две тройки, сега Селтикс нанизаха 13 пъти зад арката. Третият реализатор на победителите днес беше Джейрю Холидей, който остана с 18.

За домакините Еван Моубли добави 17 точки, но този път защитата на Бостън се справи по-добре с него, ограничавайки го в заключителните минути. Дарайъс Гарланд и Крис ЛаВерт добавиха по 15 точки за Кавалиърс.

На свой терен Далас поведе на Оклахома Сити, печелейки третата среща със 105:101. 22 точки за успеха вкара Кайри Ървинг, включително и с лявата ръка при индивидуален пробив в последната минута на срещата. Лука Дончич също остана с 22, а също така взе и 15 рибаунда. Пи Джей Вашингтон приключи с 27, само с 2 по-малко от втората среща, когато постави и свой личен рекорд.

За тима на Оклахома 31 точки, 10 борби и 4 блокади вкара в статистиката Шей Гилджъс-Александър, но беше наказан заради фаул срещу Дончич 29 секунди преди края, когато Тъндър изоставаха с 5 точки. Самият Дончич влезе в игра с изкълчено дясно коляно и възпален ляв глезен и падна тежко по гръб в последните две минути, когато той и Лу Дорт – персоналният му пазач днес, скочиха за спортна топка. Но в крайна сметка Дончич извади изгубената топка и Далас дори вкара тройка в тази атака.


По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Младежите отстъпиха на Шотландия в европейска квалификация

Младежите отстъпиха на Шотландия в европейска квалификация

Младежкият национален отбор на България по футбол (до 21 години) отстъпи с 0:1 на връстниците си от Шотландия в Европейска квалификация от група "В" в тази възраст. Единственото попадение в срещата, която се игра на стадион "Фър Парк“ в Мадъруел, вкара Адедире Мебуде от дузпа в 36-ата минута. За българите това е второ поражение в пет мача, те..

публикувано на 18.11.25 в 21:48
България спечели с 66:62 т. срещу Черна гора

Баскетболистките продължават без грешка евроквалификациите

Националният отбор на България по баскетбол за жени продължава с победите в първата фаза от квалификациите за европейското  първенство през 2027 година. В двубой от група "Е" българките спечелиха с 66:62 (18:21, 14:15, 20:14, 14:12) срещу Черна гора и с три победи от три мача оглавяват класирането. В Ботевград националките започнаха..

публикувано на 18.11.25 в 21:31
Юношите до 19 години се наложиха с 3:0 над Фарьорските острови

Българи бият Фарьорските острови на футбол

Юношеският национален отбор на България по футбол за юноши до 19 години се наложи с 3:0 над Фарьорските острови в последната си среща от група 2 на Европейските квалификации. В другата среща от потока Франция победи Унгария с 2:1, с което събра пълен актив от 9 точки и оглави крайното класиране. Унгария и България завършиха с абсолютно еднакъв..

публикувано на 18.11.25 в 21:25
Елизара Янева

Елизара Янева стартира с убедителна победа на турнир в Търнава

Елизара Янева започна с убедителна победа участието си в основната схема на турнира по тенис на твърда настилка в зала в Търнава с награден фонд от 40 000 щатски долара. В среща от първия кръг българката победи с 6:1, 6:.. Екатерина Казионова от Русия. Янева направи ударен старт в срещата и взе първите три гейма. Българката бе близо и до..

публикувано на 18.11.25 в 20:21
Ключови футболисти на Лудогорец удължиха договорите си

Ключови футболисти на Лудогорец удължиха договорите си

Двама ключови футболисти на Лудогорец удължиха своите договори с клуба. Става въпрос за нападателя Квадво Дуа и вратаря Серджио Падт, съобщи официалният сайт на разградчани. Новият контракт на швейцареца Дуа е до лятото на 2028 г., а на нидерландския страж – до лятото на 2027 г. Квадво Дуа пропусна мачовете от началото на сезона заради..

публикувано на 18.11.25 в 18:50
Геро Писков ще свири мача ЦСКА - Ботев (Пловдив)

Геро Писков ще свири мача ЦСКА - Ботев (Пловдив)

Съдийски назначения за мачовете от 16-ия кръг в Първа лига за сезон 2025/26: 21 ноември 2025 година, петък, 17:45 часа Берое Стара Загора - Спартак 1918 Варна ГС: Денислав Йорданов Сталев АС1: Светослав Колев Енчев АС2: Желязко Димитров Пилатов 4-ти: Георги Иванов Иванов ВАР: Георги Николов Кабаков АВАР: Мартин Веселинов Маргаритов..

публикувано на 18.11.25 в 18:45
Националите ни по спортна гимнастика преди СП в Манила

Силен подиум за гимнастиците ни преди световното в Манила

Йоан Иванов, Наско Миков и Никълъс Наков направиха отлична подиум тренировка преди световното първенство за младежи и девойки в Манила (Филипините). На тренировката, освен треньорите на момчетата Александър Марков и Делян Димитров, присъства и международният съдия в мъжкото направление Сергей Стоянов. Плътно до състезателите е и президентът на..

публикувано на 18.11.25 в 17:00